Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

OK, sprawa się troszkę zeryfikowała, okazało się że będę się przeprowadzał, więc akwarium i tak do przenosin więc wtedy dodam wzmocnienia.

Ale również z tego powodu zweryfikowana bedzie kwestia ustawienia akwarium, i chyba będę się skłaniał ku filtrowi narożnemu, ciągle wbudowanym w tło... narysowałem coś takiego

Screenshot 2016-09-07 16.01.18.pngScreenshot 2016-09-07 16.01.45.png

 

Ciągle chciałbym całość zabudować i na RW-8 zrobić "jaskinię":

 

Screenshot 2016-09-07 16.06.43.png

wymiar tego walca 80x80x100, ale mam raczej obawy, że nie ma to prawa działać i nie zbierze gówienek jak trzeba, więc myślę czy nie obrócić tego filtra tak aby wlot był tam gdzie teraz zamierzona komora pompy?

Jakby ktoś ochotę to tutaj jest SketUp: https://www.dropbox.com/s/u2jyykyh5bnpb1m/filtr kasetowy 2.0.skp?dl=0

Chociaż jak przestawię komore pompująca z filtrującą, i będą wzmocnienia może być ciężko dostać się do filtra aby przeczyścić w sensie do gąbek 

Opublikowano

To jest całkiem dobre rozwiązanie, z tym, że falownik na górze, skierowany na taflę i pod skosem na tył, wylot z kasety na rurkach po drugiej stronie akwarium. Wtedy krążąca woda będzie idealnie spychała syf w zasys. Masz zresztą wtedy cyrkulację ustawioną idealnie jak na filmiku instruktażowym stana.
Ja u siebie robię właśnie identyczne ustawienie, z tym, że jeszcze się zastanawiam czy zabudowywać falownik. Ale to zawsze mogę potem dołożyć. :)

Oczywiście w tym czy w tym drugim ustawieniu kasety musisz wziąć pod uwagę, że tak czy tak tło będzie musiało się odchylać do przodu abyś mógł dostać się czy do gąbek, czy do pompy (pamiętaj, że piasek może dostać się za tło). Oczywiście rozwiązanie jak na rysunku ma tą zaletę, że nie będziesz musiał odchylać tła co tydzień na czyszczenie gąbek ;)
Wysłane z telefonu


Opublikowano

W sumie to całość wyglądała by mniej więcej tak

Screenshot 2016-09-07 19.23.49.png

co o tym sądzicie,

tło raczej będzie lekko niżej ze względu na wzmocnienie które zostanie tam wklejone ..

Opublikowano

Wszytko piknie, ale nie wydaje Ci się, że to nie ten litraż na taką zabudowę tłem ? Toż przy takim tle rybom zostanie 30cm do szyby. A samej wody jak zmieścisz 160l to będzie dużo :)

Opublikowano

Nie no myślę za samo tło docelowo będzie możliwe cienkie, fakt projekt jest mega gruby... :D aczkolwiek masz rację, sporo ograniczam miejsca rybką... i być może będę musiał zweryfikować obsadę..

Opublikowano

Jeśli się nie obrazisz to ja uważam że nie wszystko jest piknie. Myślę że baniak do weryfikacji nie tylko co do grubości szkła by nie było wzmocnień ale wtedy nie bardzo co ma trzymać ten ponton by nie wyskoczył z baniaka ale i powierzchnia dna a mam na myśli ten wymiar 40cm. No chyba że mleko się rozlało a baniak zamówiony.

Rozumiem że baniak lewym bokiem opiera się o ścianę :D ??? a już sam jest wąziutki bo 40cm a w środku to tylko 38cm i od tego liczymy.

Kaseciak narożny by wszedł pod wzmocnienie wzdłużne a gąbka dawała się swobodnie wyjąć musi mieć grubość 14cm + 3-4cm maskowania tłem więc ok 18cm  czyli zachowując proporcje wyjdzie do połowy baniaka a nie jak namalowałeś 1/3.

Uważam też za błędne :

- próbę maskowania falownika w tej wielkiej skrzyni tuż przy zasysie kasety

- stworzenie zaułka w którym jest zasys kasety bo odchody będą ten zaułek omijać

- brak naturalnej groty pod kaseciakiem dla samca alfa

- moim zdaniem zły obieg wody jaki planujesz. Pomijając kwestię ustawienia kamieni ja mam sprawdzone że woda z kasety z góry po lustrze i w dól po tle, a falownik na przeciwległym boku baniaka z rogu przy tle poziomo po piasku i szybie przedniej zamiata w kierunku  wlotów kasety .  Takie naturalne napędzanie wody by stworzyć okrężny obieg wody przy dnie . Wtedy g.. samo się przesuwa w kierunku zasysu kasety a rybki ogonkami pomagają.

Jak na tych 30cm dna na długości 150cm postawisz kamień gruby na 20cm to żadna cyrkulacja nie da rady zamiatać bo będzie ściana i zostaną szpary po 5cm .

W sprawie koncepcji kaseciaka ukrytego w tle dzieje się bardzo wiele ciekawych spraw, ale na razie poza forum, koncepcja jest tak kontrowersyjna że bez sprawdzenia nie do publikowania - na razie próby w toku. :D

Jak zrobisz już te tło na glanc to zanurz w wannie i zobacz o ile podniesie poziom wody a mając wymiary wanny policzysz ile litrów wody wypchnęło. Może się okazać że obsadę będziesz mógł  kompletować jak szacuje Plezi - nie pod 300l a pod 160l :cry:

 

Opublikowano

nie mam się co obrażać, po to tutaj piszę aby dowiedzieć się od lepszych w temacie. Baniak mam od roku, i ciągle dowiaduje się nowych rzecz :D 

no nic czyli cały pomysł do weryfikacji... i przemyślenia bo faktycznie jak zrobię to dość dużo wody zabiorę ... na tą chwilę mocno chylę się ku temu aby sprzedać całość baniak z rybkami i osprzętem, no może bez falownika bo ten się przyda, i w nowej lokalizacji postawić od zera, na sensownym stelażu..

bo w sumie czytając to wszystko to chyba aktualnie najsensowniej by było, wkleić czarne tło, kupić większy kubeł i zostawić jak jest :D 

Opublikowano

Albo czarne tło i kaseciak narożny zamaskowany przyklejonymi doń łupkami, możesz także poszukać więcej łupków i zrobić tło z łupka przyklejonego do pcv. Zabierze znacznie mniej miejsca. Tylko ja bym uważał z wklejaniem tych kamieni na i tak dość obciążoną i naprężoną taflę u Ciebie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.