Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dramatu nie będzie, nie wiem jaką masz pompę, zwróć uwagę czy nieczystości trafiają w zasys, czy może "cug" jest zbyt słaby i omijają. Takie szerokie otwory mają jeszcze jedną wadę, młode i małe ryby będą wpływały do komory śmieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieopatrznie naciąłem otwory w ścianie bocznej, bo miała zbliżony wymiar.

Zakleiłem to od wewnątrz spienionym o grubości 3mm. W Twoim przypadku naciął bym kawałek spienionego 3mm tak aby spasował się z obecnymi otworami i dokleił od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieopatrznie naciąłem otwory w ścianie bocznej, bo miała zbliżony wymiar.

Zakleiłem to od wewnątrz spienionym o grubości 3mm. W Twoim przypadku naciął bym kawałek spienionego 3mm tak aby spasował się z obecnymi otworami i dokleił od zewnątrz.



Tak, też zrobię. A jaką gąbkę pod pompę, może być 3cm ppi45, czy będzie ona za drobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamówię formatki bardzo proszę kaseciarzy o opinię.

Moją kasetę będę robił w oparciu o zaproponowany projekt

attachment.php?attachmentid=8411&d=1461134466

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Decco i Plezioro ;)

Kaseta będzie suwana i chowana we wnęce na pompie DCT4000

Poszerzyłem ją nieco w stosunku do zaproponowanego projektu.


Właściwie wszystko jest jasne, ale chciałem zapytać o 3 rzeczy:

1. Jaki wysoki prześwit powinien być przed komorą pompy. Chcę dać 5.5cm. Czy to będzie ok?

2. Zasys chcę zrobić wyłącznie od dołu jako szczelinę w całości. Aby mieć możliwość regulacji ssania (nie tylko pompą) chcę ją przysłaniać suwaną płytką. Może być zamontowana od środka jak na rysunkach albo na prowadnicach na zewnątrz od spodu (całość i tak nie będzie widoczna bo będzie obudowana modułami skalnymi). Podejrzewam że przy dużym ciągu może zassać mniejsze rybki. Rozważam użycie (przynajmniej na początku) jakiejś siatki zabezpieczającej.

3. Jako skimmer jeden ząbek o wymiarach powiedzmy 0.8 x 1.0cm wystarczy?


Czy widzicie jakieś słabe punkty (oczywiście oprócz suwania tej kasety ;), coś wg Was należałoby poprawić ponieważ chcę zamówić formatki?

post-14424-14695729097974_thumb.jpg

post-14424-14695729100071_thumb.jpg

post-14424-14695729100944_thumb.jpg

post-14424-14695729102332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie, nie uwzględniłeś miejsca na grzałkę. Wypadało by powiększyć minimalnie komorę 75mm, ja bym dał 80. Opcja z regulowanym zasysem od dołu jak na mój gust to przerost formy nad treścią (sorki jeśli uraziłem duszę konstruktora).

Zasys musi działać pełną mocą tu nie ma miejsca na jakieś regulacje, fizyka wtłacza wodę do środka kasety a nie pompa :), pompa może więcej wody wyrzucać, ale gąbki i złoże się zapychają, więc ograniczanie zasysu to niezbyt przydatna funkcja.

Sam zasys z tego co widzę będzie miał 7x130mm szerokości ? to dość mało, ja bym proponował zrobić tradycyjnie 5 otworów 5x50mm wciętych dodatkowo 5mm w głąb podłogi.


Prześwit będzie okej 55mm, tylko na całości go daj

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.