Skocz do zawartości

dominelminelli

Użytkownik
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dominelminelli

  1. Witam. Czy przygotowywał ktoś wodę z RO pod Malawi solami Brigthwell Aquatic? Proszę o opinię.
  2. Czołem Wielkiej Polsce.Szanowni forumowicze. Mam prośbę.Jestem z W-wy z Mokotowa.Czy jest szansa żeby ktoś z szanownych poratował mnie garstką bakterii z dojrzałego akwa żebym mógł wystartować swoje? Prośba skierowana do mieszkańców Wwy w okolicy Mokotów /Ursynów.Podskoczylbym na miejsce. Z góry dziękuję .
  3. Ja kupowałem lampę po to żeby działała tak jak jest to opisane w specyfikacji produktu.Chcę żeby świeciła pełną parą ,ma świecić.Kiedy mam kaprys żeby wschód słońca trwał od rana do wieczora to to słoneczko ma wstawać tak jak ja chcę i tylko dla mnie i tak ma być.Kiedy chcę żeby moja Tanganika spowita była półmrokiem to ma się świecić jeden,dwa lub trzy procent natężenia światła i tak być musi.A tak nie jest czyli bubel(potwierdzone doświadczeniami innych).I na tym zakończymy... tą reklamę.
  4. Szukając dziś aktualizacji aplikacji znalazłem wiele komentarzy innych użytkowników potwierdzających moje doświadczenia.Wschody i zachody działają skokowo co ok.5%.Lampa zrywa też połączenie z wifi co skutkuje chwilowym gaśnięciem.Ludzie mają problemy z aplikacją i lampami ,ustawieniami programowania świecenia.
  5. Witam. Właśnie kupiłem lampę na Allegro i będę zwracał z powrotem.Nie jestem zadowolony. Lampa podczas uruchamiania na najniższych natężeniach światła miga jak stroboskop.Dalej świeci już dobrze ale na niskich procentach migają białe diody.Druga sprawa to to że nie da się płynnie zapalać i gasić lampy zaczynając lub kończąc świecenie.Tzn.ustawiam wschód słońca od zera do np.10 %to program w ogóle nie działa.Kiedy ustawiam zachód słońca z niskich procentów natężenia światła np od 10 i chciałbym płynny długotrwały zachód to lampka płynnie gaśnie do około 5 procent a na sam koniec momentalnie gaśnie. Płynne powolne operowanie programami na niskich natężeniach jest w tej lampie śpi...rzone.Do tego stroboskop.Nie wiem czy mi trafił się wadliwy egzemplarz czy to ogólnie bubel.Tak czy inaczej nie polecam.
  6. Witam. Nie widziałem na forum tych dekoracji, więc wklejam ciekawy link. https://www.universalrocks.com/fish/backgrounds/custom-backgrounds
      • 1
      • Lubię to
  7. Czyli styropian czy pianka jest w stanie zniwelować różnicę około 2mm? Ja myślałem że stosuje się takie rzeczy w razie ziarenka piasku. Zdecydowałem się na akwarium 70x70x50 to będzie około 250 l,moja szafka też niby ma plecy pełne. Dodalbym jeszcze wzmocnienie do środka ale się obawiam ,to będzie jednak ponad 300kg.Mieszkam w wynajmowanym i mam paranoje(w ostrej fazie) jeśli chodzi o szafki pod akwa i równość blatów. Zastanawiam czy nie zamówić sobie stelaża stalowego z regulowanymi stopkami. No chyba że uda mi się skontaktować z kims kto mi policzy wytrzymałość takiej szafki Mam znajomego który jest projektantem mebli muszę tylko załatwić do niego numer.Może on będzie w stanie konkretnie powiedzieć coś na temat wytrzymałości konstrukcji meblowych
  8. Byłem dziś w sklepie akwarystycznym i widziałem szafki z płyty wiórowej w zestawach. Wszystkie były wykonane w bardzo minimalistyczny sposób, nie sprawiały wrażenia solidnych. Oto przykład pod akwarium 60x45x50 135 l; Widocznie projektant stwiredził że plecy z płyty pełnej plus półka między ścianami bocznymi są wystarczające żeby sprostać grawitacji.Nie widziałem tam żadnych konfirmatów wszystko na kołki. Szafki pod większe akwaria też wyglądały w podobny sposób.
