Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jakie będą wyniki za kilka dni i czy woda się wyklaruje. Generalnie wydaje się mi, że można Twój filtr uznać za wzór takiego kaseciaka do 112ki. Zajmuje miejsca niewiele wiecej co filtr wewnętrzny i wszystko schowane włącznie z purolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podziękować kolegom: deccorativo i jacio przy budowie mojego kaseciaka.

Dziś nastąpił moment kulminacyjny i jego rozruch. Były małe perypetie przy rozruchu bloku purolite (wszystko zgodnie z instukcją kol. deccorativo i na podstawie elementów jakie podał. Problem polegał na odpowietrzeniu bloku. Jednak okazało się że pojemnik użyty do formatowania bloku był za płytki i to wszystko). Teraz tylko odczekam dwa dni i pomiary wody.

Jeszcze raz, dzięki koledzy.




Gratulacje, ja jeszcze jestem w lesie, ale uparcie podążam do celu:D . Na razie widzę to za mgłą, czułki poskręcane od tego wątku. Ogólny zarys jest i dużo pytań. Ale idziem do przodu za Wasza pomocą.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu filmik jak kaseciak pracuje w baniaku 112 l.



Sam projektując kaseciaka nawet tego z pierwszego postu właśnie pod 112l nigdy nie spodziewałem się że nawet w tak małym zbiorniku idea załapie - a jednak.

Nawet zrobiłem kaseciak-tło do mniejszego zbiornika tu 54l który ma grubość 5cm i wisi 5cm nad piaskiem tworząc grotę zajmuje 2litry objętości z 54l ten pracuje na TMBT i węglu.


c9ac73fd8ff885c0gen.jpg



Jedno co zawsze jest w kaseciaku z blokiem Purolite jak wielki by nie był - zawsze kryształowo czysta woda. Sarina to widać - gratuluję.


Jedyne na co zwróciłem uwagę że skimmer powinien być do komory pompy a złoża nie w woreczku bo się z czasem zamuli i poziom wody w komorze spada - ale nawet wtedy pompa dalej wylewa tyle samo wody.:D

Ciekaw jestem czy brudzi ci się ta druga gąbka - moim zdaniem wystarcza jedna ale jak zbiera ci dużo brudu to zmienię zdanie że wystarcza jedna grubości 5cm ppi45

No i dlatego grzałka musi siedzieć w komorze złoża - kiedyś dyskutowaliśmy z eljotem że to może uszkadzać część biologii blisko tej grzałki ale chyba tak nie jest - chyba wytrzymują temp do 70C ale pewności nadal nie mam.

sorki teraz widzę grzałkę w komorze bloku Purolite:D i szczęśliwe rybki nie ważne z jakiego biotopu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, raczej, na pewno :D kupię pompę Jebao DCT-6000. Podstawową filtracją jest u mnie narurowiec+falownik jebao Rw-15. Z falownika chce zrezygnować, a w jego miejsce wstawić DCT-6000 w kasecie wypełnionej tylko gąbkami w celu pomocy filtracji mechanicznej. W związku z tym mam prośbę do znawców tematu o pomoc w zaprojektowaniu "pudła". Co byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.