Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po prawie 2 letniej przygodzie z pielęgnicami ameryki połd, przyszedł czas na zmiany i wybór padł na pyszczaki. Wczoraj zalałem moje akwa . Teraz tylko czekać i wykorzystać czas dojrzewania akwa na chłonięcie wiedzy bo doświadczenia z biotopem malawi niemam.

A oto moje akwa.

250l - 100x50x50cm

Filtracja biolog - Eheim3 600(2075)

Filtracja mechaniczna- Aqael Turbo filtr 2000

Obsada -jeszcze nie zdecydowałem

Parametry wodzy :

PH-7,8

GH- 20

KH-14

post-16271-14695723118782_thumb.jpg

Opublikowano

Witaj na forum i miłej zabawy z BIOTOPEM MALAWI.

Co do wystroju wrzuć ze dwa większe kamienie, przynajmniej zasłonić filtry. Korzeń fajny ale może zmiękczać wodę. Jeśli dobrze widzę to jest spory.

Powodzonka.

Opublikowano

co do korzenia to nim zajołem sie w poniedziałek gotowałem go tak długo i zmieniałem wode aż przestał barwic wode czyli wydzielać garbniki pozatym co dziennie monitoruje PH narazie niezmienne 7,4 i tu moje pytanie czy podnieść ph przy pomocy sody czy zostawic tak jak jest. Moja woda studzienniana ma ph 7,4 i twardość ogulną ok 18 stopni.

a co do filtra to zakupiłem go specjalnie pod pyszczaki i niewiem czy za mocnego niewziołem Aqael Turbo filtr 2000

Opublikowano

Witaj na forum, słuszny wybór ;) tak jak napisał Mortis, dałbym większe kamienie i przede wszystkim jeden rodzaj, jakiś pasujący do tej tapety. Napisz coś więcej, jaki to jest zbiornik i jaki masz dokładnie osprzęt. Korzeń, jak kto lubi, ale generalnie mało tego jest w Malawi ;) pH trochę bym jednak podniósł. Chłoń wiedzę i pytaj w odpowiednich działach, gdybyś miał jakieś wątpliwości, powodzenia!

Opublikowano

co do kamieni nad większymi sie zastanawiałem ale wtedy bym musiał zrezygnowac z korzenia za małe akwa aby pogodzic , z korzonka jednak nie zrezygnuje z powodów czysto sentymentalnych. mi sie ten wystrój podoba , pytanie do was czy ten wystrój bedzie odpowiedni dla rybek .

Po badaniu wody z akwa parametry PH 7,8 GH 20 KH 14.

Opublikowano

Kilka zakamarków mają więc jakoś to będzie, chociaż dla ryb z grupy Mbuna najlepiej by było, jakby miały gruzowisko, dużo kamieni i naturalnych kryjówek... Jak Ci się podoba to zostaw, ma cieszyć Twoje oko, nie innych, byle parametry były ok.

Opublikowano
a co do filtra to zakupiłem go specjalnie pod pyszczaki i niewiem czy za mocnego niewziołem Aqael Turbo filtr 2000


...zawsze można zmniejszyć jego przepływ. Zastanawia mnie tylko czy przy takich ustawieniach wylotów ( w tym o ile dobrze widzę masz deszczownię ) będzie dobra cyrkulacja i napowietrzenie? Ale to już jak będą odchody to sam ocenisz i ustawisz

Opublikowano

Co do filtra nie powinien być za mocny, a jak uważasz że za bardzo dmucha to przykręć i tyle ;)

Dla ryb nie powinien to być problem.


Powodzenia :D


Wysłane przy użyciu Taptalk

Opublikowano
co do korzenia to nim zajołem sie w poniedziałek gotowałem go tak długo i zmieniałem wode aż przestał barwic wode czyli wydzielać garbniki


Możesz sobie i dwa tygodnie gotować ten korzeń ale i tak zacznie puszczać garbniki ;-) tak to już jest z hebanem i innym afrykańskimi patolami. Dwa IMHO tego typu korzenie nie pasuja do Biotopu Malawi.

Opublikowano

po 48 godz od zalania robiłem testy wody na PH i tu moje zaskoczenie woda kranowa użyta do zalania akwa ma PH 7,4 a ta z akwa PH 8 .

Mimo tego że w akwa jest korzeń to PH rosnie korzeń powinien hyba ph obnirzać

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.