  9. Udało Ci się znaleźć prosty blat? Ostatnio szukałem w dwóch marketach obi blatu ze sklejki lub z płyty kuchennej.Oni tam mają takie końcówki po niższej cenie.Szukalem płyty która byłaby prosta przykładając do powierzchni poziomicę i wszystkie były albo wklęsłe albo wypukłe o milimetr ,dwa.
  10. Wysokość 40cm(to nie będzie malawi). Podłoga nierówna dla tego stopki.Plyta z tyłu pełna 18 mm między bokami.
  11. Dzięki za dobre chęci ale nie mam jak tego przetransportować.
  12. No właśnie jeszcze nie wiem.Przymierzalem się do takiego ok 200l z dnem większym od wymiarów blatu ale nie wiem czy to bezpieczne.Stąd pytanie odnośnie szafki.W pierwszym poście napisałem o co chodzi.Wymiary to będzie około 70x60 x40.Tylko właśnie zastanawiam się nad tą szafką czy ona da radę czy dać sobie z nią spokój i kupić coś konkretnego
  13. Witam. Mam pytanie odnośnie szafki ze zdięcia . Jest to szafka biurowa markowa,solidnie wykonana z płyty wiórowej 18mm boki i ściana tylna i 24 mm blat i dół. Chcę ją wykorzystać jako szafkę pod akwarium. Wzmocniłem ją w tym celu instalując płytę wiórową wewnątrz na konfirmaty. Dokupiłem też stopki regulowane o wytrzymałości 50 kg każda (jak podane na opakowaniu) Blat ma wymiary 43cm x 58cm. Chodzi o to że chciałbym postawić akwarium o powierzchni dna większej niż wymiary blatu szafki,tak o około 10cm z każdej strony. Jeszcze nie mam akwarium dopiero będę kupował ,pewnie będzie ponad 200l. Pytanie czy na blat szafki położyć jakąś plytę dodatkowo o wymiarach równych dnu akwarium i jaka to powinna być płyta? Czy w ogóle to dobry pomysł żeby dno akwarium było szersze i dłuższe od blatu szafki? Jeśli chodzi o te stopki to powinienem je zamontować centralnie pod ścianami bocznymi czy nie ma to aż takiego znaczenia jeżeli będą tak jak jest na zdięciu? Serdecznie prosze o podzielenie się radą kolegów którzy mają doświadczenie w tej materii.Pozdrawiam.
  14. 2.8 cm oczywiście.Ja jednak nie będę odwracał płyty.Dzieki za odpowiedź.
  15. Szczelina na środku blatu między nim a przystawiona po przekątnej poziomicą.Czy na prawdę jesteś gościu tak ciężko kumajacy
  16. Witam.Mam pytanie.Mam zamiar wstawić do dolnej części mojego stelaża stalowego na którym umieszczone jest glowne akwarium małe akwarium dla młodych ryb. Jako podstawę blat z płyty wiórowej 2.8mm. Tylko że kiedy dostawiłem poziomicę po przekątnych żeby sprawdzić czy płyta jest równa to okazało się że na środku jest szczelina o wym.ok 1-2 mm.W zw. z tym mam pytanie kiedy dam na blat a pod akwarium styropian grubości 2 cm to zniweluje tą nierówność? Akwarium będzie miało wym.70*60*25cm.grubosc szyb 8 mm a dno 10mm.Z góry dziękuję za pomoc.
  17. Ah to nic poszukam coś w necie. Dzięki.
  18. Znalazłem takie coś http://allegro.pl/zarowka-led-gu10-smd-2835-zimna-750lm-8w-sciemnia-i6030101693.html. Jaki ściemniacz mógłbyś polecić? Sory że tak na skróty ale jestem kompletnie zielony w tym temacie.
