Skocz do zawartości

Tła i kamienie firmy Porpoise Aquarium Co. Ltd. Chiny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Właśnie zakończyłem dzieło.

trochę zmian od ostatniej koncepcji;)

Po pierwsze zrezygnowałem z tych magnesów neodymowych i płyty z czarnego spienionego pcv 3mm.

To po obejrzeniu jak kolega Plezi usuwa z łatwością klej Soudal All Fix Turbo z szyb po oderwaniu tego spienionego pcv.

Doszedłem do wniosku że jak nie jest to problem to kleję turbo-kasetę bezpośrednio do szyby tylnej na ten Soudal All Fix Turbo bo on trzyma doskonale  spienione pcv-szkło a poszczególne panele tła które jest z grafitowego styropianu kleję czarnym silikonem też bezpośrednio do szyby tylnej bo tak poleca ten Chińczyk.

Ta zasłona kasety do bocznej szyby jest przyklejona na silikon a do kasety Soudalem czyli tu użyłem obu klei.

Wyszło tak bez wody ale oświetlone 4xRGB COB 10W a przy okazji parę patentów.

20161101_131428.jpg

 

albo jak kto woli tak

20161101_133308.jpg

Jak dojdzie 5cm piasku i myślę prawdziwy serpentynit z białym nalotem i takim żyłkami białej skały to powinno współgrać.

Najpierw chciałem zrobić łagodne przejście od tła do kasety jak sugerowaliście ale jak te 3 szt paneli 3D przymierzyłem to dostrzegłem możliwość całkowitego schowania także falownika za tą odstającą częścią tła która zasłania kasetę - taki jvp102 z magnesem to ok 13 cm a tam jest 17cm. Dodatkowo jak falownik dam nisko to ciąg wody pod kasetą będzie lepiej tam zgarniał odchody - zobaczymy.

Jak to wygląda od kuchni czyli z tym czego nie widać to pokazuje ten filmik bo nic nie ukrywam.

 

Teraz tylko poprosić Gosię rosa lub Plezi by kamienie ustawili :)i zalewać.

Pozostało zrobić do tego światełko na RGBW 12W x 8 szt i sterowniku Romka no i pokrywę albo szyby nakrywowe.

 

 

 

 

 

Edytowane przez deccorativo
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że ktoś docenia moją aranżację :D

Tło wygląda całkiem nieźle jak za tą cenę i dodatkowo jak widzę zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Do tego, tak jak napisałeś Henryku, serpentynit taki z białymi żyłkami i efekt będzie fajny :)

Jeszcze taka sugestia ode mnie. Ja dałabym wylot z rurek pcv na drugą stronę akwa i falownik na kaseciaku ukryty za tym kawałkiem tła. Ja mam tak u siebie i muszę przyznać, że ładnie wszystko wymiata nawet spomiędzy skałek. Jest tylko jedno miejsce, gdzie czasami coś zalega. Ale to też w niewielkich ilościach ;)

I tak jak kolega wyżej napisał- bez tego zielonego wygląda dużo lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2016 o 17:08, rosa1986 napisał:

Jeszcze taka sugestia ode mnie. Ja dałabym wylot z rurek pcv na drugą stronę akwa i falownik na kaseciaku ukryty za tym kawałkiem tła. Ja mam tak u siebie i muszę przyznać, że ładnie wszystko wymiata nawet spomiędzy skałek

Słucham sie ciebie Gosiu - może tak być?

ATT00414.jpg

widać ten najtańszy jvp102 z metalową ośką i przyssawką przerobiony na wersję B tylko jak spojrzeć zupełnie z boku - ma mocowanie na magnes przyklejony do boku kasety więc nie odpadnie nigdy.

Pokrywę i belkę też już mam przemyślane :D - nie będzie korony  a pokrywa będzie na zawiasach i carbon:)

ATT00417.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.