Skocz do zawartości

wpos

Użytkownik
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

51

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kamionki k/Poznania
  • Moje akwarium
    tanganika 200x60x60 (w planach)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Non-mbuna w metrowym akwarium (tak, wiem, że 110 cm) ?
  2. U mnie w dwóch akwariach (720l oraz 200l) od wielu lat mam tylko gąbki. Była kiedyś ceramika i wywaliłem. W 720l moduł DIY wypełniony pociętymi gąbkami o różnym ppi + hamburg (też wypełniony). W 200l tylko hamburg z gąbkami w środku.
  3. nie wygląda to dobrze
  4. W mojej 720l 200x60x60 jeden samiec zdominował resztę tj. trzy inne samce (siedzą po kątach) i wykończył 2 kolejne - jeden padł, drugi wylizał się z ran i poszedł w dobre ręce. Samic jest chyba osiem. Tak więc to nie są aniołki.
  5. wpos

    Artemia liofilizowana

    Co sądzicie o pokarmie liofolizowanym np. artemia ? Stosujecie ? Jeśli tak to w jaki sposób podajecie, płuczecie przed podaniem, namaczacie ?
  6. Też używałem tych emalii altax, moduł już trzy lata w wodzie i nic się nie dzieje. Nie stosowałem dodatkowo żadnych lakierów.
  7. Pokarm omega one - masz granulat ?
  8. Też zaczynałem z trzema samcami Borleyi, niestety dominujący samiec wykończył stopniowo pozostałe dwa.
  9. Morii musi podrosnąć a rosną dość wolno. Możesz też kupić dorosłe - Tanganika Koło zdaje się, że ma - mają też wiele innych dorosłych ryb.
  10. Morii to duża i masywna ryba, no i charakterna. To są utajeni bandyci. U mnie robią największą rozpierduchę. Tłuką się nawet z dużo większym C. Borleyi. Mam trzy samce i codziennie słyszę jak obijają się o pokrywę walcząc między sobą. Na szczęście nie robią sobie krzywdy, trzeba tylko częściej dolewać wody bo wychlapują. Za to w czasie walk pięknie się przebarwiają na ciemnogranatowy (podbrzusze i okolice pyska). Miałem mieć harem 1+3 a wyszło 3+1
  11. Miałem u siebie podobny problem, rozwiązaniem okazało się przerobienie kaseciaka na moduł z pociętymi gąbkami oraz dołożenie hamburga wypełnionego również pociętymi gąbkami. Ewidentnie u mnie była za mała powierzchnia filtracyjna a za zmętnienie odpowiadały bakterie w wodzie i związki organiczne. Od tego czasu (już dwa lata) woda jest klarowna, wodę podmieniam ok 40% raz na 3-4 tygodnie, gąbek w filtrach nie ruszam. Raz na pół roku, podczas podmiany zasysam wodę z filtrów wzruszając delikatnie gąbkami aby wyciągnąć nadmiar osadów.
  12. wpos

    Testy NO3

    Stawiam, że masz odczynnik zepsuty.
  13. wpos

    Testy NO3

    Miałem taką sytuację z jbl i okazało się że odczynnik w proszku jest popsuty. W kranówce pokazywał 0 a w baniaku 5. Na proszku od znajomego pokazał 30.
  14. Jeśli woreczki były wchłonięte to narybek był przenoszony i prawdopodobnie zagłodzony. Ostatnio obserwuję samicę Copadichromis Borleyi, która wypuszcza młode jak karmię narybek i po jakimś czasie zbiera z powrotem do pyska. Narybek nie ma wchłoniętych woreczków ale całkiem zgrabnie pływa i próbuje pobierać pokarm. W innym przypadku samica Cyrtocara Moorii wypuściła narybek bez woreczków ale na ok 50 szt połowa była martwych a kolejna część nie przeżyła dwóch dni - tutaj były ewidentnie przenoszone.
  15. Mam od dwóch lat. NO3 generalnie nie wzrasta powyżej 30 ppm. Podmiany co 3-4 tygodnie, mogłyby być robione rzadziej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.