Skocz do zawartości

SHOGUN_EU

Użytkownik
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SHOGUN_EU

  1. szafka w cale nie jest zła. bez problemów wytrzymałaby ci to akwa. Ja sam mam stelaż drewniany, na nim akwa 450l i jest dobrze. Stelaż, który ty zrobiłeś, jest o wiele wytrzymalszy od kupnych szfek.........szkoda twojej pracy. wcześniej pytałem, jakie rozwiązani masz odnośnie nóżek i wypoziomowania.............przemyślane nóżki i wypoziomowanie zapobiegłoby przed powstaniem dołka i opadnięciem o te 3mm. ..........jeszcze nic straconego.............ale to TY decydujesz. pzdr.
  2. szafka pierwsza klasa , konstrukcja naprawdę bogata, bankowo wytrzyma grubo ponad tonę nacisku - blat ma tyle podpór, że na pewno nie obwiśnie. Brakuje mi tylko przestrzałów dla usztywnienia konstrukcji, ale ta tylna "ścianka" pewnie też wytrzyma a jak z nóżkami i z wypoziomowaniem?
  3. JBL to firma godna polecenia (cena dobra wraz z jakością). Ja posiadam cristal profi 500, który jest poprzednikiem modelu e1500 (zwiększyli pobór mocy aż o 13W a przepływ zwiększył się tylko o 300l/h ) Do twojego akwa polecam model e 900 (będzie zapas), który jest dedykowany do akwa od 90l. Kubłek ma już wbudowany prefiltr - fajne rozwiązanie. pzdr.
  4. ....LCD......technologia łe-fuj.......ale dla teściowej może być ...plazma rules... wracając do filtra; zaczynając od najlepszego w/g mnie to: - http://www.allegro.pl/item488317351_ehe ... atisy.html - http://www.allegro.pl/item503292694_wei ... arium.html - http://www.allegro.pl/item503724258_atm ... ratis.html + gąbka którykolwiek kupisz , będzie ok.
  5. 0,35gr za 1 kWh !!!!!! ja chcę się tam przeprowadzić!!!! TAKA TANIOCHA!!!!! ......a tak poważnie, to 1 kWh wraz z przesyłem kosztuje około 0,50gr. (sprawdźcie rachunki, a jak ich nie płacicie to zapytajcie rodziców ) ale obliczenia co do zużycia są dobre, czyli dla przypomnienia: filtr o mocy 20W pracuje przez 720 godzin miesięcznie (30 dni) , iloczyn mocy oraz godzin (20 x 720) daje nam wynik w Wh (watogodzina) równy 14400 Wh, następnie dzielimy wynik iloczynu godzin i mocy przez 1000 (kilo) 14400 / 1000 i mamy wynik w kWh (kilowatogodzina) równy 14,4 kWh. Wynik przedstawia miesięczne zużycie energii równe 14,4 kWh, teraz mnożymy to przez cenę jednej kWh i mamy wynik w złotówkach - 14,4 kWh x 0,50gr = 7,2zł miesięcznie....taniocha U mnie 132W non-stop pracuje w akwa (nie liczę dodatkowych 72W oświetlenia w ciągu dnia dnia oraz grzałki 300W włączającej się co jakiś czas). Tak że widzisz, że 20W to nic. P.S. - Sysgone, co ty masz za telewizor? 8W !!!!!, coś kręcisz
  6. skoro jednak masz miejsce obok akwarium, to ten aquael w/g mnie jest ciutek za słaby - ten będzie lepszy http://www.allegro.pl/item506744901_fil ... ratis.html
  7. Znalazłem kiedyś artykuł, jak pewien akwarysta zrobił troszkę wyższą obudowę od przeciętnej i w tej obudowie umieścił skrzynkę na narzędzia (plastikowy zamykany kuferek dostępny w każdym budowlańcu a nawet w biedronce ). Mała pompka zanurzona w akwa doprowadzała wodę do skrzynki, górą woda wylewała się do akwa (w skrzynce była włożona ceramika) - pomysł fajny i praktyczny, dla takich osób jak ty, które mają problem z umiejscowieniem zewnętrznego kubełka - wszystko znajdowałoby się pod pokrywą. pzdr.
