Skocz do zawartości

podpiwniczy

Użytkownik
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez podpiwniczy

  1. Kolejny świetny aranż i do tego ta obsada , same bandziory.
  2. podpiwniczy

    Malawi 300x65x60

    Jak masz możliwość to zwiększ szerokość tak przynajmniej do 80cm , a najlepiej 100cm do tego odpowiednie tło , doświetlony przód - przyciemniony tył i efekt głębi robi mega wrażenie. A 300x100x 70 byłoby optymalnie nawet jakby kiedyś zamarzyły Ci się płaszczki lub altumy.
  3. W końcu jakiś news z frontu robót , uwielbiam takie DIY z rozmachem.
  4. Ja mam za pompą , przy takim układzie możesz popchnąć wodę przy podmianie gdzie sobie życzysz.
  5. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym podciągnięciu przepływu| : - wszystkie " łamania " 2x45 zamiast 1x 90 stopni jeżeli chodzi o system nibco , lub też łuki przy czarnej hydraulice - ograniczenie liczby zaworów do niezbędnego minimum , w Twoim przypadku byłoby to 4 szt. - zawory (przynajmniej na dolocie do pompy ) o rozmiar większe od rur + redukcja , wtedy przelot w zaworze nie jest mniejszy niż w rurze
  6. Red red wygląda jak żyworódka w ostatniej fazie ciąży , zdecydowanie musisz im obciąć kalorie. Aczkolwiek muszę przyznać że takie prosiaczki mają swój urok .
  7. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Tło takie zwykłe z allegro , z tych bardziej wypukłych.
  8. chipokae też nie jest ministrantem , ajak teraz wygląda maison vs chipokae ?
  9. Stelaż możesz zrobić dwuczęściowy (ja tak mam).
  10. Żeby nie było , ja również uważam że 1000l przy ścianie nośnej da radę bez dodatkowych kombinacji ( w budynku jak na zdjęciu).Moje rozwiązanie jest w tym przypadku taką melisą na uspokojenie dla strachliwych , żeby nie musieli w nocy co godzinę sprawdzać czy w miejscu akwarium nie powstał właśnie dodatkowy szyb windowy aż do parteru.
  11. U mnie 600l w bloku z 1935r wisi sobie na ścianie. Strop drewniany za to ściany jak w zamku , po miesiącu żałowałem że nie postawiłem-powiesiłem tysiaka . Technicznie wygląda to tak : akwarium ustawione na stelażu , zalane w 1/3 ( co by się " ułożyło") , następnie montaż dźwigarów w postaci 4 wsporników dedykowanych do ciężkich tras kablowych + pręt gwintowany 12 + kotwa chemiczna. Jeżeli masz obawy o strop , to w taki sposób możesz go dodatkowa asekurować.
  12. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Na tą chwilę tylko Chilumba i Kawanga pewniaki w układach 1+4 , reszta gatunków jeszcze się do końca nie określiła.
  13. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Dzięki panowie.Glon + zaciemniennie tyłu powinno dodać klimatu , na tą chwilę specjalnie tło doświetlam bo coś słabo zarastało.
  14. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Zbiornik 200x55x55 Filtracja narurowiec ,Grundfos 25-60 , 7 korpusów Oświetlenie moduły led 11000k + taśma niebieska Obsada : Labeotropheus trewavasae Chilumba , Metriaclima estherae , Metriaclima fainzilberi Maison reef , Metriaclima zebra gold Kawanga , Pseudotropheus cyaneorhabdos Maingano , Chindongo saulsi
  15. W moim zbiorniku są widoczne prześwity w spoinach . Spasowanie szyb , boczne u góry chowają się do środka , a na dole wychodzą poza krawędź przedniej i tylniej ( w "najlepszym " miejscu 2mm). Dno dzielone wykonane w formie dwu spadu , na środku weszła 2mm podkładka.
  16. Trzy miesiące temu odebrałem tam 600l (200x55x55) przekonany iż będzie to produkt Mycioka .Okazało się jednak że mój zbiornik jest made in Akwaplast i tu postawię kropkę . Widziały gały co brały ( no nie widziały bo się spieszyły a zbiornik był ostreczowany i okartonowany). Hmmm.... no karty stałego klienta to ja sobie tam nie wyrobię.
  17. Te pionowe płyty , złapane ściskami do nogi stelaża są przyklejone ? Czym?
  18. Rada jest jedna ,duuuużo czytać forum na początek dział podstawy.
  19. Hehe.Patrzeć to pewnie będzie na co za jakiś czas.Dla mnie jeśli zbiornik mógłby być większy to powinien być większy ( pal licho kominek) Takie tam pierwsze spostrzeżenie po obejrzeniu zdjęć.Sam już kombinuje jak rozciągnąć moją piwniczną skorupę do 5m.Akwarystyka to cholernie ekspansywne hobby.
  20. Nieźle ale zamiast Ciebie na 3 zdjęciu zdecydowanie lepiej wyglądałby dodatkowy metr akwa.Hmm... kominek to wróg akwarysty.
  21. bajeczka,aż chciałoby się wsadzić głowę do środka
  22. Dzisiaj dotarł RW-20,ciekawa zabawka no i robi robotę.Pobór prądu nijak się ma do danych producenta min.33w max.67w.Mogliby też dodać uchwyt do montażu sterownika na ścianie.
  23. No to mi kopara opadła.Kolego czy Ty aby napewno masz RW-15? Maksymalne 45w to w papierach max RW-20 a ja dopłaciłem i wziąłem tego dziada(przy zdjętym kagańcu bierze pewnie z 70w). Przy okazji pytanko.Na Twoim filmiku z czasów jak miałeś jednego narurowca wyloty są dwa.Domniemam że część wody po mechanikach do akwa,reszta przez cały układ?
  24. Na papierze RW-15 maksymalnie 23w bierze.No ale to tylko dane chińczykow.
  25. Raczej nie jest piękne,napewno nie jest szkiełkiem( szkło tylko z przodu reszta to sklejka).Za to wymiary jak najbardziej realne.Jeśli chodzi o koszta energii faktycznie niemałe (ogrzewam pomieszczenie w którym stoi zbiornik). Dlatego staram się "ciąć nowe waty". Co do falownika zamówiłem RW-15.Zadecydował film kolegi Stana o cyrkulacji w Jego akwa.RW-15 omiata nieco mniejszy, za to ze sporo większymi rybami zbiornik na 2/3 mocy. Pytanie czy te 20000 l/h (45w poboru) będzie mi potrzebne ,bo np. przy 12000l/h RW-15 bierze 16w ,RW- 20 28w
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.