Skocz do zawartości

iza121

Użytkownik
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez iza121

  1. Dzień dobry :)

    Czy filtry firmy Eheim z serii pickup mają regulację przepływu wody? 

     

    czytałam posty, oglądałam yt, nic takiego nie widać, ale jednak producent podaje przepływ w zakresach, więc, jak to z nimi jest?

  2. Godzinę temu, piotriola napisał:

    Kilka lat temu w rozmowie z hurtownikiem dowiedziałem się że cała firma śmiga na Atmanie

    niewykluczone, ja mam w jednym z akwariów filtr Atmana, działa już 6 rok ;p Z drugiej strony mam też grzałkę firmy Aqua-shut (w dodatku odkupioną używkę), której co prawda praktycznie nie ruszam termostatu, ale ta działa już ok 10 rok. Ciężka sprawa. Ogólnie Atman obecnie, nie jest dostępny nigdzie u mnie stacjonarnie, chociaż się jeszcze rozejrzę, bo o tej firmie zapomniałam, a na Allegro i to co tam się ostatnio wyrabia (albo ja mam pecha), nie mam siły. Z drugie strony chcę kupić coś co mi ryb nie ugotuje i będzie działało kilka lat, cena rzędu 50 w tą, czy w tamtą, nie gra aż tak znacznej roli.

  3. Godzinę temu, Lukasz22 napisał:

    Piasek mam od kolegi który go miał w 420l i jest w workach na śmieci , dlatego muszę go przeplukac. Sprzedawca samego akwarium mówił że w soli co też się zdziwiłem:) 

    Zobaczę czy w zoologicznym będzie taka gąbka. 

    Piach leżał 4 lata więc zapewne zalecenie płukania go w soli było profilaktyczne sól ma m. In właściwości bakteriobójcze, nie mniej jednak lepiej i łatwiej profilaktycznie będzie go wygotowac, lub zalac wrzątkiem. Jak masz pewność że z piaskiem wszystko ok, nie ma żadnych pleśni itp to nie ma takiej konieczności 

  4. Teoretycznie tak ale tam było napisane o jakiś badaniach, które potwierdzaly wyższość granulatu nad płatkami (badania niestety nie były podane bezpośrednio, wątek stary, a forum średnio żywe, więc wątpię że mi tam coś odpiszą ) dodatkowo chodziło tan również o dostępność witamin, niejako tlumaczono, że witaminy w granulacie nie wyplukuja się w wodzie, tak jak ma to miejsce w przypadku płatków... czyli bujdy na resorach ? 

  5. W dniu 6.04.2018 o 08:03, egon44 napisał:

    Witaj!

    Jeśli miałbym podawać ten pokarm to raz na jakiś czas w całości aby ryby go skubały...Szkoda że nie można go przykleić do szyby...

    Osobiście bym go nie podawał bo strasznie brudzi wodę...

    Ten akurat nie brudzi, to jest jeden z nielicznych pokarmów w tej formie po którym to woda jest czysta, nie mniej jednak osobiście oddalabym go komuś kto zbrojniki i tym podobne ryby posiada, bo za nim pyszczak go zje, to minie prawdopodobnie dość długi okres czasu 

  6. 56 minut temu, suricade napisał:

    Miałaś wtedy pyszczaki z malawi ?

    i tak i nie, bo jak miałam pyszczaki, to jeszcze przez jakąś chwilę tego typu karmę stosowałam

    57 minut temu, suricade napisał:

    Ja np. widzę jak zapychają się hikari

    przekarmianie? Hikari pęcznieje więc nie trudno o to aby rybę zapchać

     

    16 minut temu, Mortis napisał:

    Może ryby kiedyś słabiej wyglądały, może krócej żyły

    no właśnie ale zauważyliście to u siebie, czy to tylko wyraz prawdopodobieństwa? Ja jestem żadną próbką badawczą jako jednostka ale u mnie krócej nie żyły, czy słabiej wyglądały ciężko powiedzieć, tak samo nie jestem w stanie powiedzieć obiektywnie, czy teraz wyglądają lepiej ;)

    Nie mówcie, że wy tutaj nie macie doświadczenia zdobytego "w tamtych" czasach....

