Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem o dobrze rozpisane żywienie do mięsożerców. chodzi mi o dobrą dietę dla Aulonocary i Placidochromisa. dobrze żeby przy tym pokarmie ryby ładnie się wybawiły. z góry dziękuje za pomoc ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mam zrobione dwa otwory fi35 blisko dna i tylko tyle. Wylot z pompy ustawiony tak, że woda mocno faluje, więc nie widzę sensu robić dodatkowego grzebienia. Zresztą zawsze taki grzebień możesz później dorobić. Pompa Jebao DCP-2500 ustawiona na 30% - ok. 10 W. Wkład to mix K1 z gąbkami 20-30 PPI. Woda kryształ, a długość akwarium to 260 cm.
    • Witam, Jestem nowy na forum oraz w "świecie Malawi" więc witam wszystkich! 🫡 Słowem wstępu, z akwarystyką jestem związany od dzieciaka, pierw akwaria ogólne, potem roślinne, ostatnie lata to biotop Amazonii, a teraz nadszedł czas zmienić biotop na Malawi. Planuje wykorzystać akwarium Juwel RIO 350, filtr FX6 + tło strukturalne z komorą filtracyjną (wyrzuciłem oryginalny Bioflow L) z zamiarem wykorzystania pustej komory w tle. Pytania: Plan zakłada zrobienie w tle otworów zasysających i wrzucenie do komory pompy Jabao DCT 3000 lub 4000, z wyjściem na zewnątrz po przez wąż... Tutaj mam pytanie do osób które przerabiały podobny temat, gdzie i ile wykonać otworów? aby uzyskać najlepszy efekt filtracyjny? OTWORY ZASYSAJĄCE: 1 - czy tylko dolny otwór zasysający, 2 - czy dodatkowo u góry tzw. grzebień przelewowy? OTWÓR WYLOTWY: 3- otwór wylotowy (wyjście z pompy) za pomocą węża wychodzącego przez wycięty otwór tle u góry? 4- otwór wylotowy (wyjście z pompy) za pomocą węża / rurki, wyprowadzonej luzem nad tłem u góry?   Poglądowe zdjęcia: widok na moduł /  komorę filtracyjną:     Wcześniej wykorzystywałem oryginalny wkład Juwel bioflow, który nieco inaczej działał, był grzebień przelewowy oraz pompa u góry z rurką która zasysała od środka i dołu, jeszcze nie wykonałem otworów, zastanawiam się jak to optymalnie zrobić, aby uzyskać najlepszy przepływ w komorze, PS. rozważałem wykorzystanie Bioflow, zakrytego tłem, ale czy to ma sens, komora w komorze... z góry dziękuje za podpowiedzi,  pozdrawiam, Darek        
    • @darchowwybacz za małe opóźnienie. Tak wygląda moja „lampka do akwarium”. 8 modułów umiejscowionych bardziej centralnie, aby mocno nie doświetlały boków akwarium. Przyklejone są do profilu aluminiowego, przeciętego na pół. Jak będziesz potrzebował więcej zdjęć, to dawaj znać.  
    • Dopiszę i ja. TYLKO Soudal Silirub AQ. Z innymi nie warto nawet próbować bo zrobi się jedna z dwóch katastrof. Albo padną ryby albo odklei się moduł.
    • Metriaclima Fainzilberi Maison Reef - nie miałem piękniejszego samca w akwarium. U mnie ma imię Zorro.
    • No okej to zamawiamy ten silikon co koledzy mówią . A jeszcze jedna sprawa kupiłem spraj akrylowy wodny o to tej firmy czy można go używać do malowania takich modułów szklanych 
    • Nie oszczędzaj na tym, bo być może tego pożałujesz. Zaufaj kolegom i temu, co pisze @ziemniak. Kiedyś polecany tu szeroko Soudal All Fix Turbo po czasie ma w wodzie konsystencję galarety, wiem, co piszę. Nie kombinuj ze zwykłymi klejami typu mamut, bo na innym forum akwarystycznym czytałem, jak ktoś pozbył się całej obsady po zastosowaniu tego kleju. Niby jest wodoodporna wersja mamuta, ale na czymś takim nie warto oszczędzać.  
    • Raczej nie chce rzeźni w akwarium, ale Maison reef to w sumie ryba, w której oglądając filmiki/ zdjęcia idzie się zakochać. Pewnie dużo też zależy od charakteru danego osobnika.   A ponoć im większe akwarium tym łatwiej podjąć decyzję, niestety oglądając te wszystkie piękne zbiorniki idzie "zwariować" 😄 Tak na prawdę też przez głowę przechodzi cały czas też typowa non mbuna czy wręcz akwa z drapolem, czyli z poleconym przez @jaras venustusem jako trzon + coś do niego (ale tu nie wiem z czym by najlepiej zagrał) Z drugiej strony podoba mi się mega protomelas steveni taiwan reef, który chyba jednak żywieniowo i charakterem bardziej pasuje do mbuny ?  A do tego wszystkiego spodobała się Metriaclima fainzilberi maison reef/ luwino. 
    • No, w końcu kiedyś oba były klasyfikowane jako Melanochromis. 😉
    • 36 zł za tubę to dużo? Taniej niż za mamuta w sklepie budowlanym.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.