Skocz do zawartości

JBL E1901 wydajność


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Opublikowano

Witam wszystkich. Ponieważ już jakiś czas używam tego filtra jako mechanika, postanowiłem podzielić się kilkoma informacjami, wrażeniami jak również filmikiem.


Producent podaje, że filtr pompuje 1900l/h i zużywa 36W.


Załadowałem filtr mediami w następujący sposób:

Licząc od dołu, pierwsze trzy kosze tak jak w oryginale zostały wypchane gąbkami producenta, 4 kosz został wypełniony włókniną zamiast ceramiki, kosz piąty tuż pod głowicą bez zmian - gąbki producenta).


Przy tak wypełnionym filtrze zrobiłem test, który polegał na wypompowaniu wody ze zbiornika 100l do wanny (zbiornik z wodą jak również sam filtr znajdował się powyżej wanny, tak żeby grawitacja odgrywała najmniejszą rolę w teście).

Po kilku testach i wyciągnięciu średniej zmierzona wydajność filtra oscyluje w granicach 1100l/h przy poboże 41W.


JBL E1901 (1900l/h - 36W) zmierzona (1100l/h - 41W)


Poniżej zamieszczam dwa filmiki pokazujące faktyczną pracę filtra w moim zbiorniku.


[ame]

[/ame]


Na drugim filmie widać syf jaki celowo został zrobiony mieszając podłoże, to co znajdowało się wcześniej w podłożu to pozostałości jedzenia i kup, które nie zostały odfiltrowane przez wcześniejszy system filtracji, składający się z gąbki aquael turbo 2000.


Przefiltrowanie mechaniczne do krystalicznie czystej wody filtrowi JBL E1901, zajęło 1,5h.


[ame]

[/ame]


Sam filtr jest bardzo solidnie wykonany i po odpowietrzeniu praktycznie niesłyszalny. Jedyne do czego mogę się przyczepić to strasznie twarde węże, przyzwyczajony jestem do karbowanych węży fluvala i poukładanie tych z JBL przysporzyło mi troszkę problemu.


Podsumowując, z filtra jestem bardzo zadowolony, zero problemu z kupami pod gąbką jak również z filmem bakteryjnym na powierzchni. Filtr działa już jakiś czas, a w planach jest czyszczenie filtra raz na dwa miesiące, także wrażeniami z tego wydarzenia podzielę się w późniejszym czasie.

  • Dziękuję 2
Gość pemergency
Opublikowano

Szybka aktualizacja... Filtr działa bezawaryjnie od 3 tygodni, wkłady filtracyjne od tego czasu nie były jeszcze czyszczone. Poniżej zamieszczam króciutki filmik do oceny czystości wody. Myślę, że to najlepsza rekomendacja dla tego filtra.


[ame]

[/ame]


Dodatkowo dla zainteresowanych, filmik dotyczący problemu "terkotania" filtra. Sytuacja ta wystąpiła po około dwóch tygodniach od startu. Powodem było zapowietrzenie filtra podczas większej podmiany wody. Po kilku godzinach filterek sam się odpowietrzył i do chwili obecnej działa praktycznie bezgłośnie (szum wody).


[ame]

[/ame]
  • Dziękuję 1
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A jak ma sz zorganozowaną biologię w tym akwa?

Zbudowałem filtr kasetowy ale coś mi się nie widzi i też myslę nad tym filtrem.


PS. Raczej zgłosze się do Ciebie po tą lampę LED. Dam Ci znać w przyszłym tyg.


Pozdrownionka

Gość pemergency
Opublikowano

Filtr działa tylko jako biolog, mechanikę załatwiają korpusy. Wszystko jest spięte razem i napędzane pompą nj6000

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kupilem 2 takie filtry. Jakość pracy jeszcze nie jest znana, ale jak ktoś słyszy tylko szum wody z filtra, to ja musiałem kupić 2 uszkodzone filtry

Gość pemergency
Opublikowano
Kupilem 2 takie filtry. Jakość pracy jeszcze nie jest znana, ale jak ktoś słyszy tylko szum wody z filtra, to ja musiałem kupić 2 uszkodzone filtry


Wirnik po czasie się "dotrze" i będzie ledwo słyszalny, do kolejnego otwarcia ;)

Opublikowano

Mam prefiltr, nie będę go długo otwierał i sprawdzę to :)


Póki jakość dźwięku nie zadowala mnie, jednak mam nadzieje ze jakość filtrowania będzie zacna. Sprawdzam 2 sztuki jednocześnie i 2 mają taką samą kulturę pracy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

W mocnych filtrach zawsze coś tam słychać. Oczywiście jeżeli jest zbyt głośno to może wina faktycznie dotarcia. Jak nie ucichnie to reklamuj.

Opublikowano

Nie wiem czy budzenie jest podstawą do reklamacji. Tzn gdybym kupił jeden to nie miałbym porównania. Jednak 2 działają identycznie. Mam uraz bo tetry nie było słychać wcale. Co do jakości wykonania i mocy filtrowania nie mam zastrzeżeń-jednak buczenie jest męczące jak dla mnie. Juz myślę o wymianie, jednak nie chce nikogo zniechęcać, to tylko moja opinia, jak komuś to nie przeszkadza to brać. Miałem właśnie kupić 2 eheimy jakieś mocne nie pamiętam, ale one podobno halasowaly jeszcze mocniej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.