Skocz do zawartości

720l - efekt końcowy "dylematów początkującego"


Rekomendowane odpowiedzi

Rafał ten czujnik wygląda bardzo solidnie wykonany taki jak tu i to nadal ok 107 zł z dostawą za grzałkę 300W.


http://www.aliexpress.com/item/Temperature-Controller-Thermostat-300W-Heater-Aquarium/32655328274.html?spm=2114.01010208.0.737.9tWES8


ale swój czujnik wyjmę i obleję silikonem wokół przewodu:D tak na zaś:( tak jak mam z modułami Samsunga zrobione :D prewencja popłaca.


Zerknąłem na nowości w grzałach:D


Fajne są dla narurowców i kublarzy:D przepływowe na wąż 16 lub 22mm o mocach 300W lub 500W za 103zł szt z dostawą . Nie ma grzały widocznej w baniaku a chinole wyrażnie zabraniają poziomego kładzenia grzałki za kamieniem.


http://www.aliexpress.com/item/New-Professional-20-35C-Temperature-Adjustable-300W-Aquarium-Tortoise-Fish-Tank-Water-Heater-Preheater-Heating-Bar/32565085573.html?spm=2114.01010208.3.46.2NyHwS&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_2_10017_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=e018d746-d772-419c-8325-a6b4bc5e9da8


dla kasetowców fajne krótkie w obudowie plastikowej i sterowaniem przy wtyczce sieciowej do kontaktu.

No a dla tradycjonalistów z podwodnym wyświetlaczem cyfrowym temperatury.

Kiedyś to wszystko dotrze do Polski:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, wydaje mi się, że nie trzeba jeszcze spisywać urządzenia na straty, jeśli sonda Rafała była wadliwy, to można spróbować dokupić oddzielnie sondę do pomiaru temperatury.

Ja używam takiej:

http://botland.com.pl/czujniki-temperatury/4815-sonda-wodoodporna-z-analogowym-czujnikiem-temperatury-lm35dz-1m.html

Trzeba tylko wybadać jak idą przewody w chinolu, które są do napięcia a który od danych.

Rozpiętość zasilania tej sondy rokuje szansę współpracę.

W zasadzie urządzenie Rafała jest już na straty, więc jak się upali coś więcej to nie będzie żalu, sonda raczej się nie spali o ile nie podłączymy zasilania do kabla z danymi, ale od tego mamy woltomierz. Masz chęć Rafale przecinać kabel swojej sondy czy będziesz reklamował produkt?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim baniaku z innym biotopem z powodzeniem używałem takiego regulatora przez jakieś 10 lat podpiętego pod grzałkę z termostatem. Grzałkę miałem ustawioną na 29 stopni a na regulatorze 27 także podwójne zabezpieczenie i produkt polski

Regulator temperatury Sterownik do terrarium RT2 * (6179834094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/61/79/83/40/6179834094@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@61/79/83/40@@AMEPARAM@@6179834094

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kojarze ze u mnie awaria nastapila po wylaczeniu zasilania przez energetyke (awaria i kilka prob restartu i zaniku pradu) moze ten fakt dobił elektronike.

Sprobuje sie skontaktowac ze sprzedawca - zobacze co odpisze choc chyba lepiej bedzie próbować reanimowac samemu - choc samemu to duzo powiedziane bo z elektronika to wiem tylko ze ma w sobie prad i czasem kopie :D...

Plezzi odezwe sie na PW to pogadamy.

Dzieki za odzew i pomoc koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój RS5008 pracował przez pierwszy miesiąc na rozgałęziaczu na którym pracuje filtracja i dwa razy dziennie podczas karmienia miał "awarię prądu" - na to jest więc odporny.

Jedyne co zauważyłem to to że po włączeniu ponownie zasilania coś tam gubił co dotychczas zapamiętał z charakterystyki grzania. Jakiś tam więc "mikroprocesor" siedzi co optymalizuje pracę.

Dlatego przeniosłem jego zasilanie na rozgałęziacz światła i bloku adsorbera i teraz pracuje bez przerw.


Jedyną cechę która może dziwić to duża histereza pracy czyli utrzymuje temperaturę w zakresie +/- 0,5 C ale przez to włącza się tylko 2-3 razy w ciągu dnia i podciąga temperaturę o 1 C. - nie pyka co chwila i zaraz się wyłącza.

Najpierw mnie to zaniepokoiło ale po lekturze jak się rozkłada temperatura w strefach rybnych jezior Rowu Afrykańskiego doszedłem do wniosku że one też tam tak mają a może i większe wahania temperatury jak sobie tak pływają raz wyżej raz niżej.


Natomiast link do tego polskiego regulatora to w Malawi porażka.

Nigdy nie kupujcie czegoś co ma wodoodporność na rurce termokurczliwej.

My mamy wodę tak zmineralizowaną i tak alkaliczną że przewodzi prąd jak w wannie u galwanizera i wszędzie spenetruje więc w innym biotopie może pracować i 10 lat u nas tylko miesiące.

Dlatego sonda którą wskazał Plezi jest na prawdę profesjonalnie wodoodporna ale podejrzewam że w tych naszych pracuje zwykły termistor jako czujka za 50 groszy - problem tylko w tym że nie wiemy jakiej wartości.

Może rafik jak ci chinol odmówi niech choć podeśle samą czujkę z przewodem albo poda wartość termistora.

Jak już wszystko zawiedzie - to też Rafale coś wymyślimy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to elektronika na procesorze to nie zdziwił bym się gdyby to było postawione na ds18b20 czy czymś podobnym.

