Skocz do zawartości

marcinb098

Użytkownik
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

3

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Przysucha
  • Moje akwarium
    Akwarium standardowe 450litrów (150x50x60) pyszczaki yellow maingano i red red.
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. No i przyszedł czas na uruchomienie tego mojego filtra z tą pompą Aquela. Jednocześnie trzeba było zrobić częściową podmiankę wody. Pompa daje tak jak na filmiku mam nadzieję że nic nie będzie przeciekać starałem się porządnie uszczelnić wszystkie połączenia taśmą teflonową. Filtr na chwilę obecną został z oryginalnym wkładem jakim go kupiłem (wygląda jak twarda gąbka) pewnie jak bym dał inne media filtracyjne z jakiejś gąbki to może było by większe ciśnienie. Węże 16/22. pompa.3gp
  2. Widziałem te filmiki, zobaczę co się będzie działo z tą moją pompą, czas pokaże. Może i przy mojej spadnie wydajność za jakiś czas tego nie wiem, na razie jest praktycznie nowa to ładnie daje ciśnienie.
  3. Nie mam pojęcia jaka będzie wydajność pompy Aquaela z tym filtrem, może w weekend pobawię się trochę z tym. W tej chwili poza zaworami i krućcami nie będzie mnie dużo kosztować to można spróbować. Mam tą pompę od jakiegoś miesiąca może dwóch i czasem ją używam przy podmianie wody i jest ona cicha. Okaże się jak przy pracy ciągłej będzie się sprawować. Planuję dać tą pompę na wylocie z filtra. Jak za jakiś czas będzie głośna to ona ma chyba dwa lata gwarancji ale mam nadzieję że będzie dobrze z nią. Chyba zostawię oryginalny wkład tego filtra z jakim go zakupiłem. Mam dwa zewnętrzne Eheim i wewnętrzne Aquela. Trochę odchodów ryb na dnie akwarium leży i myślę że taki wynalazek coś pomoże.
  4. Pompa którą posiadam to AQUAEL UNI-PUMP 1500, narurowiec to kupiony w Mrówce firmy USTM. Wszystko mam (pompę, filtr przepływowy na rurowy, węże) oprócz zaworów kulowych i króćca na węża które bym chciał zamontować z obu stron korpusu narurowca, od czasu do czasu coś w nim wyczyścić to taki zawór przyda się. Z tego zestawu chciałem zrobić osobny filtr zewnętrzny. Pompę planuję dać na wyjściu z filtra.
  5. Cześć, mam w domu filtr na rurowy, pompę Aquela i jakieś węże też się znajdą i planuję zrobić z tego dodatkowy filtr zewnętrzny do akwarium 450l z pyszczakami. Mam do Was koledzy i koleżanki pytanie co będzie lepsze na podłączenie z kształtek (zawory, króciec na wąż) metalowe czy plastikowe elementy? Plastikowych się trochę boję czy będą szczelne żeby powodzi nie zrobić sobie w pokoju. Te plastikowe o których czytałem to są stosowane do nawadniania pól. A stalowe to czy będą bezpieczne dla ryb. To są zwykłe zawory przeznaczone do wody w instalacjach domowych. Pomożecie podjąć jakąś właściwą decyzję?
  6. Siemka po kilku dniach zastosowałem się do waszych rad no i tak, PH - 7,5 i światło świecę od 14 do 22. Kilka dni temu właściciel sklepu zoologicznego z którym rozmawiałem na temat płochliwości ryb podpowiedział mi że w sklepie co chwila jest ruch ktoś wchodzi po chwili następna osoba itd. a w domu wyjdzie się do pracy no i wiadomo nikogo nie ma, nikt nie chodzi przy akwarium. Ale teraz widzę że są postępy z moimi rybciami podpływają do szyby zaciekawione jak się podejdzie. Dużo więcej się kręcę przy akwarium i żonie też to mówię żeby więcej przy akwarium się kręciła, ale jak już wspomniałem rybki podpływają do przedniej szyby a nawet lepiej jak się palcem przesuwa przy szybie płyną za ręką. Jeszcze spróbuję odrobinę podnieść PH do 8 ale staram się to robić stopniowo.
