Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Często w necie oglądam zdjęcia i filmy zbiorników malawii które wyglądają jak dopiero co po zalaniu. Skały bez jakiegokolwiek nalotu a piasek wapienny biały jak śnieg.

U mnie po dwóch miesiącach piasek wapienny dostał brązowego zabarwienia i wygląda to już do bani.

Przecież co tydzień robię podmiany wody razem z odmulaniem dna, kosmetyką szyb itd więc w czym rzecz? Jak osiągnąć efekt świeżego i czystego zbiornika na co dzień?

Opublikowano

Kolego spróbuj tego:

http://www.microbe-lift.pl/prod.html

Gravel & Substrate Cleaner - odmulacz do podłoża w płynie.

Czytałem swego czasu opinie o tym odmulaczu na forum holenderskim i ludzie chwalili sobie ten środek.

Jednakże musisz się przygotować na totalnie syfną wodę po pierwszym użyciu przez około 2-3 dni po czym kryształ i czyste podłoże. Po pierwszym zabiegu zaleca się przepłukać filtry bo lubią się zapychać tym syfem ale dalsze używanie tego środka nie będzie już przebiegać tak drastycznie a nawet będzie usuwać syf z filtrów i zwiększać ich wydajność.

Ja swojego akwa jeszcze nie mam zarybionego ale zamówię Gravel & Substrate Cleaner i Special Blend. Będę stosował regularnie w akwarium dawki zapobiegawcze i na bieżąco opisywał w dziale testownia.

Opublikowano

Jeśli chodzi o brązowe zabarwienie to okrzemki lub jakis osad. Ja przy co tygodniowej podmianie przebieram piasek w ten sposób że biore garść do ręki i przebieram palcami mocno ściskając. W ten sposoób piasek znowu jest bialutki. Sama podmiana odmulaczem nie pomoże. Dodatkowo pomoże pozbyć się Ci stref beztlenowych.

Opublikowano

lufa555 w tym rzecz że nie mam zamulonego dna bo co tydzień je przelatuje odmulaczem tylko zbrązowiałe od okrzemków.

Ten środek ma tak silne działanie wybielające? trochę to zastanawiające.


Kamil777 przetestowałem Twój sposób

Zebrałem górną warstwę do wiadra i zrobiłem tak jak radziłeś, poskutkowało.

Patent faktycznie dobry ale trochę kłopotliwy w wykonaniu bo ciężko się zbiera piach z ciasnych miejsc zbiornika.


Teraz trochę żałuje, że skusiłem się na ten piasek wapienny. Wydaje mi się że jest bardziej podatny na zabrudzenia ze względu na porowatą powierzchnie nie to co zwykły piasek kwarcowy.

Opublikowano
lufa555 w tym rzecz że nie mam zamulonego dna bo co tydzień je przelatuje odmulaczem tylko zbrązowiałe od okrzemków.

Ten środek ma tak silne działanie wybielające? trochę to zastanawiające.




Widzisz ja tego nie stosowałem ale zamówiłem już na allegro.

Jeżeli zbrązowienie jest przez okrzemki to raczej ten środek nie pomoże.

Jak podaje producent środek zawiera szczepy bakterii odpowiedzialnych za usuwanie osadów i mułu. Czy się sprawdzi przedstawię w testowni za jakiś czas.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.