Skocz do zawartości

kocur

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kocur

  1. no, więc trochę wody upłyneło zanim zamontowałem narurowy, a właściwie hydraulik mi zamontował i zacząłem od trudniejszego akwa czyli 2000l.300x80x80 graty kupiłem już dawno temu, akwa stoi w pomieszczeniu nad garażem, z góry przewierciłem się do garażu.w garażu na ścianie pod akwa wstawiłem pompę wilo 25/70 (na najszybszym biegu działa) i 3 korpusy filtrów 10 calowe połączone, oczywiście równolegle:). wlot ma z 1,5 metra rury, a wylot jest pociągnięty na drugą stronę akwa czyli tak pod 4,5 metra. rury w garażu na ścianie i wokół korpusów 1 calowe, wychodzą mi takie na górę, tam przejście na rury od C.O., wymyślił hydraulik, z tworzywa i dają się zginać w miarę, średnica 2,6 cm. fajne to rozwiązanie bo można sobie ustawić w miarę w akwa wsio. rura biała. w korpusach wkłady, filtry sznurkowe 50 mikronów. po odpaleniu po 30 h są kompletnie brązowo,czarne i dużo syfu. spadku przepływu nie zauważyłem na razie. bardzo mocne ciśnienie daje mimo sporej długości rur. no i najważniejsze, nie wiedziałem, że można mieć taką przejrzystą wodę w akwa:)))) niniejszym dziękuję za cenne rady,było warto, polecam. a i jeszcze jedno, mam w tym akwa ryby które naprawdę brudzą i są obficie karmione. cichle, sumy, zbrojniki, crenicichle, arowana.teraz się zabieram za denitryfikator w wężu ogrodowym, bo chcę się pozbyć połowy filtrów kubłów dużych.jak ktoś się podejmuje pomóc do tego akwa to zapraszam a co do narurowego to teraz się zabieram za akwa wielkości tej g.pajaka mniej więcej. zrobię na rurach tych od C.O. tylko mniejsza średnica -2,2 cm, bo miejsca mniej i chcę żeby łatwiej było ustawiać wlot/wylot. pompę mam grundfosa 25-60, a w akwa miało byc malawi, a wreszcie zrobiłem pielęgnice z ameryki środkowej. te to dopiero brudzą!!!!!
  2. a wiesz ze gadalem z technikiem z wilo (konkurent grundfosa) bo mi gosc od mojej instalacji cow mowil zebym sprawdzil ta firme tez. i ten technik mowil, ze im nizej pompa (grawitacja?) tym wydajniej te pompy dzialaja.z drugiej storny to przeciez wydluzamy rury tez ktorymi woda oczyszczona wpada do akwa.....tak sie sklada ze to 300x80x80 mam na pietrze a pod nim garaz, wiec.......tylko czy to nie jest bzdura?bo tak mi sie zdaje a co do wilo to gorzej to wypada od grundfosa rzeczywiscie.wiecej mocy pobieraja.......oczywiscie porownywalne modele. oraz dzieki
  3. no dobra, to sie podlaczam tu z pytaniami. zastrzegam ze ze spraw technicznych jestem noga-humanista;) wiec prosze sie nie smiac: 1.pompa pod mechanike na zewnatrz. pajak dlaczego uzyles akurat grundfosa? jak glosna jest 25-60? porownujac do kublow np. czy napowietrzacza (wiem ze nie masz). czy sa pompy ktore sa bardziej ciche? czy sa takie ktora maja wieksza wydajnosc? w sensie stosunku poboru pradu do przeplywu itd. moga byc drozsze. ja pompe bym mial 20 cm pod akwa zamontowana, akwa 75cm h 800l brutto no i zaciag wody blisko pompy, wyplyw 270 cm dalej. rurke do wyplywu musze puscic górą. ale mechanike chce tez zrobic do akwa 300x80x80, prosze o sugestie jak tam rozwiazac kwestie wplywow i wyplywow. rurki moge puscic pod akwa tam jakby co. ale przy tym duzym to mi zalezy jeszcze bardziej zeby bylo ciszej.tutaj mam napowietrzacz najwiekszy sery i tetry i jak dla mnie sa glosne nieakceptowalnie a to jednoczesnie pokoj goscinny jest w ktorym czasem ktos spi. 2. to na czym wreszcie stanelo z wkladami? co mam wrzucic do pojemnikow i jakiej wielkosci pojemniki? do filtrowania wody wodociagowej do akwa mam takie pojemniki co maja ok.30cm h. czy takie tez zamontowac?bo sa tez dwa razy wieksze podobno........no i jak zamontowac. cos o tych szeregowych, podwojnych bylo. prosze mi wyjasnic poprosze tez o linka do tego miejsca gdzie mozna kupic wklady/wate/sznurek czy co to ma wreszcie byc? dziewczyna ma pochodzi z czeladzi ( ziomal pajaka:) )wiec jakby byl to zaklad tapicerski czy cos to moze byc cos z okolic tamtych a ja z wawy.
