Skocz do zawartości

Samsung 5630


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Jakies 6-7 cm. Leży sobie na belkach wzmacniajacych.... Zdjecie jest tylko na tej belce. Zrobione iPadem, wiec w akwarium jest jeszcze jaśniej. Te moduły sie prawie nie grzeją.


Nie chodziło mi o to czy się grzeją czy nie, masz bardzo nienaturalne odbicie diod w lustrze, zastanawiałem się czy masz za mało wody (przed krawędź pokrywy), czy nisko położoną belkę i nie dotyczy to tylko tej belki, ale również tej poprzedniej.

Co do samej belki to wygląda to obiecująco. Fajna moc :D, kiedyś lubiłem mroczne klimaty, ale nie zwróciłem w ogóle uwagi, że w takim klimacie ryby nie mają kolorów :cool: no może po za naświetlaczami, w momencie kiedy ryba przepływa pod strumieniem naświetlacza :D


Niech moc będzie z Wami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. U mnie walczę z kawitacja, pecherzykami powietrza, ktora mi na powierzchni i w samym akwa czasami pluje bąbelkami. Natomiast rzeczywiscie mam troche mniej wody. Ale prosze uwierzyc, tylko na zdjęciach widac to punkty świetlne. Patrzac oczami, swiatlo jest zbyt mocne, by to psuło widok. Ryby w akwa pod ledami kolorowymi mienia sie wszelkimi kolorami. Yellowy potrafia byc brzoskwiniowe :) jarząc sie. W tym świetle ryby prezentują sie jak w Morskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mozna spokojnie tez zrobic sobie listwe ma modułach 4 lub 3 led SMD Samsunga, gorąco polecam.


Shiroki chyba nie doczytałeś wcześniej ale ja właśnie tych modułów używam. 4 diodowe Samsungi 5630, które biją na głowę te 5050 (pod względem jasności). Ja w akwarium 450 (Twoje wiele większe nie jest) użyłem tylko czterech tych modułów i nawet nie wyobrażam sobie użyć więcej niż 5 bo ryby wyskoczyłyby z akwarium. One świecą naprawdę mocno i jak czytam ile modułów użyłeś to aż mnie głowa boli :)

Do zmiany barwy na nieco zimniejszą użyłem taśmy led, którado tej pory spisuje się idealnie. Nie ma efektu, że gdy płynie pod ledem czerwonym to z żółtego robi się brzoskwiniowa. Ryby na całej długości są identycznie wybarwione co uważam za ogromny plus.

Nadal uważam, że koszt nawet przy zbiorniku większym o 0,5m nie przekroczy 110zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

A ja proponuję pooglądać sobie te same ryby pod oświetleniem 10W i 100W przykładowo ;)

Jeśli ktoś twierdzi, że oba te oświetlenia oddają walory-kolor tej ryby tak samo, to jest ignorantem i kłamcą.


Seba gwarantuje Ci, że Twoje ryby nie wyskoczyłyby z baniaka :D A Ty zacząłbyś je odkrywać na nowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pemer... śmiem twierdzić, że nie miałeś do czynienia z modułami samsunga 5630. Kupiłem 10 szt na początek ale tak jak pisałem - to było nie do wytrzymania. Zobacz film i napisz czy to dla Ciebie jest ciemno?

Używałem już świetlówek i naswietlaczy i też wyłączyłem się z ciemnych klimatów. Odkryłem barwy ryb przy tym oświetleniu i nie wyobrażam sobie już nic jaśniejszego w swoim akwarium.

Pamiętajmy też, że jest to oświetlenie za grosze a zużycie energii też niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

To prawda nie miałem do czynienia z tymi modułami, ale nikt mi nie wmówi, że 20W jest w stanie dobrze oświetlić akwarium :D Gdyby tak było nikt nie instalowałby oświetlenia po 150W :P Daj link do filmu proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link w poscie 68.

Kiedyś było nie do pomyślenia aby w domu świecić 10W zdrówką a dziś mój salon 25m oświetla właśnie taka. Nie rozumiem dlaczego tak uparcie trzymasz się Watt'ów. Przecież wyznacznikiem jasności są chyba lumeny a nie ilość W?

Jeśli ktoś nie wierzy, że akwarium można dobrze oświetlić 20W to zapraszam do mnie ;)

Druga sprawa, to że ja szczerze na tym forum mało spotykam lamp 150W. Większość to ledy cree i świetlówki no i power ledy. 150W to raczej jakiś roślinniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

nie... 150W to przykładowo HQI, wiele osób takimi świeci, również oświetlenie na T5 sporo powyżej 100W. Dla przykładu mój salon oświetla 6 żarówek LED 5W każda i dupy nie urywa ;)


Filmiki tego typu bardzo często nie odzwierciedlają rzeczywistości, a to za sprawą czułości matrycy, jasności obiektywu i samej konfiguracji sprzętu jakim filmik robimy. Jesteś w stanie stwierdzić, że twój filmik w 100% odzwierciedla to co widzisz? :D


i tak dla przykładu, awkarium Piwka (mam nadzieję, że kolega Piwko nie ma nic przeciwko, że podlinkowałem jego zdjęcie)...


1_DSC_0119.JPG


140W, przy zbiorniku 250cm boki niedoświetlone...


Oczywiście dla jednego będzie za dużo dla innego za mało... moje preferencje to światło powyżej 70W dla małego zbiornika 240L, dokładając kolejne belki akwarium podoba mi się coraz bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego dupy nie urywa? Bo to stare ledy 5050 lub jeszcze starsze. Polecam kupić żarówki na 5630 i dopiero zobaczysz jasność w domu. Sam miałem te o których piszesz i strasznie się zawiodłem. Dopiero wymiana na nowsze pomogła i to bardzo. Przykładowo stara żarówka 5 w miała 250 lumenów a nowe o tej samej mocy maja 750. Jeszcze raz polecam wymianę na nowe i koniecznie 5630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.