Skocz do zawartości

S3b4

Użytkownik
  • Postów

    53
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez S3b4

  1. Powiedzcie mi proszę, czy tło z CR malujecie też od strony tylnej szyby czy może tam ma zostać czysty styropian, który będę kleił silikonem do szyby?
  2. Dokładnie, tło jest już podzielone. Będę jeszcze podpicowywał troszkę łączenia ostatnią warstwą CR, żeby jak najmniej były widoczne. Jaką grzałkę wewnętrzną z regulacją temperatury polecilibyście do mojego akwa?
  3. Szczelność sprawdzona, także można było zacząć zabawę z tłem. Dwie warstwy położone. Tło będzie się składało z 4 lub 5 modułów, bo inaczej nie włożę do akwa. Jeszcze z jedną warstwę grubszą położę i zacznę zabawę z malowaniem. Na razie jest z tego tyle:
  4. Nie kleiłem sam. Jakbym sam kleił to bym pewnie w ogóle nie zalał
  5. Ile czasu robić test szczelności akwarium? Zalałem wczoraj koło 18:00. Na razie stoi i wszystko jest ok.
  6. S3b4

    oswietlenie LED

    Wygooglowałem jeszcze taki temat na jakimś forum: http://www.malawiforum.pl/viewtopic.php?t=2523&postdays=0&postorder=asc&start=0 Glonik rośnie bardzo ładnie... ale 90W O cenie rozwiązania to nawet nie wspominam... aczkolwiek efekt ciekawy.
  7. S3b4

