Skocz do zawartości

Bartasf

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartasf

  1. Zgadzam się z Tobą w zupełności. Ale niestety ilość miejsca (przynajmniej na razie) pozwala mi ustawić baniak max 300l. Ale w przyszłości (dzieci rosną hehehe) pewnie pojawią się większe baniaczki
  2. Ja polecam zdecydowanie posłuchać rad deccorativo i MatiK. Sam niedawno zakładałem moje pierwsze małe bo małe (126l - chociaż już "świnka skarbonka" zapełniać się zaczyna i w planach za jakieś pół roku 300l) malawi i dzięki temu, że cierpliwie poczekałem z zamknięciem wszystkich cykli itp. uniknąłem walki o życie ryb .
  3. Właśnie problem w tym, że jak doświetlam to automatycznie chowają się wszystkie ryby. Dlatego wyłączyłem właśnie lampę.
  4. Udało się w końcu po godzinie siedzenia w bezruchu z aparatem. Siedzę z lustrzanką kompletnie bez ruchu włączony tryb sportowy itp. ale niestety ryby zwroty gwałtowne z każdym ruchem moim robią. Płochliwe są więc to nie takie proste. Do tego zmiana rozmiaru zdjęcia i tak właśnie jest. Ale wkońcu coś tam wyszło.
  5. Może trochę lepsze fotki. Parametry ok testy kropelkowe JBL (robione regularnie co4-5 dni). Akwa 125l. Obsada saulosi coral narybek do redukcji szt 13. Karmienie 2 razy dziennie w małych porcjach 60% pokarm roślinny 40% mięsny (tylko suchy boję się stosować mrożonek). Ryby wpuszczone po całkowitym zamknięciu cyklu ok. 28 dni od zalania baniaka. Ryby w baniaku od 3 tyg. pierwsza podmianka 10l wody tydzień temu (czyli po dwóch tygodniach od wpuszczenia narybku) w tą niedzielę będzie 20l podmieniane. Filtracja AQUAEL Unimax 250. Nie dodawałem cyrkulatora bo radzi sobie kubeł w zupełności (nie widać brudu na dnie baniaka).
  6. Witam serdecznie. Jedna z moich saulosi coral ma dziwny ubytek w przedniej części płetwy grzbietowej. Na początku myślałem ze zaczyna się przebarwiać bo kolor tej przedniej części płetwy wpadał w taki błękit ale po ok tygodniu obserwacji zauważyłem jakby tej płetwy ubywało. Nie podejrzewam żeby to było pobicie wygląda mi to bardziej na jakieś podgniwanie tej płetwy. Zdjęcia nie mogę zrobić bo to jeszcze narybek i nic nie widać na tych ujęciach. Generalnie rybka zachowuje się normalnie chętnie je nie ociera się itp. Możecie polecić jakieś środki na tego typu dolegliwości? Wolałbym profilaktycznie podać,żeby innych ryb nie złapało. Narazie nie zauważyłem podobnych objawów u innych pyśków. Udało się zrobić jakieś zdjęcia. Nr1 to samczyk który zaczyna się wybarwiać dlatego tak myślałem. Nr2 i 3 to już ten przypadek zdjęcia nie wyraźne ale może coś wypatrzycie. 4 zdjęcie może lepsze. Z górydziękuję.
  7. Bartasf

    Soda akwarium 126l

    Już uzupełniłem miejsce zamieszkania. A to są wyniki badań laboratoryjnych http://www.bip.wodociagi.grudziadz.pl/plik,5079,jokosc-wody-wrzesien.pdf Dodałem AquaSafe firmy tetra po 2,5ml na każdy baniaczek 5l zgodnie z zalecanym dawkowaniem. W sumie to tylko miałem. Jeszcze mam TeraVital ale to już chyba za dużo będzie.
  8. Bartasf

    Soda akwarium 126l

    Zrozumiałem nie ma tematu . Zaraz wylewam mineralną i zalewam bańki kranóweczką czekam do jutra i podmianka. Czy na pierwszy raz te 10l starczy?
  9. Bartasf

    Soda akwarium 126l

    W sumie stwierdziłem, że 10l to nie dużo i mam 2 bańki to chciałem wykorzystać.
  10. Bartasf

    Soda akwarium 126l

    Zgadza się. Tylko muszę zmierzyć zaraz PH wody mineralnej bo boję się, że jak ma woda niskie PH to spadnie mi również w akwarium. A co do pozostałych pytań?
  11. Bartasf