  4. dzieki panowie szczegolnie g.pajak w sumie to mamy prawie identyczne akwa wiec twoje uwagi cenne.... działam. co do światełka ja aktualnie mam m.in T5 arcadia marine blue, czyli rozumiem ze jak bym do tego dowalil power glo(18.000K) albo tego reefwhite i tak moze byc za ciemno tak? bo to marine blue ledwo daje. czy moze to miec sens?....z drugiej strony jak chcialbym lekko niebieskawy odcien to jak to osiagnac przy tej wysokosci? jak sadzicie?bo obawiam sie czy reefwhite x 2 nie bedzie za mocno dawał, w sensie siedze wieczorkiem i ogladam tv swiatla pogaszone a z boku mam akwa. miejsce na HQI mam od szyb nakrywowych do sufitu z 90 cm zabudowe, ale na poczatek chcialbym sprobowac na t5 only. a g.pajak reefwhite maja chyba po 80W?? masz wiecej swiatla niz myslales? a i jeszcze prosba do g.pajak,albo ktos jeszcze moglibyscie mi lopatologicznie wyjasnic narurowca. ja potrzebuje tez w swoich 2000l zrobic mechaniczna bo jest potrzeba. wiem ze to nie ten dzial to moze PW?
  5. w moim baniaku aktualnie azja i 3 wielkie ryby w tym drapieżniki, ale ten układ powoli przestaje mi się podobać w tak małym akwa (jak na te ryby), mam drugie dużo większe i tam są i bedą duże ryby. stąd pomysł na malawi. szczególnie, że odpowiada mi pomysł przytłumionego oświetlenia. opiszę teraz szczególowo warunki bo determinują one jak sądze i wystrój i po części obsadę. akwa stoi na środku salonu mając odkryte 2 długie i 1 krótki bok. 1 krótki bok przylega do słupa konstukcyjnego w salonie i jest wyklejony na czarno i za moment będzie zabudowany. dół z salonem duży, doświetlony dzienny światłem dość co daje niezbyt ciekawy efekt przy wyłączonym świetle w akwarium.widzę przez akwarium na wylot. i tu się zaczyna mój podstawowy dylemat dotyczący oświetlenia, czy dając przytłumione niebieskawe światło w dzień nie będzie one za słabe do uzyskania fajnego efektu.mam belkę T5 (2 świetłlówki), poproszę o propozycje światła. filtracja to 2 eheimy prof. 3 - te największe a w środku tylko wkłady biologiczne. zagospodarowanie wnętrza no i obsada akwa wąskie i dość wysokie. 1 krótki bok jako wyjście do ułożenia takich półek skalnych pomiędzy którymi na wylot mogą pomykać rybki.czy też półki centralnie wysoko do góry do 3/4 akwa np. a z boku rumowisko oparte o ten krótki, ślepy bok? jak to zbudować sensownie? no i z tym środowiskiem powiązana obsada. żadnych agresorów nie chcę czyli generalizując mbuna out, nie chcę dużych ryb, wolę mieć bardziej zabudowane wystrojem akwa i mniejsze ryby (ale nie maluchy po 5-6 cm.....). Utaka mi pasuje, ale z czym to połączyć, auloncara? Pseudotropheus łagodniejsze np. saulosi?jakie konkretnie gatunki? i czy jeszcze jakaś inna grupa biorąc pod uwagę powyższe...lubię rzadziej spotykane gatunki też. no i nie chciałbym żeby się między sobą krzyżowały z róznych gatunków tej samej grupy, czy jest szansa żeby w ramach Utaki np. były rózne gatunki ale na tyle różne, żeby się nie krzyżowały.no i żeby było też coś co kontrolować będzie narybek ewentualny, ale może żeby była szansa żeby się coś odchowało. zasada kontrolowanego przerybienia mi pasuje zależy mi na tym żeby wykorzystać wysokośc akwarium - wystrój obsada tylko proszę bez tekstów wszystko masz w artykułach potrzebuję pomysłów a potam zgłębie temat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.