  8. mosiądz.......hmm.........za wiele to go nie ma w moim układzie, przecież pompa też nie jest z tworzywa, tylko chyba z żeliwa i wiele akwarystów ją stosuje. Ludzie piją wodę z kranu, gdzie szkodliwych substancji w niej nie brakuje i żyją Myślę, że nie ma co się martwić, będzie dobrze. P.S. Cynk - powłoka ta ulega rozpuszczeniu. Zjawisko takie przyczynia się do przedostania się do wody cynku i żelaza. Nadmiar cynku w wodzie wywołuje powstanie przykrego metalicznego smaku, który dyskwalifikuje ją jako wodę pitną. Wraz z cynkiem rozpuszczają się w wodzie również inne składniki znajdujące się w powłoce cynkowej, w tym ołów i kadm. Jak widać cynk zawiera ołów, a ołów należy do metali ciężkich. Jako metal ciężki zaliczany jest jako metal bardzo toksyczny i śmiercionośny zarówno dla człowieka, jak i dla innych organizmów żywych. ............w dzisiejszych czasach, to nawet marchewka jest szkodliwa.............
  9. ........"pompa umieszczona jest za wylotem z filtra (u góry) - tłoczy wodę już przefiltrowaną na lewą stronę akwarium (taka sama zasada umieszczania pomp jest w kubełkach kupnych) - woda spływa z akwarium po prawej stronie na wlot do filtra na dole, przepływa przez filtr od dołu do góry i wypływa z filtra górą do pompy, z pompy do akwa po lewej stronie. W związku z tym, że filtry kubełkowe umieszcza się w/g wszelkich instrukcji poniżej lustra wody (czyli przeważnie całkowicie pod akwarium ze względów estetycznych), pompę umieszcza się na górze filtra (chyba wszystkie kupne kubełki tak mają), ponieważ : pompa ma tłoczyć wodę czystą, wolną od ciał stałych, które mogłyby uszkodzić wirnik lub korpus pompy ; pompa zasysa wodę z filtra a nie wtłacza ją do niego po to, aby w filtrze nie powstawało nadciśnienie , które by potęgowało siłę nacisku słupa wody z akwarium na ścianki boczne filtra. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w większości przypadków rozszczelnień kubełków kupnych jest zauważalne raczej jako "pocenie się filtra" lub bardzo powolny "kropelkowy" wyciek, w przypadku odwrotnego umieszczenia pompy, czyli jakby pompa miała tłoczyć wodę do filtra powodując duże nadciśnienie, rozszczelnienie się kubełka dużo szybciej poniosłoby za sobą poważniejsze szkody - szybszy wyciek. Odnośnie zapowietrzania się: konstrukcja mojego kubełka jest tak prosta (żadnych fizyków i konstruktorów tu nie trzeba) , że ewentualne powietrza wydostające się z kermazytu lub innych źródeł, jest błyskawicznie wypompowywane, nawet jak kubełek jest wyłączony, to wszystkie bąbelki powietrza płyną wężami do góry (węże mam docięte na miarę bez żadnych zapasów w postaci pętli, które zatrzymują powietrze i blokują swobodę odpowietrzenia węży oraz kubełków)- kubełki kupne mają więcej kanalików w głowicy, górna nasada wirników jest kopułą bez wylotu powietrza itd. to też przy pierwszych uruchomieniach (oraz czasami po dłuższym eksploatowaniu) kubełki trzeba przechylać na lewo prawo itd. aby powietrze wydostało się na zewnątrz a nie było skupione wokół wirnika , co powoduje głośniejszą pracę filtra.
  10. przepraszam, jeżeli moja prezentacja nie wygląda tak jak powinna, proszę o wyrozumiałość , ponieważ robię to pierwszy raz w życiu - pierwszy raz udzielam się na jakimkolwiek forum. pzdr.
