Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

salava8

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

94

Kontakt

  • Strona URL
    www.msaquascaping.wix.com/salawa

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kraków
  • Moje akwarium
    http://forum.klub-malawi.pl/topic/20281-moje-pierwsze-malawi-chindongo-saulosi-243l-90x45x60h/?page=3&tab=comments#comment-298632
  • Serwisy społecznościowe
    https://www.facebook.com/mateusz.salawa.aquascaping
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Mateusz

Ostatnie wizyty

96 wyświetleń profilu
  1. Poniżej kilka zdjęć z bliższej perspektywy :). Niestety aranżacja musiała przymusowo przestać istnieć z powodu awarii. Akwarium rozszczelniło się na łączeniu szyb. Była mała powódź, ale udało się uporać z sytuacją bez większych strat.
  2. Dziękuję wszystkim za gratulację :). Na składzie kamienia byłem chyba 4 razy, zawsze około godziny, nie udało mi się za jednym razem wszystkiego wybrać ;). Trochę czasu też poświeciłem już w domu na układanie ;), ale udało się w jedną sobotę to ułożyć i zbiornik zalać
  3. Właśnie chyba wychodzi na to, że mam Pyszczaki Coral Dziękuję :) To było dobre zakończenie roku. :D Aranżacja reprezentująca środowisko jeziora Malawi zdobyła 1 miejsce :) w europejskim konkursie Web Aquascaping Contest 2019 (kategoria Biotop). :D Pozdrawiam!
  4. Dziękuje za komentarze . Jest dobrze, pojawiają się młode . Zapraszam do oglądania nowych filmów
  5. Zapraszam do oglądania filmu z zakładania nowej aranżacji
  6. Poniżej kilka zbliżeń na zbiornik i mieszkańców :), wykonane Canonem 650d oraz Huawei Mate 20 Lite.
  7. Dziękuję za pozytywną opinię :). Dziękuję . Dziękuję za komentarze . Pojawiło się kilka opinii, że aranżacja jest zbyt mało "biotopowa", za bardzo "aquascapingowa" . Co wywołało gorącą dyskusję w komentarzach. Jak wcześniej pisałem (na swoją obronę). Kryjówki są . Mam nadzieje, że rybom się spodoba .
  8. Dziękuje Zbiornik doczekał się gruntownego czyszczenia i restartu aranżacji . Objętość: 90 x 45 x 60h = 243L Oświetlenie: Oświetlenie LED Aqua-Dreams Podłoże: Piasek (30 kg) Skały: Serpentynit (~100 kg) Woda: Krakowska kranówka (ujęcie Dobczyce) Ogrzewanie: Grzałka z termostatem 300W Fauna: Chindongo Saulosi Pokarm: O.S.I. HS Aqua VIVID COLOR FLAKES, Naturefood Premium Cichlid Plant S Filtracja: Cyrkulator JVP-102 + Eheim 2215 (Eheim Mech, gąbki, ADA Bio Rio, Seachem PhosGuard) Parametry: pH = ~7,5 - 7,6 | gH = 15 | kH = 7 | NO3 = 5 mg/l | PO4 = 0 mg/l | Fe = 0 mg/l | K = 5 mg/l Nowa aranżacja wzbudziła kontrowersje na grupach tematycznych facebooka. Ciekawy jestem jaka będzie wasza reakcja . Uprzedzając pytania pod największymi skałami są groty do których mogą wpływać ryby. Na zdjęciu ich nie widać zbytnio. Rybom najbardziej spodobała się grota po prawej, pod największą skałą. Samce szczególnie lubią rywalizować o ten rewir :). Z obserwacji wynika, że najdorodniejszy samiec wygrał tą walkę :D. Oczywiście najszybciej aktualizacje możecie zobaczyć na moim akwarystycznym Instagramie oraz kanale YouTube: http://www.instagram.com/mateusz.salawa.aquascaping https://www.youtube.com/mateuszsalawaaquascaping
  9. Dziękuje . Muszę coś z tym falownikiem zrobić, może ustawie uruchamianie go jedynie kilka razy na dobę. @egon44 taki się trafił, muszę jakoś z tym żyć Dziękuje . Poniżej załączam zdjęcia .
  10. @Mróza jest taki konkurs? @Bartek_Dedziękuje za komentarz. Na początek przygotowałem krótki film :). Zdjęcia wrzucę w niedalekiej przyszłości. Aranżacja z Chindongo Saulosi ma już ponad rok. Akwarium nie sprawia większych problemów. Największym wyzwaniem jest nalot na szybach oraz utrzymywanie piasku w czystości. Regularne podmiany (raz na 7 - 14 dni) oraz serwis pozwalają utrzymać szkło w czystości. Ryby przybierają na masie, pewnie możecie zauważyć ciekawie wybarwionego samca. Tak jak zapowiadałem wcześniej zmodyfikowałem trochę system filtracji. Aktualnie za filtrację odpowiada Eheim 2215 i cyrkulator JVP-102. Po modyfikacji, czystość piasku znacząco się poprawiła. Muszę przyznać cyrkulator jest dość mocny i wzrusza trochę piasek w niektórych miejscach.
  11. @TOMKUDdziękuje za komentarz ;). Zbiornik dalej funkcjonuje. Przede mną mała modernizacja systemu filtracji i poprawienie cyrkulacji w zbiorniku. Będę chciał zrezygnować z filtrów wewnętrznych Aquaela i jednego Eheima. Docelowo planuje Eheim 2215 + Cyrkulator. Zastanawiam się co kupić. Zacznę chyba od czegoś budżetowego. W niedalekiej przyszłości zaktualizuje temat o nowe zdjęcia i może też film. ?
  12. Zbiornik nie przeżywał jakiś szczególnych ataków glonów. Głównie na szybach i kamieniach pojawia się nalot z brunatnic lub okrzemek, czasem tez zauważę jakieś lekkie zielenice. Światło nie jest mocne. Przy okazji podmiany machnę kilka razy szczotką po kamieniach, pomaga mi tez ślimak helmet , szyby czyszczę zawsze. Obecnie zbiornik ma 5 miesięcy, nalotu na kamieniach jest nieco więcej, bo mój brat który obecnie serwisuje zbiornik jest nieco leniwy .
  13. Cześć, zacny kącik. Tylko usiąść i się relaksować. Twoje Malawi szczególnie przypadło mi do gustu, stąd w mojej głowie zrodził się podobny pomysł. Z reszta już widziałeś. Dlaczego w tym temacie nie wyświetlają się Twoje filmy?
  14. Głównym problemem jest szpetny zielony wlot do filtra Eheim 2215 :), może go kiedyś wymienię, no i szpetna grzałka. Zgodzę się, są plusy i minusy takiego rozwiązania. Dzięki @AKWA ŁOBUZ
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.