Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W końcu przyszedł ten oczekiwany moment, kiedy zebrałem się do przestawienia mojego "akwarium". Męczyłem się z nim dwa dni. No to nie zanudzając konkrety:

Zbiornik 240L 120x40x50h

filtracja biologiczna tetra ex700

filtracja mechaniczna atman 2000

grzałka JBL ProTemp 200W

piach kreisel z Castoramy 25kg

kamienie serpentynit około 30kg

tło czarne pcv 3mm

obsada 2+6 Pseudotropheus Saulosi, ale coś dojdzie jeszcze na pewno

oświetlenie standardowa pokrywa 2Xt8



Co do aranżacji to wyprzedzając komentarze, że za mało kamieni i za płasko dodam, że wcześniej miałem gruzowisko z duża ilością kryjówek. Niestety przez to co podmianę musiałem większą część kamieni przesuwać bo zbierał się tam po prostu brud, to raz. A dwa przez to nie miałem praktycznie ryb, bo samce podzieliły sobie długość na pół i przeganiali samice z rogu do rogu. Albo siedziały schowane za kamieniami. Teraz dałem na środku "plażę" i samicę sobie pływają w centrum. Zbiornik trochę przypomina non-mbunę, ale mi się podoba. Mam większy kamień, który by tam pasował idealnie, ale jak mam wytłumaczyć mamię, że na styropianie nie zniszczy akwa. Może jakiś korzeń wrzucę do tego później jak mi się uda znaleźć ładny.

No i oczywiście dziękuje za poświęcony czas podczas odpowiadania na moje durne pytania :P.

Jakoś nie najlepsza, ale robione telefonem tylko.

post-15184-14695721595065_thumb.jpg

post-15184-14695721604957_thumb.jpg

post-15184-1469572161553_thumb.jpg

post-15184-14695721619343_thumb.jpg

post-15184-14695721623934_thumb.jpg

Opublikowano

No całkiem spoko, tylko z tymi kamieniami to mógłbyś coś wykombinować, żeby chociaż z jedną kryjówkę zrobić.

Czy jesteś pewien, że masz 2+6? Ja widzę, że raczej 3+5, z tym, że trzeci samiec jeszcze nie w pełni wybarwiony:)

Opublikowano

Jakiś wiekszy kamyk mógłby swoje miejsce też znaleźć, bo tak to trochę pusto jak dla mnie. Też widzę trzeciego samca już na pierwszej fotce :)

Opublikowano

To szare to samica 100% nie raz już jajka miała.

A do środka chce dać aulonki to tak bardzo rewirow nie potrzeba. No jak będę miał czas to pokombinuje jeszcze.

Opublikowano

Samica dominującą przybiera ciemne pasy.Co do baniaczka... ładny i super czysta woda w połączeniu z oświetleniem robi wrażenie. Chyba ze w telefonie bawiłem się edytorem;)

-- dołączony post:

Elit. Ten z tyłu to 100% samiec i jajek napewno nigdy nie mial;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.