Jak reklamacja nic nie da to trzeba by spróbować delikatnie "rozebrać" sondę aby odczytać co za czujnik tam siedzi.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro ktoś już wątek odgrzebał to nie pozostaje nic innego jak tylko aktualizację po 6 miesiącach wrzucić. Tym bardzie że rumowisko trochę przerzucilem;)


Falownik jedynie w tym kamieniolomie muszę jakiś cichy dokupić a pozatym ok. Kaseciak się sprawdza. Podmian nie robię - całość prawie bezobslugowa. Czyszczenie gąbki i ciurkajacy blok non stop ON. W składzie ekipy nocnej 3 Helmety dodają uroku też :)


Rybska rosną I już charakterki pokazują.

post-16346-14695729694832_thumb.jpg

post-16346-1469572969829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zgadza się, dawno tam nie byłem...   A jakieś składy kamienia, ogrodnicze? Na plaży to raczej otoczaki znajdziesz.
    • Jeśli Od Nową dalej zarządza Maurycy to prawie tak jakbym nigdy nie wyjeżdżał.   Z kamieniami jest wesoło, dobijam się do dwóch kamieniołomów ale na razie mnie totalnie olewają. Opcja B, pojechać na plażę i tam szukać, opcja C pojechać w góry. W Glendalough jest stary kamieniołom, można sobie nabrać granitu do woli, ale do kamieniołomu od parkingu są 3 kilometry piechotą w jedną stronę. 🤣 
    • A, jeśli kleiłeś na piankę, to powinno być OK, zawsze coś. Szkoda by było pracy, gdyby miało Ci połamać łączenia. To tło jest dość mocno wyporne, ale i sztywne, jak dobrze przygnieciesz kamieniami, powinno być OK. 👍 Pozdrawiam krajana również, ja prawie całe życie na os. Młodych, ale blisko bydgoskiego, a od kilku lat na początku Bielan, przy Od Nowie. 😉
    • No i musiał kurde wyłapać. 🤣  Kupno w budowlanym czystego silikonu w kraju, w którym ciągle pada* jest nierealne, każden jeden ma fungicydy, czyli do akwa się nie nadaje. Moduły tła są na dnie na wcisk i piankę a docelowo na gruzowisko, które je dociśnie.  *W sumie to zabawne, pochodzę z Mokrego  potem Złotoria i róg Bydgoskiego i Rybaków, dopiero teraz wyłapałem skąd jesteś, pozdrawiam kolegę krzyżaka. 😀
    • Bez obaw, to będzie bardzo wytrzymałe; kamieni na tej piance nie będziesz wieszał. 😜 Wycinając piankę, postaraj się zachować linie załomów tła przy łączeniach, wtedy będzie bardziej naturalnie wyglądało - ale i tak najważniejszy będzie właściwy dobór/zmieszanie farb. Na dno, które zrobiłeś z tła można nasypać trochę piasku, moim zdaniem da to ciekawy efekt sypkiego podłoża "wywianego" na tyle, że odsłoniło kamienie. 👍 I tylko się upewnię: przykleiłeś moduły tła na dno? 🥸
    • Dzięki @TomekT Tło na filtr ładnie zakryło dziurę, w tamtym kącie będzie pewnie największe gruzowisko, więc najbardziej zakryję te łączenia kamieniami.   Potem przyszedł czas na piankę i jej docinanie. Póki co wygląda mocno nienaturalnie, bo jest jak od linijki. Wolałem nie dawać zbyt dużo pianki na pionowe łączenia, bo nie wiem czy pod ciężarem betonu, którym będę je pacykował nie wezmą i się nie urwą. Dół spróbuję zamaskować jakimiś płaskimi kamieniami opartymi o tło. W kilku miejscach ściąłem piankę do zera, żeby maskowała tylko samo łączenie, mam nadzieję że po zabetonowaniu będzie wyglądać ok.      
    • Panie, nie tak źle - zerknij w mój wątek, kamieni mam mniej, ale większe. 😉 A poważnie pisząc - OK, po prostu na jednym zdjęciu wygląda na hałdę. 😜
    • Dziękuję, że napisałeś, iż sprawia wrażenie, że kamienie są usypane - hihi cały tydzień je układałem, z myślą, aby zrobić groty jak największe. Tu np. na fotce (gdzie btw widać zasys ), od tego małego kamyka do ścianki tła jest ponad 30 cm. Za kamieniami zostawiłem taką pustą przestrzeń 10-15 cm. Tło ma na dole tylko 3-4cm, a górą robi się taki  pseudo nawis skalny, bo tu na forum przeczytałem, ze dno jest święte... Pewnie bę∂ę grzebać jeszcze choć też patrzę coby się stało, jak rybcie zaczną kopać... sprawdzałem stabilność konstrukcji.
    • Wiem kombinuję, sam do końca nie wiem, ale i w tym cały urok   Staram się dużo czytać, pytać itp. Dziękuję. Byłem w Aquahaus-gaus. koło Frankfurtu nad Menem w maju i po wizycie mam kocioł w głowie. Spędziłem tak cały dzień prawie i wiem jedno, że wszystkiego co chciałbym mieć się nie da.
    • Tak to moje pierwsze Malawi. (choć od 20 lat o tym myślę, a nie miałem warunków). Chce kupić młode ryby, tak jak piszesz, ale pytanie zadałem z myślą, że może jest jakiś argument, którego nie znam za drugą opcją.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.