    oswietlenie LED

    Zwrócił ktoś uwagę, że rozwiązanie o które pyta Kolega ronnie1910 ma bardzo ciekawą regulację barwy emitowanego światła? Ja mówiąc szczerze zastanawiam się nad tym rozwiązaniem. Link do filmu prezentującego zmianę kolorów: [ame] [/ame]
  8. Zrobiłem jeszcze poglądowy rzut z góry. Może dobrze by było dać cyrkulator z prawej strony (przy powierzchni czy przy dnie?)? Legenda: 1. Wylot z kubła 2. Wlot do kubła 3. Cyrkulator
  9. Akwarium dojechało. Zacząłem kombinować z tłem. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia: http://www.rybek.pl/akwarium-styropian.jpg http://www.rybek.pl/akwarium-styropian2.jpg Chciałbym prosić o zweryfikowanie mojego pomysłu na tło.Tło będzie obejmowało tył i prawy bok akwarium. Ze względu na to, że mam dwa wzmocnienia poprzeczne to muszę tło zrobić z najmniej trzech kawałków bo inaczej nie będę w stanie go włożyć do środka. W rogu gdzie na zdjęciu nr 1 jest wykropkowane miejsce ma być otwór żeby zasysać wodę do kubła. Róg będzie ścięty w ten sposób, żebym mógł łatwo wyciągnąć całą instalację kubła w razie czego (zdjęcie nr 2). Będzie potrzebny chyba jeszcze jeden cyrkulator z lewej strony akwa. Pytanie tylko w którym miejscu go osadzić i jak możliwie najkorzystniej ukryć. Do moderatorów: mam kontynuować wątek o tle tutaj czy stworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale?
  10. No i akwarium zamówione. Powinno być pod koniec przyszłego tygodnia do odbioru. W tym czasie muszę dostać matę. Czy taka może być?: http://allegro.pl/mata-pod-akwarium-200x50cm-i1821851190.html
  11. Drążąc temat skleciłem jakiś ogólny schemat sprzętu (wklejam poniżej) tak, jakbym chciał to mieć - o ile to będzie właściwie działało. Prosiłbym o zweryfikowanie moich pomysłów m.in. na odprowadzanie wody do kanalizacji. Jeśli chodzi o dolewanie świeżej wody to pomyślałem, że dobrze by było dać na wszelki wypadek jakiś narurowiec przed wlotem do akwa. Jeśli chodzi o grzałkę przepływową to widzę, że największa średnica to 16mm a FX5 ma rury o średnicy 30mm. Może trzeba zrobić przed grzałką dwójnik na mniejszych średnicach i na jednej części dać grzałkę a potem z powrotem dwójnik do 30mm?
  12. Zacząłem zbierać oferty na akwarium z parametrami: 170x50x50, szkło float 12mm, dwa wzmocnienia poprzeczne, wzmocnienia wzdłużne, fazowane krawędzie. Przyznaje, że trochę zaskakują mnie proponowane ceny i tak się zastanawiam, czy przy dwóch poprzecznych wzmocnieniach dałoby radę zrobić akwa o grubości szkła 10mm? Na ile to będzie bezpieczne?
  13. Przyszedł czas na zamówienie akwarium i zaś pojawiły się dwa nowe pytania: 1. Ile powinno być wzmocnień poprzecznych przy długości akwa 170cm? Jedno czy dwa? 2. Ile zostawić miejsca od krawędzi do początku wzmocnienia wzdłużnego na zainstalowanie odpływu i dopływu z kubła?
  14. Na dwa FX5 to mnie nie stać. Jeden jeszcze bym wydolił albo jakaś rozsądna alternatywa, żeby kupić dwa troszke mniej wydajne niż FX5 bo raczej na jednym FX5 jako biologu i mechaniku nie ma szans?
  15. Myśleć myślałem. Z tego co czytałem to chyba jeden kubełek to byłby mało no chyba, że się mylę. Kubełek chyba też przekłada się na większe koszty. Generalnie początkowo też myślałem nad taki rozwiązaniem bo nie musiałbym wiercić otworów w dnie i robić komina...
  16. Poczytałem trochę więcej i jednak chyba zdecyduję się na sumpa. Pytanie tylko czy mogę zrobić wyższego niż dłuższego? Jestem ograniczony komorą w szafce, której dno ma wymiary 46x51cm. Jak rozmieścić komory w sumie? Jeszcze raz ponowię pytanie: czy ktoś może polecić kogoś z dolnego śląska jeśli chodzi o solidne zrobienie akwarium na zamówienie?
  17. Masz pan całkowitą rację. Sir_Yaro: dzięki za podrzucenie pomysłu.
  18. Witam wszystkich ponownie Wow jaka przerwa - prawie 1,5 roku... No i w końcu remont dobiegł końca No i wszystko prawie zgodnie z założeniami: 1. Do pokoju pociągnięta zimna woda + odpływ 2. Przygotowana podstawa pod akwa o powierzchni blatu: 170x50cm Poniżej zamieszczam dwa linki do fotek: Podstawa akwa 1 Podstawa akwa 2 Może krótko napiszę coś o konstrukcji. Wszystko zostało wykonane z płyty MDF 18mm, wszędzie są podwójne ścianki oraz front szafki został wykonany z całego kawałka MDFu + mniejsze kawałki skręcane pomiędzy poszczególnymi przegrodami - tak, żeby szafka się nie złożyła. Na wierzchu jest blat kuchenny 28mm. Na szafkę od frontu i krótszego boku zostały przykręcone płyty gipsowo-kartonowe a następnie na specjalny klej przytwierdzone płytki gipsowe imitujące kamień. Muszę jeszcze zrobić jakieś sprytne drzwiczki czy coś w tym stylu ale to już nie jest wielki problem. Nadszedł czas na przygotowanie się do zakupu szkła oraz wyboru filtracji. Co do akwa to czy ktoś mógłby polecić jakieś sprawdzone miejsce tudzież osobę z Wrocka lub okolic? Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniej metody filtracji. Sam osobiście początkowo skłaniałem się do sumpa ale może trzeba pomyśleć o narurowcach. W przypadku sumpa potrzebny byłby pewnie komin no i wiercenie w dnie, czego chyba chciałbym uniknąć. Zwracam się więc do Was z prośbą o jakieś sugestie w tym temacie. Pozdrawiam! Seba.
  19. Witam ponownie, remont trwa i zapadły już pewne decyzje w sprawie akwa. Proponowana powierzchnia dna to 170x70cm. Nie wiem jaką wysokość dobrać. Może 60cm - proszę o podpowiedź. Zaczynam projektować szafkę, która będzie zrobiona albo z MDFu albo z OSB - tutaj liczę na waszą pomoc - co jest lepsze? Szafka od strony frontu akwarium będzie wykończona klinkierem takim jak ściana. Jednym krótkim bokiem konstrukcja będzie przylegać do ściany a drugi również będzie wykończony klinkierem ozdobnym. Drugi długi bok będzie posiadał drzwi do obsługi akwarium. Kolejne pytanie dotyczy podpór pod blat. Co ile cm robi się takie podpory? Pozdrawiam, S3b4
  20. Człowiek, który będzie robił nową podłogę swierdził patrząc po rozstawie gwoździ w innych pokojach, że odległość pomiędzy belkami stropowymi może sięgać około 80-90cm i położenie samej płyty bezpośrednio na belki stropowe może spowodować, że będzie się ona jednak lekko uginać. Żeby wzmocnić konstrukcje proponuje mi ułożenie w poprzek kantówek dość gęsto żeby płyta OSB się na pewno nie uginała.
  21. No właśnie tak ma być zrobione. Widocznie rysunek nie jest zbyt czytelny i mogłem go krok po kroku zrobić. Napisze może jak to ma być: 1. Na belki stropowe zostaną położone kantówki (w miejscu gdzie ma stanąć akwarium będą bardzo gęsto) 2. Na kantówki przyjdzie płyta OSB 22mm. 3. Na płycie OSB ma stanąć suporex lub też jakaś konstrukcja z płyty OSB która będzie potem wykańczana.
  22. Akwarium będzie do oglądania jedynie od jednej strony. Strona od okna będzie zasłonięta, bok od strony pokoju najprawdopodobniej również.
  23. Póki nie zacznie się remont to nie jestem w stanie sprawdzić jak te belki stropowe są rozmieszczone. Pytam właśnie dlatego jakie są możliwości zbudowania podstawy pod akwa. Jestem raczej zdecydowany na sumpa pod akwarium. Akwarium miałoby być do oglądania tak jak na renderze poniżej. Obsługa odbywała by się z drugiej strony. http://www.piastowska.net/akwa-wykonczenie.jpg
  24. No więc zrobiłem jeden renderek jakby to miało wyglądać jeśli chodzi o belki i kantówki oraz płytę OSB: http://www.piastowska.net/akwa-podloga.jpg Na renderze zrobiłem podstawe z 3 kolumn ytongow 12x24x59cm a na wierzch przyjalem plyte kuchenna 5cm. Czy takie coś się sprawdzi czy mam sie zainteresować szafką pełnym tyłem itd?
  25. Pozwolę sobie odświeżyć wątek raz jeszcze. Chciałbym prosić o poradę w sprawie budowy szafki czy też cokoła pod akwarium. Będę robił remont i na belki stropowe będą poprzecznie ułożone dość gęsto kantówki a na nie płyta OSB 22mm. Na tym miałaby stanąć podstawa akwarium. Zastanawiam się tylko czy wykonać ją również z płyt OSB czy może zrobić jakąś konstrukcję z Ytongów a na wierzch położyć płytę OSB? Wieczorem postaram się zrobić jakiś wstępny renderek tego o czym mówię to może będzie troszkę bardziej zrozumiałe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.