Skocz do zawartości

Samsung 5630


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency

seba wyobraź sobie, że w belce arcadii, której używam są właśnie ledy 5630. Ma ona 47W, dołożyłem niedawno kolejną belkę, chińska 24W, i zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jednej :D, im więcej mam światła w zbiorniku tym lepiej odbieram kolor swoich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie nie rozumiem. Wydaje mi się, że różnice wynikają z budowy naszych lamp. Widzę Twoje zdjęcia a i filmy z demonstracji lamp i naprawdę nie dorównuje to nawet w połowie tym 10ciu modułom (mowa o poczwórnych) które kiedyś podłączyłem. To było jak patrzenie pod halogen. Ciężko było ryby zobaczyć bo tak jarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiroki chyba nie doczytałeś wcześniej ale ja właśnie tych modułów używam. 4 diodowe Samsungi 5630, które biją na głowę te 5050 (pod względem jasności). ...One świecą naprawdę mocno i jak czytam ile modułów użyłeś to aż mnie głowa boli :)


Ja pamiętam co pisałeś, są nawet moduły już o mocy ponad 1 W. Ale ja wybrałem 50-tki, bo mi pasował. Wiesz, no stać mnie na trochę większy wydatek, ale za to mam dokładnie to co chcę mieć. Tak też można. Ja użyłem modułów 3pinowych a nie 4 pinowych o mocy 0,72 W każdy. Nie mam więc dużej mocy na kablu za to mam dużą moc z ledy. Pewnie Twoje rozwiązanie też jest fajne, ale moje to jakaś alternatywa. Nie chcę robić porównań. Ja te światło "dociosałem" do moich potrzeb. Jak ktoś będzie chciał iść Twoją drogą, fajnie - jak moją, ma jakiś wybór. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Myślę, że konfrontacja tego oświetlenia w rzeczywistości (live) wyglądałaby zupełnie inaczej, choć mogę się mylić ;) Może też kwestia odbioru światła przez Ciebie :D Zawiesiłem kiedyś nad swoją bańką 240L lampę pacific sun, bodajże 300W i o ile rybką 3cm było praktycznie widać flaczki to duże ryby wyglądały cudownie w tym świetle i gdyby nie te 300W to z chęcią zamontowałbym u siebie taką lampę na stałe :D


Rozumiem co napisałeś o ilości lumenów, ale chyba nie chcesz mi wmówić, że 10W zaświeci lepiej niż 80W ?? :D nawet jeśli ilość lumenów z tego modułu byłaby 4 krotnie większa od tych poprzednich do nadal brakuję 4 razy tyle światła ;)


Tutaj masz jeszcze taki mały rysunek odnośnie arcadii


led-stretch-freshwater-readings.gif


Chciałbym również zwrócić uwagę na jeden fakt. Jeden z naszych kolegów forumowych zamówił sobie dwie takie lampy czyli prawie 100W w ledach i świeci dodatkowo bodajże 120W w T5 i twierdzi, że dupy nie urywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba wyobraź sobie, że w belce arcadii, której używam są właśnie ledy 5630. Ma ona 47W, dołożyłem niedawno kolejną belkę, chińska 24W, i zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jednej :D, im więcej mam światła w zbiorniku tym lepiej odbieram kolor swoich ryb.


Tu się dopisuję do Pemergency. Ja to odkrywałem powoli. Najpierw belka led, potem belka dobarwiająca, na końcu moja belka doświetlająca. W sumie robiłem ją bardziej dla roślin a dzisiaj widzę, że ryby inaczej w akwarium pływają - są spokojniejsze (może oślepły? ;-)), pływają w toni, zaglądają do zakamarków w całym akwarium. Chociaż dla mnie większa zmora się szykuje, jak sprawić, by pozbyć się tych cholernych małych drobnych bąbelków, bo największa drobina jest bardziej w akwa widoczna. Ale rośliny mi bom-belkują :) I zgadzam się, że inaczej wyglądają ryby w tego rodzaju urozmaiconym akwarium niż przy mocnych, silnych kilku ledach wielkiej mocy a małej wielkości. Można się zastanowić co w tym takiego jest. Może to, że światło odbite ma dużą możliwość mieszania się, bo ma więcej możliwości kolejnych odbić i mieszania się i nakładania na siebie? (światło to w sumie fala). Ja mam wieczorne światło punktowe i chociaż urocze, chociaż magicznie i świetnie wygląda, to jednak ryby w tym świetle bledsze są i bardziej płochliwe. Jak pamiętam filmy z Malawi, to widać, że tam światło jest mocno rozproszone. Jak ktoś nurkował, to wie, że pod wodą, światło dociera zewsząd. Może to jest odpowiedź na to czego kolega nie jest w stanie skumać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.