Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dorzucam coś od siebie... nie moglem zdjęć jest filmik z telefonu...

wymaga pluginu quicktime, waży 4MB i jest tu:


wideo zmieniono: 26.10.2007 13:52

http://www.uznam.net.pl/~motowilk/tlo-wstepnie.mp4


rozwiązałem sprawę z wypornością, na testowej skałce wczoraj w nocy...

wyrzeźbiłem kamień ze styropianu i pokryłem ceresitem - dwie warstwy - zostawiając jadnak z jednej strony 5cm pasek wolnego styropianu - potem jak ceresit wysechł wlewałem delikatnie w skałę rozpuszczalnik i wygrzebałem patyczkiem stopiony styropian - tak wydrążyłem ale nie do końca (tak 2/3 objętośi styropianu) i otwór zabetonowałem :D

potem pojechałem jeszcze jedną warstwę na około całego kamienia i jest git

-leciutki betonowy kamień, który uwaga - tonie!

Opublikowano

duże bryły mam... 100x50x15cm dwie - znaczy już jedną i 120l ścinek w worku :D


a zabawy nie ma wcale dużo - całe tło - rzeźbienie - jakieś 2h + betonowanie z rzeźbieniem szacuję że do jutra zdążę...


natomiast węgla nie mam :D i może dlatego taki wybór :D

Opublikowano
ja zalałem do pełna kiedy przestał pic wode, postało chyba dwa dni i wymieniłem jeszcze raz całość

romek pisałeś wczesniej o łączeniu styropianu z pianka ?

bezposrednio mozna łączyć? tzn pianka przyklei sie trwale do stryopianu ? jak ją formujesz ?



Ja piankę kładłem właściwie na... piankę, ponieważ bazę mojego tła stanowi płyta ociepleniowa XPS (chyba tak się nazywa), która jest ekstrudowaną pianką poliuretan (jeśli się nie mylę). Jest cienka (2cm w moim przypadku) i b. sztywna. Ja nakładałem piankę na tą płytę bezpośrednio z puszki (spray), ale pilnowałem, by powierzchnia płyty leżala w poziomie - inaczej pianka czasem spadała (cecha pianki jako takiej), ale nie zauważyłem, by zjeżdżała/spływała po płycie. Potem piankę przycinałem nożem (po wyschnięciu). Następnie, celem uzyskania większych bloków doklejałem kawałki ze styropianu/xps połączonego z pianką, które uformowałem osobno, oddzielnie, poza tłem. Te oddzielne skałki przycinałem nożem i naklejałem na tło. Trochę to zakręcone, ale chciałem mieć duże bloki skalne, a poprzez nakłądanie pianki na XPS/styropian nie udało mi się satysfakcjonującego efektu uzyskać.

Ogólnie mogę stwierdzić, że pianka poliuretanowa nadaje się do bezpośredniego nakładania na styropian czy inne wynalazki. Pisał o tym zresztą już Cezarix w swoim artiklu.

Ja mam nadzieję jednak, że mi tło nie wypłynie - dziś gdy je przenosiłem wydawało mi się ważyć kilka kilo spokojnie. Do tego, z prawej jest komin na filtr wewn. i grzałkę, który po zalaniu powinien trzymać tło na miejscu.

Opublikowano

smile, w świnoujściu takowego składu z bryłkami >pięści nie ma


tło zabetonowane - czekam na przeschnięcie...


sądzicie, że wystarczy jedna gruba warstwa? czy lepiej dwie? (i nie chodzi mi o ciężar tylko o trwałość)

bo narazie wychodzę i dzisiaj jej już bym nie nałożył, a tak wygląda spoko, więc się zastanawiam...

Opublikowano

Ja bym dał jeszcze jedną warstwę. Dociąży to zawsze tło (nie wiele, ale jest) no i usztywni. Jeśli np nie chcesz zniwelować wgłębień w tle, nałóż grubiej na wypukłości Twojego tła. Z resztą drugą warstwę kładziesz, jak wyschnie pierwsza.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

hmm a wiec pianka trzyma sie :) nalezy jednak delikatnie zmoczyć szybę wodą na zmianę z rozmazanym silikonem...

co sie okazało - jednak piana sama w sobie jest lepszym materiałem niż styropian...


ale to juz inny projekt.. bedzie nosił tytuł: moje drugie betonowe tło :wink:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.