Skocz do zawartości

razor

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. Ps. Saulosi i Cynotilapia afra moze byc ciezko. Z tego co czytałem to cięzko im się dogadać Poza tym j.w. maingo to chyba w jakims stadku a nie jeden osobnik - troche dziwnie. Do 150cm długości ja bym wziął Acei - b. ładna rybka. Napisze ci jaka ja mam planowana obsade do takiego zbiornika jak ty: Pseudotropheus socolofi Pseudotropheus sp. "Acei" Pseudotropheus Elongatus Chailosi Pseudotropheus saulosi Tez prosze przy okazji o komentarze czy taka obsada jest do zaakceptowania.
  2. Socolofi + Yellow to zły pomysł? Myśle ze powinny dac rade. Jak to widzisz bo sam chce te dwa gatunki hodowac razem.
  3. razor

    150cm z glonem

    Tło jedno z lepszych jakie widziałem, klasa. Gratulacje za super robte.
  4. Podłoże rzeczywiscie wymienilbym na piasek. Skały prezentuja sie bardzo dobrze, rzeczywiscie ta na srodku plaska moze powinna byc inaczej ulozona. Tło czarne to moj faworyt ale... tutaj troche psuje efekt to oswietlenie - swiatlo odbija sie od folii i nie wyglada to najlepeiej. Moze lepiej dac slabsze switlowki, o innej bardzie? No i szkoda że takie wymiary tego akwarium - wysokosc 60cm to jednak sporo, ja wolabym ale glebsze albo dluzsze ale tego juz raczej nie zmienimy :)
  5. Myślę ze tutaj można uderzyć: http://www.erakamienia.pl/ Lokalizacja: Rytro więc rzut kamieniem W ofercie maja dużo pozycji. Sam podjadę pewno we wtorek sprawdzić co mają bo też szukam materiałów.
  6. A myslisz ze afra + maingo + yellow bedzie dobra kombinacja? Taki uklad chodzi mi od dluzszego czasu po głowie
  7. razor

    Moje pierwsze malawi

    Ja bym spokojnie zaryzykowal 2 gatunki przy odpowiednij ilosci. Jednogatunkowe to chyba troche nudnawo choc oczywiscie niektorzy preferuja estetyke jednogatunkowa. Wydaje mi sie ze spokojnie moglbyc wyjsc z 2 stad po 8-10 mlodych sztuk i po redukcji zostawic 2x 1+3. 20L per rybka to w miarę niźle.
  8. To wlasnie zalezy z czym chcesz to polaczyc. Akurat saulosi nie jest dobrym pomyslem - duze podobienstwo w ubarwieniu i moze byc krucho.
  9. harisimi historią mnie rozwaliłeś pewno i by sie tak skonczylo. Wczoraj wrzuciłem hasło demasoni w wyszukowaniu po forum => 86 stron wyników, skonczylem na ok 20 - rzeczywiscie wiele historii dosc przykrych. Z tym że tez nie można pisać że demasoni to taki kiler którego nie hodujcie - nie wierze w to i na pewno znalazlo by sie tu kilka udanych hodowli tej rybki. Tylko nie widzialem (jeszcze, moze gdzies glebiej w historii) aby ktos napisal jakie min akwarium, jaka optymalna liczba w stadzie, jakie ułożenie kameni/dna, czy korzystniej jest hodowac z drugim gatunkiem (oczwscie o innej kolorystyce, z tego co poczytalem). Takich pare niuansow, konstruktywna wymiana doswiadczen i byc moze bedzie mniej takich historii jakie opisałeś.
  10. Możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo na czym polega ta "wprawa". Szczerze to już nastawiłem się na ten gatunek. Generalnie co polecilibyście do demasoni - poszukiwałbym czegoś własnie pod żółtą tonacje? Yellow niby nieco inna dieta ale też piszą że może się dostosować. Z agresją demasoni z tego co się dowiedziałem kierowana jest przede wszytkim do podobnych kolorystycznie rybek a trzymane w wiekszej grupce (12+) radzą sobie całkiem dobrze source.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.