  11. po oglądnięciu fotek, stwierdzam, że twój piasek jest spoko. Jest jasny z domieszką ciemnych ziaren - naturalny jak pisałeś. Mój piasek z casto miał kolor, jakby go ktoś z rivanol'em zmieszał....łe fuj - ziarno samo w sobie takie żółte było- wolę bieluśki.
  12. Jeszcze bardzo WAŻNE !!! - wnętrze kubełka wykleiłem plexi o grubości 1mm, dzięki której kermazyt nie ma styczności ze szkłem - moja pierwsza próba wykonania tego kubełka zakończyła się niepowodzeniem - bezpośredni kontakt kermazytu (materiał bardzo twardy) ze szklaną ścianą , spowodował skazy na szkle, a ciśnienie zrobiło swoje..........pyk.......i sąsiadka zalana :shock: :oops: - człowiek uczy się na własnych błędach
  13. Witam. Przedstawiam Wam mój 43 litrowy kubełek (36 litrów wkładu filtracyjnego), którego zrobiłem małym kosztem (tak mi się wydaje w porównaniu do kupionego JBL). Wybaczcie , że nie pokażę zdjęć z procesu powstawania , bo ich nie robiłem , ale myślę że jego prosta konstrukcja tego nie wymaga. Estetyka wykończenia pozostawia wiele do życzenia, lecz nie o to w tym chodzi.....prawda? Podczas projektu, postanowiłem wykorzystać "śmieci", czyli to co mam w piwnicy, na działce (stare szyby, węże ogrodowe, plexi) Wykaz elementów i cen: 1). elementy szklane 8mm i 6mm:cztery boki , w tym jeden z dwoma otworami 21mm ; pokrywa i dno - 33zł (dwie ścianki już miałem) 2). dwa przeloty - 15zł 3). uszczelki - 4zł 4). wąż odpływowy do pralki - 6zł 5). pompa CO OHI 25/40 - 110zł - (Pompy CO są najlepsze i najcichsze, są świetne!!) 6). rurka+karbowane łączenia elastyczne - 3,80zł 7). króćce na węże 4szt - 36zł 8). kermazyt - około 34zł 9). Gąbka aquamedic gr.5cm - 18zł 10).Silikon akwarystyczny 2szt. - 37 suma - około 300zł Filtr jest niesamowicie cichy, co bardzo zależało mi na tym. Pompy CO są kapitalne do tego typu zastosowań. Filtr ma rzeczywisty przepływ około 1400 l/h (mierzyłem wielokrotnie czas potrzebny do napełnienia 5l butelki i wyciągnąłem średnią). Pompa chodzi na drugim biegu ( a ma ich trzy) i pobiera 48W. Parametrów wody po uruchomieniu filtra jeszcze nie mierzyłem. A oto i on:
  14. Koszyk faktycznie fajnie przemyślany. Sabotage napisał, że resumy są ciche. Troszkę tandetne wykonanie mają, ale za tą kasę myślę, że warto. pzdr.
  15. w LEROY silikon akwarystyczny jest po 18,50 za tubę 310ml. chyba z Tytana - zrób próbę trwałości, zanim zaczniesz na ostro kleić (łupek z łupkiem sklei bez problemu ale czy silikon będzie się trzymał plexi..? sprawdź) Ja kleiłem do styropianu i jest spoko. Pzdr.