     

    21 minut temu, Mortis napisał:

    Analiza składników poszła do przodu, można je tak zbilansować,  aby ryby czuły się lepiej. Chyba jakość karm poszła w górę u wszystkich zwierząt, psy,  koty też mają swoją karmę premium.

    Pytanie tylko, czy to rzeczywista potrzeba zwierząt, czy rynku. Osobiście nigdy psa nie trzymałam na samej suchej karmie, nie mam więc punktu odniesienia. Czy pies na suchej premium ma lepsze futro, czy nie. Wiem, natomiast, że u mojego wszyscy futro i zdrowie zębów podziwiali - wet dawał mu mniej niż miał w metryce, ale to znów żadna próbka badawcza, bo można podejrzewać, choćby dobre geny :D

    20 minut temu, Mortis napisał:

    Na jakiej podstawie to szacują? Chyba tylko oni to wiedzą

    i to mnie właśnie niepokoi.... 

  7. 58 minut temu, suricade napisał:

    Jakość wielu pokarmów poznasz "na oko" . Dalej pozostaje obserwacja wyglądu i zachowania ryby po karmieniu ( dotyczy to zresztą wszystkich gatunków zwierząt) po jednych są najedzone po innych ciągle głodne lub chore. Ale nie ma wymiernych kryteriów oceny karmy to co jest dobre dla jednego osobnika innemu nie musi służyć. Mam 2 szynszyle jeden może jeść wszytko co jest przeznaczone dla jego gatunku a drugi dostaje rozstroju żołądka z niewiadomych przyczyn.

    Według tych kryteriów na oko, to niestety ale w przypadku ryb tak po prostu się chyba nie da.... ryba wszak ciągle głodna!? a choroby przecież jeszcze naście lat temu (podejrzewam, że większość tu obecnych pamięta te czasy :P ) karmą "premium" w Polsce był właśnie ten tani bio-vit, czy ichtio-vit.... czy komuś ryby wtedy bardziej chorowały niż teraz? - no chyba, że ja byłam tylko jakaś nie kumata, że tylko te karmy znałam, a pozostali sprowadzali premium z hameryki :P (pomijam już czasy, kiedy i tych karm nie było). Osobiście te karmy stosowałam w tamtych latach i chorób, pomorów i innych tego typu historii nie odnotowywałam, chyba, że z braku doświadczenia coś doniosłam do akwarium, ale to już nie była wina karmy, a moja. 

     

    3 godziny temu, Mortis napisał:

    Jak pisałem,  pewnych rzeczy się nie dowiemy bo to tajemnica producenta. Zauważ, że w niektórych pokarmach jest jasno napisane, pokarm jest produkowany z całych ryb, a w innych jest napisane, że w skład wchodzi mączka rybna i producent nic nie wspomina o całych rybach. 

    też prawda, tylko z drugiej strony o mączce wspomina tylko Sera.... nikt inny w tanich karmach się do tego nie przyznaje obecnie... chyba?

     

    Na pewno wymierną korzyścią stosowania karm premium jest stan wody, jaki po stosowaniu tych karm pozostaje, po za tym zmniejszona objętość stolca - chociaż to też świadczy o mniejszej zawartości substancji balastowych - tu za dużo, tam za mało ciul wie ile być powinno w sumie. Czy ktoś kiedyś mierzył objętość stolca w stolcu u ryb dziko żyjących? - bo dla nas to jest korzyść, a dla nich?

    Na jakiej podstawie oni w ogóle to wszystko szacują? 

