Skocz do zawartości

Szys

Użytkownik
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

14

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Nisko
  • Moje akwarium
    648 l
  • Płeć
    Mężczyzna

Kontakt

  • GG
    8005341

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. @RudaMasz zdjęcia tego kaseciaka z procesu klejenia lub jakieś na których widać konstrukcję? Ostatnio mam podobne problemy z swoim kaseciakiem. Może wynikają one z podobnych powodów.
  2. Witam Zastosowałem się do waszych porad. Niestety na nie wiele się to wszystko zdało. Ryby rosną wydalają coraz więcej i to niestety widać po wodzie. Pyłu i drobniutkich zanieczyszczeń jest co raz więcej. Ustawienie obecnego kaseciaka również próbowałem na wszystkie sposoby. Siłę zmieniałem od 30 % do 100%. Kierunki wylotu na tafle na prosto itd. Dodałem falownik na jakiś miesiąc może dwa. Nie widziałem różnic. Moim zdaniem filtracja mechaniczna nie wyrabia. Czytając wszędzie zachwyty nad kaseciakami dochodzę do wniosku że mój jest źle skonstruowany/ sklejony. Postaram się znaleźć zdjęcia z klejenia i dodać. Ma ktoś z was jakieś pomysły co mógł bym jeszcze zrobić? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję z góry.
  3. Dziękuje za pomoc. Dołożę falownik i media filtracyjne ile się jeszcze zmieści. Protestuje takie rozwiązanie na jakiś czas, zobaczymy czy da efekty. Pozdrawiam
  4. Może trochę ceramiki jeszcze bym dał radę włożyć ale nie ma miejsca za dużo. Falownik mam z 240stki. Dołożę jeśli to ma pomóc ale ta pompa z kaseciaka na 100 procent robi naprawdę nie zły ruch wody. Z drugiej strony akwarium piasek wymywa do gołej szyby.
  5. Nie ma. Jest woreczek z purigenem.
  6. Nie mam cyrkulatora, pompa zamiata dobrze - kup nie ma na dnie. Kaseciak jest po prawej na zdjęciach widać jak się przyjrzysz. Karmię: Tropical Malawi, Nature food cichlid plant, spirulina granulat od tropikala, tetra Malawi, Tropical soft line africa, czasem hs aqua tabletki dla synodontisów.
  7. Witam ponownie. Mam pytanie odnoście filtracji. Minął prawie rok od zarybienia, ryby powiększyły się kilku krotnie większość ma ponad 10cm. Zaczęły więcej brudzić i niestety jakość wody nie jest zadowalająca, w toni widać pył małe cząsteczki, od boku woda jest mętna. Pompa chodzi na max obrotach, próbowałem mniejszym przepływem, nie było różnicy. Gąbkę mam 45ppi. Wygląda jak by ten kaseciak nie ogarniał mechaniki. Miał ktoś może z was podobne problemy lub wie jak temu zaradzić? W razie potrzeby zamieszcze jakieś zdjęcia. Pozdrawiam.
  8. Witam Chciałem zrobić małą aktualizacje. Od zalania zbiornika minęło już jakiś czas. Wszystkie wasze porady wyszły mi na dobre. Po pierwsze filtracja oparta na kasecisku i pompie DCP 3000 super się sprawdza to dzięki projektom Pana Deco. Oświetlenie na modułach led jakie proponował w odpowiednim wątku Pan Andrzeja Stabla też super się sprawuję, ma go na sterowniku TC 421. Po kilku miesiącach pojawił się zielony glon na czym mi bardzo zależało. Obsada jaką ostatecznie udało mi się zdobyć to: Pseudothropeus Crabro Pseudothropeus Acei Melanochromis Auratus Metriaclima estherae red red I 3 sztuki Synodontis Njassae. Jeszcze raz dziękuję za każdą pomoc. Dołączam kilka zdjęć, niestety jakoś telefoniczna. Pozdrawiam wszystkich miłośników Malawi
  9. W jakim litrażu obecnie pływają te Crabro. Mógł byś coś więcej o niech napisać rzeczywiście są tak spokojne? Mam je osobiście ale narazie to młodzież i jestem bardzo ciekawy.
  10. Dzięki. Zgadza się to nie otoczaki, to lawa wulkaniczna. To mogą być sinice bo w to miejsce świeci z okna. Już myślę nad roletą na połówkę okna przez którą padają promienie słoneczne.
  11. Witam ponownie. Zbiornik stoi już około miesiąc, woda dojrzała. Ryby maja pojawić się na dniach (wreszcie !). Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, dzięki wam mogłem uniknąć wielu błędów. A wygląda to mniej więcej tak. Niestety jakość zdjęcia komórkowa.
  12. Dzięki za odpowiedz i fotki. Powiedz mi jeszcze jaka długość zbiornika u Ciebie? i czy warto wklejać jakiś wspornika na środek np. jeszcze jedna formatka 10 mm pcv dla stabilizacji. I jeszcze jedna rzecz. Jak montować oświetlenie przy podnoszonym całym wieku powiedzmy dwóch kawałkach.
  13. I jak wygląda ta pokrywa na takiej długości ? Jaka grubość formatek ? Na stronie Fabertec czarny mają max 5 mm niestety. Dawałeś jakieś poprzeczki dodatkowo? Ja myślę środek skleic z białego pcv 10 mm maskownicę od frontu i boków czarne 3 mm, tylko nie wiem co z pokrywą, jeśli będzie te 3 mm na długości 1800 mm to powygina ją na pewno to też na pewno będzie z trzech, czterech kawałków. I ostatnia rzecz, jaka wysokość, ile przerwy od górnej krawędzi/wzmocnienia żeby zmieściło się oświetlenie. Planuję moduły led .
  14. Witam ponownie. Zbiornik zalany wodą się filtruje. Pompa dcp3000 jest mega mocna, przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem na etapie planowania oświetlenia i pokrywy. Na razie zostaną ledy ze straego akwa. A jeśli chodzi o pokrywę myślę zrobić ze spienionego pcv. Znalazłem na forum "arkusz kalkulacyjny" czy coś w ten deseń gdzie można wpisać wymiary i podaje nam gotowe długości formatek. Czy ktoś z tego korzystał ? Ma ktoś w ogóle samoróbki z pcv spienionego, jak się to sprawdza? Opłaci się w to pchać w ogóle?
  15. Witam ponownie. Szczęście mi dopisało i udało mi się sprzedać obsadę. Tym samym mam wolną rękę w wyborze nowej. Na tą chwilę mam 5 typów. Był bym wdzięczny za sugestie który gatunek najmniej pasuje do reszty. 1. Pseudotropheus Acei 2. Pseudotropheus crabro 3. Metriaclima Maison Reef 4. Labeotropheus trewavasae 5. Maylandia Estherae
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.