  19. Witam. Nie kupowałem. Kuzyn miał to dał za darmo więc wrzuciłem pod pokrywę. Oczywiście nie żarówka tylko LED GU10 4,8W 6500K,220-240V. Chciałem zrobić taki lekko przyciemniony , mroczny klimat dla małych pielęgniczek mięsożernych z Tanganiki. Podobno żyją dosyć głęboko. Dla tego takie oświetlenie. Trudno jak nie da rady gasić i zapalać stopniowo. Dzięki za zainteresowanie.
  20. Witam. Mam pytanie dotyczące oprawy oświetleniowej tego typuhttps://www.leroymerlin.pl/oswietlenie-i-dekoracje/oswietlenie-ogrodowe/kinkiety-lampy-ogrodowe/reflektor-do-podswietlania-ada-28-w-ip65-inspire,p160504,l1652.html. Zastosowałem ją jako oświetlenie do akwarium Tanganika montując ją pod pokrywę z pvc. Dane techniczne urządzenia to; 220-240V~ 50Hz GU10 Max 28W IP65. Zastosowałem do niej żarówkę 4,8W. Kompletnie nie znam się w tej materii więc mam pytanie do szanownych. Czy można do tego zastosować jakieś urządzenie które będzie powoli i płynnie włączało i wyłączało oświetlenie? Z góry wyrazy wdzięczności za ewentualne poświęcenie czasu na odpowiedź.
  21. Witam. Mam problem z parametrami wody(ma być Tanganika)192 L netto. W moim akwarium użyłem wody po RO/DI. Jako podłoże użyłem piasku Sobex z Obi oczywiście przepłukany kilka razy. Okazało się jednak że piasek tan podnosi Ph wody(u mnie do 8,2 ph ),oraz oczywiście winduje SiO2 do ok 3ppm albo i więcej. TO PH niby ok z tym że KH-2,GH-3. Kiedy użyję soli do Tanganiki do podniesienia KH to podbjie mi PH do więcej niż 9. GH też muszę jakoś podnieść, miałem zamiar użyć preparatu Azoo Afrikan Cichlids Mineral podobno nie podnosi PH. Czy jest jakiś sposób do podniesienia kh bez jedoczesnego podbijania PH? Mam też wątpliwości dotyczące tego piachu i PH. Czy tylko węglany i wodorowęglany odpowiadają za zasadowość wody? A może to jakieś inne substancje które są szkodliwe albo niepożądane w akwariach ,które mogły znajdować się piachu mogą podnieść odczyn wody. Innymi słowy czy jest coś takiego jak dobre PH i złe PH mimo żę jego wartość mierzona w stopniach jest odpowiednia dla biotopu? Z góry dziękuje za ewentualną podpowiedź.
  22. Witam. Mam pytanie. Czy Pompka hydor pico 1200 będzie dostatecznie wydajna jeżeli dałbym do kasety oprócz zwykłego złoża biopolimer TMBT. Czy to możę ruszyć na przepływie z tej pompy Ile TMBT musiałbym tutaj wrzucić jeżeli ilość wody netto to 152l a przyszła obsada to ok 6-8 ryb po 5cm do 8cm wielkości?
  23. Witam. Mam pytanie. Czy Pompka hydor pico 1200 którą tutaj zastosowałem będzie dostatecznie wydajna jeżeli dałbym do kasety oprócz zwykłego złoża biopolimer TMBT. Czy to możę ruszyć na przepływie z tej pompy Ile TMBT musiałbym tutaj wrzucić jeżeli ilość wody netto to 152l a przyszła obsada to ok 6-8 ryb po 5cm do 8cm wielkości?
