Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Andrzej .Zajrzyj tutaj http://forum.klub-malawi.pl/pierwsze-malawi-720l-dylematy-poczatkujacego-p326362.html#post326362 Chodzi mi kolegę z Kątów Wr. Rafik 567. On niedawno uruchamiał ten sam litraż co Ty i jest w tej chwili bo widzę ,że jest na online na forum. Napisz do niego na PW to Ci doradzi ile mniej więcej kamieni w kg. będziesz potrzebował. Jeżeli masz dobrze wypoziomowane i odpowiedni stelaż to nie powinieneś się obawiać. Koledzy mają jeszcze większa z kamieniami i jest OK. Chyba ,że wolisz sam zrobić tak jak Ci zasugerowała Agnieszka w podesłanym linku.

-- dołączony post:

  AndrzejDFA napisał(a):
Generalnie najlepszą opcją było by kupienie/ zrobienie tła i wrzucenie kilku kamoli, ale to pewnie drogi interes.


..tło możesz zrobić samemu i nie jest to wielki koszt w porównaniu do kupionego a jeszcze markowego. Opisów tła DIY znajdziesz na forum bardzo dużo i naprawdę są świetne . Możesz też dać czarne spienione PCV. Do tego parę kamieni i będzie OK. Myślę ,że koszty tego nie będą duże.

-- dołączony post:

  AndrzejDFA napisał(a):
Akwarium jest postawione na piętrze


..rozumiem ,że jest to domek. Tutaj się nie wypowiem ale myślę ,że ktoś będzie Ci w stanie coś doradzić w tej kwestii.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Witam i melduje sie wywołany do tablicy poniekąd :)

Ja dopiero co zalozylem 720l i kupilem w kamieniolomie serpentynit wg slusznych porad kolegow i nie żałuję - wziąłem w cenie 70 zl za tone :) i u mnie wyszlo ok 150 kg po przegladnieciu (zapas do wyrzucenia)


Tak jak koledzy radza serpertynit wyglada super i jest tani . Jak chcesz to w watku przytoczonym podrzuce aktualne foto kilka dni po starcie...

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Jak tylko mogę to chętnie się zrewanzuje też choć świeżak nadal jestem:) ale wątek który przytoczyłeś to na start skarbnica waszych odpowiedzi na taki właśnie litraż ...

Opublikowano

Co do stelażu, to mam cały komplet Diversa Solid z komodą, szkłem i pokrywą alu. Całość stoi już od prawie 2 lat, gdzie obecnie jest około 160-190kg. podłoża wulkanicznego i skał wulkanicznych. Dla spokojnego snu ustawiłem w pomieszczeniu poniżej rozpórkę/ stempel budowlany tuż pod akwarium. Ale nie wiem czy strop wytrzyma dodatkowe kilogramy skał.

Może podkleję foto, to prędzej wszystko się wyjaśni. Lawa patrząc na jej przekrój jest, a przynajmniej powinna być lżejsza, stąd moje obawy. Nie chcę kilku kamoli, tylko półki skalne tak, aby zakryć sprzęt i zrobić wiele kryjówek dla ryb.

post-16775-14695726248945_thumb.jpg

Opublikowano

Nie. Malawka ma stać w tym szkle, tylko planuję więcej kamoli niż jest obecnie lawy. Dlatego boje się więcej cięższych skał.

P.S. Ta fotka zrobiona była około 2 tyg. po zalaniu, więc jest jeszcze całkiem pusto, bo generalnie chciałem pokazać ilość kamieni, których teraz pod zielskiem nie widać :D

Opublikowano

Owszem, przy podobnej objętości tak, ale biorąc pod uwagę Serpentenit w głowie mam pewny układ (Arka Olesiaka), który wymaga większej ilości skał i podłoża. Jeżeli mam zrobić coś, co nie będzie mi się podobać, to wolę w ogóle niczego nie zmieniać.

Szukam w galerii natchnienia, bo zapewne jest tu gdzieś lżejszy układ, który mi się spodoba. Oczywiście niczego nie ujmuję pokazanym tutaj zbiornikom, bo są na prawdę piękne, tyle że to musi być to "coś".

Wiem maruda ze mnie, ale przy takich gabarytach będę niejako zmuszony oglądać stworzoną aranżację przez kolejne 2 lata.

A ten wapień filipiński jest na prawdę tak trudny do utrzymania w czystości? Widzę całkiem sporo zbiorników z tymi kamolami, więc chyba są jakieś sposoby na usuwanie glonów?

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.