Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

2) Czy dając zawór przed HW + otwarcie zaworu na 1/8 mogę spać spokojnie?!



Tego Ci nie zagwarantuję. Nigdy nie miałem styczności z tym filtrem, więc nie wiem czy go nie rozszczelni. Ale po zmniejszeniu przepływu na HW powinno być ok.


Co do osuszania korpusów spróbuj włączyć układ bez wkładów. Jeśli będzie ok to będziesz wiedział gdzie jest problem.

Ja u siebie mam w korpusach gąbki ppi45, po czyszczeniu załączam pompę jest sporo powietrza , pompa na 3-cim biegu usuwa powietrze z korpusów w ciągu kilku - kilkunastu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie opinie i porady myślę że mogę się wypowiedzieć.

Dłubałem narurowca z wielkim poświęceniem, tak jak potrafiłem najlepiej. Oczekiwania były wielkie, że cicho że wydajnie , że prosta obsługa i najważniejsze że mechanik i biolog w jednym.

Niestety nie jestem zadowolony z mojego układu.

Niby prosta sprawa , dwa równoległe korpusy z zaworami do odcięć przed pompą, jako mechanik, dalej pompa, sekcja biologii - równoległe korpusy z matrixem i bypass. Na razie tylko tyle , bo w trakcie składania jest jeszcze adsorber na purolite.

Mój problem dotyczy pierwszej części i łapania lewego powietrza. Wiele rzeczy już zrobiłem żeby sobie z tym poradzić i niestety nic nie przyniosło skutku. Doszczelniłem taśmą teflonową chyba wszystkie połączenia w podejrzanej gałęzi. Silikonowałem śrubkę do odpowietrzania. Wymieniłem nawet oring w korpusie. Nic nie pomaga.

Na jednej gałęzi jest względnie ok, jak tylko przełączę się na drugą - od razu zaczyna się dyskoteka.

Zaczynam powoli myśleć czy to aby nie jest wina samych korpusów, że nie za bardzo chcą pracować w podciśnieniu.

Korpusy mam takie:

http://www.woda.com.pl/p1244,wh10g-fhpr34-3-korpus-filtra-10-cali-przylacze-3-4-cala.html



Niestety odczucia mam te same co Ty. I chyba ten sam problem. U mnie problem z powietrzem zaczyna się na II biegu. I tak jak piał DonPempollo mnie też czaka przebudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy zawór przed HW i nawet przy otwarciu na 1% głowica od ciśnienia podnosi się o 2-3 mm od korpusu (przez co cieknie przez główną uszczelkę).Podłożyłbym jakieś dystanse pod klamry by mocniej trzymały głowice, ale jest to chińczyk i może coś chrupnąć - wiec tego nie zrobie.


Niestety HW musi byc przed pompą (ma pracować podciśnieniem). W związku z czym jeśli nawet znajdę miejsce to pompa będzie na końcu układu czy to jest jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać że pompa raczej pcha niż ciągnie. Więc lepiej jak będzie na początku układu.

Zastanów się, czy jednak nie warto zastanowić się nad wywaleniem tego HW i w jego miejsce wstawić korpus lub dwa i zasypać go np. matrixem lub innym złożem. Koszt 2 korpusów to 40-50zł remont zalanego mieszkanie dużo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odczucia mam te same co Ty. I chyba ten sam problem. U mnie problem z powietrzem zaczyna się na II biegu. I tak jak piał DonPempollo mnie też czaka przebudowa.


Hmm, podobną sytuację miałem w drugim narurowcu i działałem w podobny sposób co DonPompolo i nie wiele się to zdało. Skończył się problem kiedy zamieniłem mechaniki sznurkowe 100mic. na owatę. Najprawdopodobniej to lewe powietrze to była kawitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podobną sytuację miałem w drugim narurowcu i działałem w podobny sposób co DonPompolo i nie wiele się to zdało. Skończył się problem kiedy zamieniłem mechaniki sznurkowe 100mic. na owatę. Najprawdopodobniej to lewe powietrze to była kawitacja.


Co prawda mój wcześniejszy post kierowałem do kol.DonPempollo aby włączył układ bez wkładów. To ten sam problem może mieć kol. carpov.

Tak jak napisał stan to prawdopodobnie kawitacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma znaczenia większego ale daj korpus 10cali z gwintami 3/4 plus do tego potrzeba Ci przejściówkę zrobić z gwintu na wąż. Poniżej masz link do takiej przejściówki.


http://www.farma-malecki.pl/index.php?p1040,przelot-wcisk-20-3-4-zlaczki-wciskane


Oczywiście na gwint załóż taśmę teflonową i dopiero wtedy wkręć w korpus narurowy. Przed zakupem zapytaj czy końcówkę którą chcesz zamówić ma pełny przelot. Nie które mają zwężenie które skutecznie zagłuszy CI przepływ.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.