  16. Mars, a czy ten piasek nie jest zbyt żółty, zanieczyszczony, czy jest tak biały co płukany piasek akwarystyczny? Pytam, bo ja kiedyś kupiłem piasek do akwa w casto chcąc zaoszczędzić. Dźwigałem wór po schodach, otworzyłem a w środku syf. Pomyślałem "trzeba wypłukać" . Pierwsze płukanie woda czarna, drugie płukanie woda czarna...........woda czarna. Po wypłukaniu na cacy (tak mi się zdawało) uwagę moją przykuł żółty kolor tego piasku, pomyślałem "to taki kolor bo w łazience takie światło, w akwa świetlówki świecą na biało , więc i piasek pewnie też będzie biały". Ku mojemu rozczarowaniu tak nie było. Więc czyszczenie akwa czas rozpocząć, odkurzanie dna, tachanie po schodach na dół do kontenera. Z oszczędności nici. 6,75zł straciłem, kupę czasu i jeszcze się nadźwigałem. Pojechałem do akwarystycznego i kupiłem 20kg prawdziwego białego piasku Ja mam wymiary 150x50x50, 2cm styropianu na dnie i 20kg spokojnie starczyło. Wspomniałem o przygodzie z piachem, żeby ganczar się upewnił że taki żółty, niefajny piasek może kupić casto , a ty nie napisałeś czy kupiłeś ten piach do akwa czy do innych celów. pzdr.
  17. sprzedawca zapomniał dopisać jednego zera , tu są poprawne dane http://indonetwork.net/aquaria/788895/t ... -3800l.htm. o tym filtrze wspominałem wcześniej - głupi pomysł to nie jest
  18. skoro nie ma ograniczeń cenowych, to po co też zwracać uwagę na zużycie energii ...?
  19. absolutnie nie, nie pomyliłem się. wielokrotnie trzymałem tą głowicę w ręku i na tabliczce znamionowej jest wyraźnie napisane "10W - 600 l/h" - na rynek polski powstało bardzo dużo rozbieżności w danych technicznych. Oto prawdziwe dane ze strony czeskiej, które są zgodne z tabliczkami znamionowymi: Model Příkon Max.výkon Pro akvária At-200 6 W 400 l/h 50 - 200 l At-201 8 W 500 l/h 200 - 400 l At-202 10 W 600 l/h 400 - 600 l At-203 30 W 2000 l/h nad 600 l
  20. Odnośnie pierwszego to: Duży pobór mocy w stosunku do przepływu, ten będzie lepszy http://www.allegro.pl/item495208814_bio ... ratis.html Drugi: Atman AT-202 nie ma 1200 L/h tylko 600 l/h - sprzedawca podaje błędne dane Trzeci: za te pieniądze i tak wolę ATMAN'a pzdr.
  21. o szucie 750 zapomnieć, bo z taką ilością ryb jego też braknie. Ja atmana mam postawionego na dnie, dzięki temu nie dotyka żadnej ścianki akwarium i to go bardo wyciszyło - dla porównania: jak otworzę szafkę z kubełkiem, to jest o wiele głośniej. pzdr.
  22. AquaBee 2000L/h /18W -sprzęt fajny, ale za drogi i kombinować z gąbką trzeba. A to miałoby służyć jako filtr wewnętrzny?
  23. Nie pracuje i nie chciałbym 8) - przypomnę tylko że przepływ to nie wszystko, bo mogę się założyć, że ten http://www.allegro.pl/item497740204_bio ... ml#gallery będzie wydajniejszy od http://www.allegro.pl/item496005526_fil ... 0l_fa.html Lexo, ale teraz widzę że EHEIM odpada - przy 10szt. dałby radę O szucie też zapomnij i o Fluval'u 4+. Weipro TC-2500 albo Atman AT-203 - innej opcji nie znam pzdr.
  24. MediaX, to co podałeś jest niegłupie i godne uwagi zważywszy na cenę i rozwiązanie - kiedyś też o tym myślałem. Yaro - ja tak nie twierdzę, cyrkulacja musi być - tylko lexo pisze, że mu nie zależy, bo deszczownia mu daje cyrkulacje, a jaką to już nie wiem. Wiem, że filtr można też dobrać w zależności do obsady , liczby rybek, wieku ryb (czy młode czy dorosłe) itp. - może laxo napisz co tam masz u siebie : ile ryb, roślin itp., bo jak masz np. w swoim akwa tylko dwie rybki, to ci twoja tetra nawet wystarczy i nic więcej pzdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.