Skocz do zawartości

pobozny.leon

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pobozny.leon

  1. Znalazłem coś takiego - powinno sie przydać : 25 - 20 ( 2 m3/h )) ,,,,,25 -40 ( 3,2 m3/h ) ,,,,, 25-50 ( 3,8 m3/h ) ,,,,,,,, 25-70 ( 5,2 m3/h ),,,,,,,,,,25-80 ( 9 m3/h ) Choć w sumie ja bym sie przychylał raczej do AquaBee 3000 UP (głównie z powodu ceny tej pompy). No chyba że udałoby sie w podobnej cenie kupić takiego Grundfosa 25 -40...
  2. Aha rozumiem:D To jeszcze jak powiesz mi jaką średnice węży zastosowałeś to będę już megawdzięczny:D
  3. To teraz mam dwa pytanka: 1) Co masz na myśli mówiąc „szeregowo”?! 2) Jaki materiał do rurowania i o jakiej średnicy najlepiej zastosować w takim filtrze?!
  4. Dzisiaj widziałem w sklepie zrobiony taki filtr narurowy i powiem Wam, że nawet sam sprzedawca (dziadek koło 60 lat – doświadczony akwarysta) powiedział, że nie widział jeszcze lepszej filtracji mechanicznej w tym przedziale cenowym. Co prawda tam były aż 4 takie komory na wkłady ale myśle, że w moim przypadku jeden by wystarczył w zupełności. A Wy ile byście polecili takich pojemników filtracyjnych na 440 litrowy nieprzerobiony zbytnio zbiornik (pompa Aquabee 3000L)?! P.S - Za ile kupowaliście tę właśnie pompe (ja póki co najtaniej znalazłem za ok 270zł)
  5. Właśnie obczaiłem wszystko o co chodzi z tym filtrem narurowym i powiem jedno… bajka Bardzo prosty system instalacji. Nie powinno być z tym żadnych problemów. Jeszcze tylko dowiem się jak jest z głośnością tej pompy i powinno być elegancko. A co do tych wkładów to są nawet sklepy gdzie sprzedają je za mniej niż 3zł, więc jest spoko:D Szkoda tylko, że te pompy pobierają tyle prądu… no ale to już inna historia.
  6. W sumie pewnie jeden wystarczyłby spokojnie. Rozumiem, że taki wkład jest jednokrotnego użytku, tak?! P.S - jaki rozmiar wkładu do korpusu polecacie?! 9 cali?!
  7. Wiesz co daniel_iron, zaciekawiłeś mnie tym pomysłem . Cenowo pewnie wyszło by podobnie, co z tym kubełkiem mechanicznym. No i przede wszystkim nie widać żadnych filtrów w akwarium . Popatrzyłem sobie w necie o co chodzi z tymi narurowcami i powiem Wam że to niegłupi pomysł jest. Teraz kwestia ile by tu założyć tych filtrów narurowych i jakie wkłady zastosować. A jeszcze jest sprawa, głośne są te pompy (np. ten AquaBee - UP 3000)?! Pytam się, bo akwarium stałoby u mnie w sypialni. Duży hałas nie wchodzi w grę. Wiecie może ile decybeli mają takie pompy obiegowe?!
  8. Czy ktoś z Was używa czystej osmozy w swoim akwarium dodając następnie JBL AquaDur Malawi/Tanganika w proprocjach przewidzianych przez producenta?! Jeśli tak to jak w takiej wodzie żyją pysie?! Czy były z nimi jakieś problemy (częstsze choroby, wyjątkowa płochliwość itp.). A może wręcz przeciwnie?!
  9. Witam wszystkich forumowiczów!!! Jestem tu nowy, ale doświadczenia mam już trochę z Malawi (4 lata). Dotychczas miałem akwarium o wym. 160x40x40, ale za kilka miesięcy (jak się już naprawdę ciepło zrobi ) zamierzam w końcu założyć nowy zbiornik (440 litrów). Niby mam jeszcze sporo czasu, ale już nie mogłem wytrzymać z pytaniem, które ciągle mnie trapi. Chodzi mi o filtrację. Mam odłożone ok. 800zł na filtrację i nie wiem, czego użyć jako filtr mechaniczny (biologicznym będzie kubełek JBL CristalProfi e1500 wypchany w 95% porowatą ceramiką – to już postanowione). Jak najlepiej przeznaczyć kwotę, która mi pozostanie?! Dodam, że wolałbym nie kupować filtrów wewnętrznych (im mniej techniki w środku akwarium tym lepiej). Czy duży kubełek wypchany tylko gąbkami sprawdzi się równie dobrze, co małe wewnętrzne filtry o przepływach praktycznie 2x większych niż w przypadku filtra zewnętrznego?! Będę wdzięczny za rade, bo przejrzałem forum co nie co lecz niestety nie znalazłem podpowiedzi w tej kwestii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.