Skocz do zawartości

Stefek

Użytkownik
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Stefek

  1. Jeszcze jedno (może i głupie pytanie) jaki kolor powinna mieć ikra w pysku? Ta moja samiczka ma czarne kulki w pysku! To dobrze czy nie?
  2. Sądzę, że ponad 2 tygodnie. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Nic nie robię liczę, że natura sama rozwiąże tą sprawę.
  3. Wystąpił problem, a mianowicie samica inkubująca ikrę nie może znaleźć sobie miejsca. Problem pojawił się z dwa dni temu i wcześniej inne ryby jej nie ruszały. Pytanie co teraz zrobić ? Próbowałem ją złapać, ale mi ucieka i boję się, że połknie ikrę (lub małe). Jak ją zostawię to małe mają szanse na przeżycie? Doradzicie co robić. Obsada nie jest duża 6 saulusi 5+1 na 112 litrów
  4. Ok. Dzięki za odzew. Napisałem tu ponieważ była kontynuacja tematu. Mój błąd sorki
  5. Nikt, nic nie doradzi ?
  6. Mam pytanko. Samica w pysku ma ikrę już z dwa tygodnie, ale od dwóch dni inne ryby strasznie Ją ganiają. Ma potargane płetwy i nie może znaleźć sobie miejsca. Dziwne bo wcześniej wszystko było ok. To normalne zachowanie ? Może Ją przełożyć do jakiegoś "wiaderka" bo nie mam innego wolnego akwarium ? Co robić ?
  7. Wymieniłem oświetlenie na Aquael led https://www.youtube.com/watch?v=STW2eP_eYDo Chciałem uchwycić na filmie samca, ale jakoś się ukrył. Fotek też unika. Zaczyna się chyba wybarwiać bo "paski - pręgi" stają się bardziej widoczne i jest mniej żółty znaczy ciemniejszy.
  8. Bez korzenia chyba lepiej.
  9. Udało mi się dokupić samca. Na tą chwile też jest żółty, ale ciemniejszy od reszty i ma zarysy "pasków" z białą kropką na płetwie. Jest mniejszy od reszty. Zobaczymy co będzie dalej. Jak mi się uda to wstawię zdjęcie lub filmik.
  10. Sałatę moje skubią. Jak podałem pierwszy raz to pływały koło liścia z 5 minut. Ogórek im nie smakuje. Pokrzywa ! Faktycznie mam tego pełno bo żonka coś z niej "produkuje" , jakieś wywary wodoo
  11. Stefek

    Okrzemki na piasku

    Mi pomogło zmniejszenie ilości światła a nie zmniejszenie czasu świecenia. Święcę 9h ale mniejszą mocą. Tu szukaj przyczyny, woda nie ma tu znaczenia.
  12. Moja kotka też interesuje się akwarystyką. Też na początku goniłem, aby nie wchodziła na lampę, ale bez skutku i odpuściłem. Zobacz filmik, też tak masz https://www.youtube.com/watch?v=TK7o6xxy6ZA
  13. Świerze warzywo z domowego ogródka zawiera więcej witamin (prawdziwych) niż sztucznie przetworzone (chemicznie) granulaty. Tak jest z każdym jedzeniem np dla ludzi czy zwierząt. Popytaj co podają prawdziwi hodowcy np kotów swoim pupilom. Puszki chemicznie przetworzonego "pokarmu" czy świeże surowe mięso od rzeźnika. Naturalnie nie zamierzam podawać tylko warzyw ... spokojnie. mam inne pokarmy. Warzywko od czasu do czasu na tzw "smaczek" ;)
  14. Na to nie wpadłem a powinienem. Szukałem bowiem po tematach. Podziękował ?
  15. Zrobię jak piszesz. Dzięki za instruktaż.
  16. Witaj. Też tak jak Ty mam małe szkło 112l i na początku ten sam dylemat. A zakończyło się to tak: Pływa tam 5 szt chindongo saulosi , ale ponoć same samice i mam zamiar dokupić jeszcze samca. Może coś takiego ? Szału nie ma, ale na początek (także i mój) to jak znalazł.
  17. Czytałem tematy, ale podobnego nie znalazłem. A mianowicie chcę zapytać jaki warzywka można podawać naszym pyszczakom ? Wiem, że sałatę, szpinak i ogórek. Te dwa pierwsze moje jedzą, ale ogórka nie. Czy podajecie jeszcze coś innego ? Może to być coś innego niż warzywa. Proszę podzielcie się wiedzą ?!
  18. Gdyby się trafił samiec to brać tylko jednego ? Dwa to chyba za dużo co nie ?
  19. To będę szukał już wybarwionego samca, aby mieć pewność. Dziwiło mnie to, że ryby (szczególnie wieczorem) podpływają do siebie i jedna tak "wibruje", sądziłem, że to zaloty. I to kopanie grot. Nie mam jak zrobić dobrych zdjęć ryb bo nie mam dobrego aparatu tylko komóra. Niby robi fajne zdjęcia, ale w ruchu to rozmazane wychodzą. Dziękuje za odpowiedzi teraz wiem co mam
  20. Mimo wszystko to jednak saulusi i wszystkie 5 są tego samego gatunku. To może wyjaśniać problem braku wybarwienia u samców ?
  21. Ja mam JBL e1501 i planuję wymienić górny kosz na ten z e1502. Czytałem, że będzie pasował. Skusiło mnie to, że lepiej go można spasować złożyć po czyszczeniu. Choć i tak jestem zadowolny z 1 wersji filtra.
  22. Dziękuję za odpowiedź. Ryby są żółte a dostałem je jak miały z 5mm wielkości od kolegi, który miał właśnie wspomniane chindongo saulosi. Jednak jak wspomniałem żadna jeszcze się nie wybarwiła. Być może dominuje jakaś samica, która "blokuje" samca ? Chyba , że to yellow ? Ale kolega twierdzi, że takich nie miał.
  23. Serdecznie wszystkich witam i pozdrawiam. Z uwagi na fakt, iż akwarystyka to moje hobby a przerabiałem już chyba każdą formę aranżacji. Chciałbym zaprezentować moje początki w malawi. Dlaczego początki ? Będąc u kolegi podpatrywałem jego akwarium i pyszczaki tam mieszkające. Zaciekawiło mnie ich zachowanie, barwy i opieka nad potomstwem czyli zupełnie coś odmiennego od akwarystyki roślinnej. ubolewam, że mam tak małe akwarium i możliwości chowu tych pięknych ryb. Ale do rzeczy: Akwarium 112 litrów optiwhite, filtracja JBL e1501 + skimmer Eheim 350 (wkłady gąbka i ceramika); podłoże to piasek EBI (tzw. plażowy); skały oraz (dostałem w prezencie) dwa kawałki wapnia filipińskiego; trochę roślin kryptokoryna karbowana oraz różdzyca, która ogólnie miała stanowić źródło pokarmu dla ryb, ale raczej im nie zasmakowała. Obsada to 5 pyszczaków pseudotropheus saulosi (tak mi się wydaje, mam je od maluszków ale pewności nie mam czy to ta odmiana), płeć nie znana ponieważ nie wybarwiły się samce. Chociaż już widać paski na dwóch rybach. Oświetlenie to belka LED z regulacją mocy i barwy światła max 66 wat. Ale działa na minimum mocy. To tak na wstępie. Studiuje forum i chłonę wiedzę o malawi. Zapraszam do oglądania i na mój kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UCALQMHTpyy4nhGw90ZEtuYg 1. film: 2. film: Mam nadzieję, że się chociaż troszkę spodoba
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.