Skocz do zawartości

piasek?


Yankee

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka jest żywotność świderków?

I czy mogę liczyć na to że ktoś z kolegów przywiezie mi świderki na Zoo-Botanike? :D

Pozdrawiam



kiedys na PRA czytalem, ze ktos po kliku miesiacach odnalazl w piwnicy swiderki w zwirku. mimo tego ze nie bylo wody, zwir byl zaledwie wilgotny. po zalaniu woda swiderki odzyly. widac maja duze zdolnosci w tej kwestii. rowniez na PRA czytalem swego czasu ze swiderki mozna wysylac poczta, listem, w wilgotnej wacie, nie trzeba zadnych specjalnych pojemnikow z woda.


pzdr

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I co mi nagadali. Jakie to będę miał problemy: zepsute filtry, plaga nie do opanowania itp. Poprostu same kłopoty. Nawet mi się nie chciało słuchać.


tu sie nie zgodze. swiderki faktycznie rozmnazaja sie na potege ale nie znaczy to ze jest to plaga w zlym znaczeniu tego slowa, imo jest to zaleta ;) a przyrost mlodych slimakow spokojnie mozesz regulowac odpowiednim karmieniem ryb ... nie przekarmiaj ryb, slimaki nie beda mialy co jesc, nie beda sie intensywnie rozmnazac, jak wyjda w dzien w poszukiwaniu zarcia to glodny pyszczak z checia zaopiekuje sie slimakiem. zgodze sie ze plaga moga byc slimaki w akwa roslinnym ale nie swiderki w malawi ;)

co do niszczenia filtrow teoretycznie tak ale w praktyce nie slyszalem zeby komus padl filtr z tego powodu.

generalnie imo jest wiecej zalet niz wad posiadania swiderkow w akwa.



pzdr

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co do niszczenia filtrow teoretycznie tak ale w praktyce nie slyszalem zeby komus padl filtr z tego powodu.

generalnie imo jest wiecej zalet niz wad posiadania swiderkow w akwa.



mi niestety kilka razy juz dranie zatrzymaly filterki :) ale na szczescie nic im sie nie stalo, filtrom znaczy sie :) swiderkow i zdrowie nie pytalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co do niszczenia filtrow teoretycznie tak ale w praktyce nie slyszalem zeby komus padl filtr z tego powodu.

generalnie imo jest wiecej zalet niz wad posiadania swiderkow w akwa.



mi niestety kilka razy juz dranie zatrzymaly filterki :) ale na szczescie nic im sie nie stalo, filtrom znaczy sie :) swiderkow i zdrowie nie pytalam :)



moze to kwestia zabezpieczenia przed wtargnieciem intruza ;)

na wejsciu kubelka mam prefiltr wiec duzy osobnik nie ma szans sie tam przedostac, maly oczywiscie tak, potem urosnie w kubelku ale nie jest w stanie przebic sie przez wate, ktora jest umieszczona na koncu wkladu filtracyjnego. podczas plukania wkladow znajduje spora ilosc slimakow ale poki co (odpukac w niemalowane) krzywdy mi nie zrobily. w drugim akwa sytuacja podobna, na wlocie kaskady tez jest prefiltr. faktycznie duzy slimak moglby zatrzymac silniczek ale maly nie da rady ... a duzy sie nie przedostanie.


pzdr

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskadzie i kubelkom nigdy nic sie takiego nieprzytrafilo, ale ze 3-4 razy zablokowaly mi wirnik w wewnetrznych - jak one tam wlazy tego nie wiem, bo musialy lezc pod prad chyba.. :)

aczkolwiek to by mnie nie zdziwilo zanadto bo raz mi wiekszych rozmiarow zatoczek usadowil sie na wylocie fliterka fan-mini i tak siedzial, nie pomagajac za bardzo :) z ciekawosci ile on tak wytrzyma nie ruszalam go przez kilka dni... powiem jedno - twardziel albo wariat :) tak czy siak ja zmieklam wczesniej i sama go wywalilam z jego nowego lokum, zeby udroznic troche wyplyw wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.