     

     

  8. Ok, ale nadal jakby odnosić się tylko do składu to w powyższych, które wymieniłam nie ma się za bardzo do czego przyczepić... no może prócz bio-vit w którym są "produkty pochodzenia zwierzęcego" , ale też nie wiadomo jakiego zwierzaka, czy cieplokrwistego, czy też nie.   W 3-algae tego już nie ma...

    Więc dalej nie wiem po czym poznać ta maczke słabej jakości... skład wiele nie mówi, dlugosc życia ryby również, cena w dzisiejszych czasach też nie jest wyznacznikiem niczego, więc co tylko stolec pozostaje....?

  9. Jesli fakt pochodzenia maczki zalezny bylby od ilosci bialka deklarowanego na etykiecie, to w spirulinie tropicala byloby tej maczki sporo.... bo w:

    Tropical Herbivore masz tego bialka raptem 40% tutaj jak dodasz% skład masz 64%, więc to chyba  nie o to chodzi

    Tropical 3-algae, który jest uznawany za karme slabej jakosci na tym forum masz tego bialka 43% 

    Tropical Bio-vit tez 43%

    w wszystkich tych karmach na pierwszym miejscu skladu sa roslinki, a na ostanich mieso... i w zadnym nie ma slowa o maczce rybnej

  10. 40 minut temu, Mortis napisał:

     

    Przy wyborze pokarmów warto zwrócić uwagę z jakich składników jest tworzony np czy mączki rybnej, czy jest tworzony z całych ryb. Na utrzymanie pełnowartościowych składników ma na pewno proces wytwarzania takiego pokarmu. Wielu rzeczy się nie dowiemy bo to jest tajemnica producenta.

    Powtórzę po raz enty...  kupujmy pokarm pod dane  preferencje żywieniowe. Producenci mają sztab ludzi, którzy potrafią zbilansować składniki, tak aby nie szkodziły rybom, a od nas zależy to jak, czym będziemy karmić nasze ryby. 

    Tylko  skad wllasciwie wiadomo, który z produktow jest stworzony z maczki rybnej, skoro nawet na najtanszym Tropicalu jest napisane "ryby" "mieczaki", "skorupiaki" itp? podbnie zreszta przy karmach Tetry.... tylko Sera się jawnie przyznaje do tej maczki rybnej wlasnie...

  11. Glopex strasznie brudzi wodę, stąd mogą być problemy ze zgonami, wątpię, że to od karmy. Też ją kiedyś kupiłam, teraz próbuje zużyć jako dodatkową dając ją od czasu do czasu wcześniej stosowana była niestety codziennie - wszystkie ryby żyją (nie tylko pyszczaki). Ogólnie bardzo słabej jakości jest ta karma, w życiu bym jej po raz drugi nie kupiła, ale jaka cena taka karma :P 

     

    Dobry i dostępny od ręki w sklepach jest Tropical Soft line, obecnie stosuje jako podstawowy i jest super. Masz do wyboru i karmę dla roślinożerców i mięsożerców z tej serii. Dobre i niedostępne od ręki są karmy Dainichi i O.S.I, no i Northfin, na który sama bym się skusiła gdyby nie to, że mam zapasy. Na Northfina masz się okazje załapać, bo jest organizowane zamówienie grupowe :) 

  12. kaseciaka akurat nie chcę 

     

    36 minut temu, AndrzejWalb napisał:

    Iza...wpisz w Allegro HW np. 302

    akurat jak się takie hasło wpisze, to wyskakuje całe 55 aukcji, przy 304 wyskakuje 66 w tym większość z filtrem, sama nie wiem, akurat ten 304 mogłabym mieć z tego sklepu, po cenie dużo niższej niż najniższa na alle :P więc teraz to już mam kompletny mętlik

    36 minut temu, AndrzejWalb napisał:

    Zamiast wkładów ,które dostaniesz w filtrze kupisz najtańszą ceramikę i wszystko będzie OK.

    coś jeszcze :) ? Bo sama ceramika, to chyba trochę mało? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.