    Soda akwarium 126l

    Witam ponownie wszystkich klubowiczów, użytkowników oraz przeglądających forum. Mam parę pytań: Zacznę od podania parametrów wody w akwarium (testy kropelkowe JBL). NO2 - nie wykrywalne NO3 - 15 KH - 9 PH - 7,8 Obsada: 13 narybka Saulosi do redukcji oczywiście. A teraz pytanka: 1. Akwarium dojrzewało 4 tygodnie ryby w akwarium od 2 tygodni. No i czas na pierwszą podmiankę wody. Zdecydowałem się na podmiankę po2 tygodniach ponieważ nie chciałem zdestabilizować zbiornika. Po wpuszczeniu ryb podskoczyło NO2 po racjonalnym dawkowaniu jedzonka udało mi się doprowadzić do takiego stanu rzeczy jaki jest a jest OK. Ile wody powinienem podmienić? Ja myślę żeby 10l na początek ale wolę zapytać? 2. PH nie jest tragiczne ale chciałbym je lekko podbić. Pytanie brzmi ile sody wsypać do podmienianej wody (woda mineralna nie gazowana 2 baniaki po 5l)? 3. I czy sodę rozpuszczać w wodzie gorącej czy normalnie wsypać do tej mineralki? Dziękuję z góry za podpowiedzi
  12. A faktycznie. Nie pomyślałem w ogóle nad takim układem. A przypadkowo zamiast AQUAEL Circulator kupiłem AQUAEL Turbo odejmę pojemnik na ceramikę wrzucę samą gąbkę i filtr będzie krótszy co pozwoli mi go umieścić nad zasysem od kubełka
  13. Patrząc na akwarium z przodu zewnętrzny filtr jest po lewej stronie z deszczownią na tylnej szybie a filtr wewnętrzny ma być po prawej stronie. Teraz pozostaje pytanie wylot z filtra wew. ustawić wzdłuż tylnej szyby czy też pod skosem w kierunku przedniej profilowanej szyby? Akwa 126l a filtr wewnętrzny dodaje bo zewnętrzny AQUAEL ma tylko 650l/h przepływu.
  14. Bartasf

    Filtracja

    Ahh faktycznie patrzałem na (Circulator) a Zakupiłem (Turbo filtr wewnętrzny). Pośpiech robi swoje Ale tak jak mówisz kawałek dodatkowej rurki dłuższa gąbka i jakoś obleci. A ceramika przyda się do biologa -- dołączony post: Sorki, że tak męczę ale nasuwa mi się kolejne pytanie. Przy zamontowanej deszczowni na tylnej szybie akwarium, w którą stronę wylot z mechanika skierować w celu zapewnienia właściwej cyrkulacji? Bo chcę puścić wzdłuż tylnej szyby w kierunku wlotu do filtra zewnętrznego.
  15. Bartasf

    Filtracja

    Poszedł już zakup. A mianowicie: AQUAEL FILTR TURBO 1000 WEWNETRZNY DO 250L GRATIS (5137812558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/51/37/81/25/5137812558@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@51/37/81/25@@AMEPARAM@@5137812558 Na większe akwa będzie większy filtr. Zakup 240l to jakieś pól roku jeszcze. W sumie zaczynam przygodę z malawi od mniejszego baniaczka, żeby zobaczyć z czym to się je i żeby uniknąć w przyszłości "błędów początkującego". Już widzę co mógłbym zmienić patrząc na Wasze zbiorniki dlatego taka decyzja a zakup 2000l/h to w końcu nie jest taki wielki koszt . Ostatnie pytanie dotyczące filtracji brzmi: Czy do tak świeżego zbiorniczka przed instalacją filtra który pewnie niebawem przyjdzie jakieś zabiegi typu ciepła woda itp. stosować czy po prostu płukanko pod bieżącą wodą i do akwa? Nie chciałbym zakłócić parametrów wody bo i tak po wpuszczeniu 13 szt. saulosi mimo ryb startowych, bakterii itp. NO2 skoczyło do 0.1 (testy kropelkowe JBL).
  16. Bartasf

    Filtracja

    Eljot dziękuję za cenne wskazówki i pozdrawiam. -- dołączony post: AQUAEL POMPA CIRCULATOR 1000 DO AKWARIUM FILTR (5700310811) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/57/00/31/08/5700310811@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@57/00/31/08@@AMEPARAM@@5700310811 . Myślę, że to będzie odpowiedni wybór?
  17. Bartasf

    Filtracja

    To już pomału jestem w domku . Ale tu nasuwa mi się kolejne pytanie. Po 3,5 tygodniach oczekiwania od dokładnie 5 października pływa w akwarium 13 szt. saulosi coral (narybek oczywiście do zredukowania obsada docelowo 2 + 6 lub 1 + 5 jeszcze nie wiem). A pytanie to: Czy w tak świeżym akwarium mogę spokojnie kupić wewnętrznego mechanika i zainstalować czy lepiej odczekać? Bo jeśli chodzi o kubełek to więcej bilologii dorzucę jak już mechanik pochodzi trochę w zbiorniczku.
  18. Bartasf

    Filtracja

    No właśnie się tego obawiałem. A co możecie polecić żeby zapewnić filtrację mechaniczną? A i jeszcze jedno pytanko. Jak już pisałem planuję zakup czegoś większego a mianowicie 240l. Czy ten filtr jako biologiczny w połączeniu z wewnętrznym da radę w 240 litrach?
  19. Bartasf

    Filtracja

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pytanko odnośnie filtracji. A mianowicie: 1. Akwarium 126l (przynajmniej na razie bo planuje zakup czegoś większego) 2. Filtr AQUAEL UNIMAX 250 (650l/h) 3. Wkłady: a) gąbkowy 3-warstwowy (Art. 100756); wata filtracyjna (wata polipropylenowa 100g, Art. 103509); c) AQUAEL ZeoMAX Plus (konfekcjonowany zeolit, Art. 106616); d) AQUAEL BioCeraMAX Pro 600 (Art. 106611) krótko mówiąc wkłady standardowo dokładane do nowo zakupionego kubełka. Czy ten zestaw spełni w zbiorniku o tym litrażu funkcje filtra mechanicznego i biologicznego zarazem? Czy coś powinienem zmienić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.