  7. A ciekawe czy jak podniosę PH wody to czy nie zaszkodzę tym moim zbrojnikom niebieskim bo mam ich kilka w akwarium.
  8. Aha, czyli jak już ustabilizuję PH tak jak wcześniej pisałeś że standardowo kończy się na 4 łyżeczkach to później co tydzień po jednej łyżeczce dodawać przy podmianie wody. Zgadza się czy dawać więcej co tydzień? Wiem dużo pytań zadaję ale nie chcę zaszkodzić moim pysiom.
  9. A tak jeszcze zapytam, podniosę PH przy pomocy sody kuchennej do pożądanej wartości ale jak będę co tydzień podmieniał wodę to za jakiś czas tej sody będzie mniej w wodzie i pewnie PH spadnie znów do 7 to będzie trzeba tą procedurę co jakiś czas powtarzać, zgadza się?
  10. Ok. To od jutra powalczę z tym tematem. Soda kuchenna dwie łyżeczki przy podmianie wody i zmienię czas oświetlenia akwarium mam nadzieję że pomoże i postaram się odezwać za jakiś czas co zaobserwuję w zachowaniu moich pysiów. Dzięki, jesteście THE BEST.
  11. No może i dziwne te godziny ale nawet po jakiś 3-4 godzinach od momentu zapalenia światła ryby nadal są płochliwe a wydawało by się że już powinny przywyknąć do światła. A w jakich godzinach zalecał byś oświetlenie zbiornika?
  12. Tak mi teraz wpadł do głowy pomysł żeby sprawdzić wodę kranową jakie ma PH. Ona jest hlorowana ale może ma wyższe PH i może na nią by powoli się przechodziło. Tak dobrze rozumiesz od 17-23. No i oczywiście co tydzień robię podmiany wody z odmulaniem dna około 10-20%
  13. KH - 5. Wodę w akwarium mam ze swojej studni. Oświetlenie mam z jednej świetlówki LED która była w pokrywie nie mam dodatkowego nocnego oświetlenia. W tym akwarium 240L miałem podobnie z oświetleniem. Wydaje mi się że bez światła zachowują się podobnie. Jutro będę mógł to sprawdzić bo dziś jestem poza domem. Zazwyczaj w pokoju dodatkowego światła nie palimy z żoną wystarczy akwarium i tak jest widno. Może i faktycznie trzeba PH trochę podnieść, tylko muszę się Was koledzy i koleżanki dopytać jak to zrobić.
  14. Zapomniałem dopisać że w poprzednim tak samo się zachowywały. Fajnie by było jak by tak pływały normalnie, były by ciekawe, przypływały do szyby, pamiętam dawniej jak się coś poprawiało w akwarium to ręce skubały a teraz to się chowają.
  15. Cześć, już były podobne tematy ale może ktoś będzie miał inne spostrzeżenia. Akwarium z pyszczakami mam już ze 3 lata, wcześniej były inne ryby. Pyszczaki yellow i maingano w sumie mam ich około 30szt pływały w standardowym akwarium 240L a od jakiś dwóch tygodni w 450L. Sporo wody odzyskałem z tego mniejszego akwarium. Na dnie jest czarny piasek i ułożone są groty ze skał jest również włożony korzeń bo mam też kilka zbrojników niebieskich. Tło również jest czarne przyklejone z zewnątrz. Ph - 7, NO2 - 0, KH - 5, Nh4/NH3 - 0, CU - 0, NO3 - 25. Dwa kubły zewnętrzne eheim 2275 i eheim 2273 do tego dwa wewnętrzne Aquela, grzała eheim utrzymująca temperaturę 25stopni. Karmione są głównie mrożonkami (Solowiec, Malawi mix, Krill pacifica, Kiełż, Kryl gruby) od czasu do czasu suchym pokarmem Malawi. Światło w pokrywie LED w godzinach od 17 do 23. Korci mnie żeby dobrać jeszcze z 10szt red red może one by trochę uspokoiły to towarzystwo. Co może być przyczyną że są one płochliwe, wystarczy mały ruch w pokoju i wszystkie ryby są w skałach pochowane. Jak im się da jeść to ładnie jedzą ale wystarczy się ruszyć i wszystkie ryby się chowają. W pokoju co stoi akwarium jest zazwyczaj mały ruch, może to być tego przyczyną że ryby nie są przyzwyczajone do ruchu i tak się zachowują?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.