  24. Może ktoś będzie zainteresowany.Skopiowałem tabelkę z wynikami badań ze strony wodociągów. Zakład Centralny SUW FILTRY - marzec 2017 Informacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. o jakości wody wodociągowej w marcu 2017 roku. Wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 13 listopada 2015 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 1989) Lp. Wskaźnik, nazwa substancji Jednostka Zakład Centralny SUW FILTRY Zawartość dopuszczalna średnia max Polska* WHO** WSKAŹNIKI MIKROBIOLOGICZNE 1. Ogólna liczba mikroorganizmów w (22±2)0C po 72h jtk/1ml - 10 bnz - 2. Bakterie grupy coli jtk/100ml - 0 0 - 3. Escherichia coli tk/100ml - 0 0 0 4. Clostridium perfringens (łącznie ze sporami) jtk/100ml - 0 0(1) - 5. Enterokoki jtk/100ml - 0 0 - WSKAŹNIKI ORGANOLEPTYCZNE I FIZYKO-CHEMICZNE 6. Mętność NTU 0,10 0,15 1(2) 5(6) 7. Barwa mg Pt /l <2 <2 (2) 15(6) 8. Zapach - akcept akcept (2) - 9. Stężenie jonów wodoru (pH) - 7,33 7,50 6,5÷9,5(3) 6,5-8,0(6) 10. Twardość mgCaCO3/l - 207 60÷500 500(6) 11. Przewodność µS/cm 683 846 2500 - 12. Żelazo µg/l <20 <20 200 300 13. Mangan µg/l 20,2 35,0 50 100(6,11) 14. Chlorki mg/l 91,6 115 250(3) 250(6) 15. Amonowy jon mg/l <0,010 0,012 0,50 1,5(6) 16. Azotany mg/l - 9,68 50 50(9) 17. Azotyny mg/l - <0,002 0,50 3(9) 18. Utlenialność z KMnO4 mg O2/l 1,36 1,6 5,0 - 19. Chlor wolny mg/l -(***) -(***) 0,3(4) 0,3(6,7) 20. Chloryny mg/l - 0,25 - 0,7(8) 21. Chlorany mg/l - 0,04 - 0,7(8) 22. Suma chlorynów i chloranów mg/l - 0,29 0,7(4) - 23. Siarczany mg/l - 58 250(3) 250(6) 24. Fluorki mg/l - 0,10 1,5 1,5 25. Glin µg/l <20 33 200 200(6,12) 26. Kadm µg/l - <0,05 5 3 27. Ołów µg/l - <0,5 10 10 28. Rtęć µg/l - <0,2 1 6(10) 29. Nikiel µg/l - 1,1 20 70 30. Miedź mg/l - <0,0017 2,0(5) 2,0 31. Chrom µg/l - <0,5 50 50 32. Arsen µg/l - <0,7 10 10 TRIHALOMETANY 33. Chloroform mg/l - <0,0001 0,030 0,3 34. Bromodichlorometan mg/l - <0,00005 0,015 0,06 35. Suma THM µg/l - 0,16 100 - (1) Clostridium perfringens (łącznie ze sporami) należy badać w wodzie pochodzącej z ujęć powierzchniowych i mieszanych (2) Akceptowalny przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian (3) Parametr powinien być uwzględniany przy ocenie agresywnych właściwości korozyjnych wody (4) W punkcie czerpalnym u konsumenta (5) Wartość dopuszczalna, jeżeli nie powoduje zmiany barwy wody spowodowanej agresywnością korozyjną wody (6) Wskaźniki (substancje), które wpływają na wygląd, smak i zapach wody - poziom akceptowalny przez konsumentów (7) Kryterium zdrowie - 5 mg/l (8) Pojedynczy parametr (9) Krótkotrwałe działanie (10) Rtęć nieorganiczna (11) Kryterium zdrowie - 400 µg/l (12) Kryterium zdrowie - 900 µg/l bnz - bez nieprawidłowych zmian
  25. Witam. Mam pytanie czy filtry RO/DI usuwają siarczany z wody lub redukują ?Czy istnieją testy akwarystyczne na siarczany?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.