Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jak już pisałem w moim temacie z pierwszym akwa 112l, żona została urobiona na większe akwa i tak powoli przymierzam się do 150x50x60. Akwa stanie w nowobudowanym domu i planujemy je postawić pomiędzy jadalnią a salonem co za tym idzie będzie oglądane z 3 stron, cos w tym stylu:

http://quchnie.eu/wp-content/plugins/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2014/12/akwarium3.jpg&w=600


Jaką filtracje proponujecie? Wiadomo , nie chciałbym aby coś szpeciło ładny widok na rybki :)

Może jakiś kaseciak na krótszym boku tym przy ścianie ?


Z góry dzięki za wszystkie rady.


PS. Czy robienie odpływu do kanalizacji i zasilania wody w tym miejscu ma sens (na pewno chciałbym mieć purolite aby zmniejszyć częstotliwość podmian).

Opublikowano

Skoro akwa ma być w nowo budowanym domu ja bym zrobił sobie sumpa z automatyczną podmianą wody, przez co akwarium byłoby bezobslugowe w zasadzie :)

Opublikowano

Nie wiem czemu, ale mam pewne obawy przed sumpem. Rozumiem, że musiałbym wiercić dziury w akwa tak ? Poza tym sump jak dla mnie wydaje się być zbyt skomplikowany, chyba, że wcale nie jest :)

Opublikowano

Wydłużył bym je o 30 cm zrobił bym kaseciaka na tym krótkim boku a całość, tz cały panel filtracyjny zasłonił bym ścianą tak by było widać tylko akwarium bez filtra.

Opublikowano

Jest to jakis pomysł, ale nie wiem czy dam radę wydłuzyć aż o 30 cm. Salon w tym miejscu ma 4,25 szerokości i jak zabiorę z tego 1,80 to mi zostanie raptem 2,5 metra na przejście. Może z 10-15 to maks. czy kaseciak do takiego akwa musi być taki "gruby" ?

Opublikowano
i zostanie raptem 2,5 metra na przejście.

sorry za ot, ale tak mnie rozbawiłeś, że aż się oplułem :D śmiało będziesz mógł przejść z rozłożonymi ramionami ;)

Może pomyśl nad nowym miejscem nad akwarium, mniej "kolizyjnym" ?

Opublikowano

Sump wcale nie jest skomplikowany. Zamawiając szkło otwory zrobi Ci szklarz (komin). Ewentualnie możesz dać pudełko przelewowe. Sump jest bardzo prosty, to co pompa wpompuję na górę, grawitacyjnie spada na dól i tak w kółko. Zrobisz jak ze chcesz, ale ja teraz sumpa nie zamienię na żadną inna filtrację ;)

Opublikowano

A mnie na takie usytuowanie akwarium uśmiecha się inne rozwiązanie:D widziałem takie ogromne morskie stojące po środku pomieszczenia z rekinem w środku i no wiecie co ja mogę polecić.:-D tam stał po środku wielki czarny panel morski :D

Kaseciak to idealne rozwiązanie dla akwarium oglądane z dwu stron a nawet z 4 stron na środku pomieszczenia czy będące oddzieleniem optycznym dwu pomieszczeń - tu jadalni i salonu. Nawet tej szafki nie wymaga bo pod akwarium nie ma żadnego sprzętu a woda nie opuszcza szkiełka.

Jeśli pójdziecie w obudowany stelaż to macie ogromną szafkę na domowe wyposażenie np serwis naczyń od strony jadalni a i maleńką półkę na akwarystyczne klamoty -jeśli tak jak ja zrobiłem czyli elegancki metalowy stolik pod akwarium to nawet podłogę widać między jadalnią a salonem i akwarium jakby wisi nad podłogą tylko optycznie je rozdzielając.


Akwarium z widokiem z 3 stron to idealne rozwiązanie pod kaseciak stojący centralnie po środku lub lepiej zupełnie odsunięty od tego boku który jest przy ścianie:D :D Kaseciak oklejony naturalnym kamieniem takim samym jak reszta kamieni czyli tak jak to zrobił w ostatniej wersji Pleziorro.

Wyjdzie taki duży kamień wystający z wody i tylko szczeliny wlotowe na dole będą jedyną oznaką że to nie jest kamień.


Za takie idealnie płaskie cięte kamienie Plezi płacił jakieś grosze bo to uznawane jest za odpad bezwartościowy. Jak to wygląda to każdy może spojrzeć w temacie Rafała.

Na prawdę trudno zauważyć gdzie ten kaseciak stoi i mimo że jest tuż przed oczyma widza to zlewa to się z pięknymi iglicami które właśnie wstawił.


Oprócz kaseciaka po przeciwnej stronie jeszcze falownik czyli na tej nie widocznej ścianie bocznej i to wsio:D


Przemyśl zwiększenie wymiarów i to wszystkich bo i tak raczej szkiełko trzeba robić na zamówienie i z OW 3 szyby i jako żywy mebel musi być reprezentacyjny.


Wymiary kasety standardowe kaseta jednostronna grubość wewnętrzna 12cm by rura kanalizacyjna 110 wchodziła na kilka bloków w tym jeden z 1l Purolite - jedna gąbka ppi45 x 5cm jako mechanik - 1,5l lawy wulkanicznej jako biologia i pompa Jebao DCT4000 oraz falownik RW8 - to wszystko a woda kryształowy kryształ.


:D :D


Fakt sump to doskonałe rozwiązanie a kaseciak to taki spłaszczony sump wstawiony do akwarium - to po co wylewać wodę kominami pod akwarium - wystarczy wstawić sump do akwarium i wtedy nazywa się kaseciak.

Opublikowano

Faktycznie jak się to czyta-to się serce kraje: "przymierzam się do 150x50x60. Akwa stanie w nowo budowanym domu";"to mi zostanie raptem 2,5 metra na przejście":)...Oczywiście to tylko tak z perspektywy czytelnika czyli nas-nie wnikając w inne prywatne aspekty finanse/rodzina/etc.;)...Osobiście proponuję takie cuś!!(sam-gdy będę budował dom-idę właśnie w tą-nie inną opcję!)-Najlepsze co może być to-full automatyczna podmiana wody!!!


Full automatyczna ciągła podmiana wody w akwarium - YouTube

Opublikowano
sorry za ot, ale tak mnie rozbawiłeś, że aż się oplułem :D śmiało będziesz mógł przejść z rozłożonymi ramionami ;)

Może pomyśl nad nowym miejscem nad akwarium, mniej "kolizyjnym" ?



Wiem, że przejdę, to nie o to chodzi tylko o aspekt wizualny :) Drug aspekt to żona. Po prostu większe nie przejdzie :( Dzieki decco za sugestie obczaje temat Pleziorro. Może faktycznie to śmiesznie brzmi ale nie buduje domu 200m2 tylko mały przytulny domek. Jakbym miał do dyspozycji cale pomieszczenie jak Jurgen to pewnie tez wstawilbym 300 cm dlugie. Niestety "wejdzie" 150 max 160 cm długie. Decco a zrobienie kaseciaka przy ścianie i falownik po drugiej stronie to jest szansa, że to obgoni ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szawce można spać przy nim dzięki za pomoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.