Skocz do zawartości

Furano

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Furano

  1. Witam Na szczęście był to uraz mechaniczny wszystko zeszło rybka znów pięknie się prezentuje.
  2. Dzięki za szybką podpowiedź, martwi mnie tylko kształt tego zmatowienia. Ono nie jest płaskie tylko stożkowe, tak jakby coś się w środku jeszcze miało dziać (jakiś pasożyt sobie gniazdko uwił). Będę obserwował i mam nadzieję że wszystko będzie ok. Jeszcze raz dzięki za słowa otuchy
  3. Witam. Mam cztery samce tego gatunku taka sama mordka w kropki tylko na żółtym tle.
  4. Witam Kolegów. Parametry zbiornika: 450l; około 70 aulonocar; eheim 2075, ikola 600, rw-15, skimer powierzchniowy, sterylizator UV 11W - 8h dziennie; NO2, NO3 norma, PO4 systematycznie zbijane do wartości 0,1-0,2 ppm (atrament); karmienie raz dziennie pokarm hikari cichlid gold, cichlid staple (jeden dzień głodu w tygodniu); co 1,5 tygodnia 50% wody. Mam problem z rozpoznaniem czego skutkiem może być dziwna "chrosta" na oku mojej rybki. Prezentuje się to tak jak na zdjęciach poniżej. Nie wiem czy jest to efekt potyczki pomiędzy samcami czy tez jakiś "syf" który mi wlazł do zbiornika. Ryba nie przejawia apatii pływa żwawo i pobiera pokarm. Podpowiedzcie coś.
  5. Witam Też jakiś rok temu borykałem się z oświetleniem do mojego zbiornika 450l. Ja oparłem oświetlenie na ledach 18 x zimny biały 5730, i 18 x niebieski 5050, ściemniacz manualny na niebieskie oraz ściemniacz na pilota jako główny. Diody przykleiłem po 9 białych i 9 niebieskich na dwóch korytkach natynkowych (długość korytek to około 140cm, w moim przypadku leżą na wzmocnieniach pokrywy). Zasilacz kupiłem jakiś desktop 42W. Na ściemniaczu na pilota ustawiłem odpowiednią jasność (około 50%) a ściemniaczem niebieskim zredukowałem odpowiednio jasność diod niebieskich. Jestem zadowolony z efektu.
  6. Furano

    Reakcja po "atramencie".

    Witam Dziś zmierzyłem NO3 około 40, PO4 <0,4, NO2 około 0,05, Wkłady w 2075 pierwszy od dołu mech pro, biomech, substrat pro, 1l azoo 4in1 uzupełnione substrat pro. Podmianka 1/2 baniaka prosto z kranu, NO2, NO3, PO4 w karanówie nie wykrywalne, Przerybienie wielce prawdopodobne czytaj pewne około 90 sztuk ryb z czego około 20 sztuk potomstwa i około 70 ryb dorosłych mniej lub bardziej wybarwionych (lubię tłok w akwarium). Pokarm raz dziennie 10 ml Hikari Cichlid Gold baby oraz Cichlid Staple baby
  7. Furano

    Reakcja po "atramencie".

    Witam Dziś zmierzyłem wartości ph=7,8, NO3 <80, PO4 >0,6, NO2 <0,1, są to wyniki prosto z palety barw testów, poprzednia podmiana miala miejsce 10.09. Zaniepokoił mnie wynik NO2 ale tłumaczę go tym że 2075 miał minimalny przepływ ze względu na totalnie zamuloną watę perlonową. Podmieniłem 1/2 objętości wody niech filtr popracuje chwilę i zmierzę ponownie, zobaczę co wyjdzie i podam kolegom do wiadomości.
  8. Furano

    Reakcja po "atramencie".

    Witam kolegów trochę zaniedbałem czytanie mojego wątku - akcje w robocie. Zbiornik to 150x50x60 czyli nominalna objętość to 450l po odliczeniu szkła i poziomu tafli wody wychodzi mi około 390l, kolejno odjąć niech będzie na górkę 50l piachu i wapienia to daje 340l wody netto czyli fakt jestem winny przesadziłem o jakieś 3ml w dawce jednorazowej "atramentu". Do zapodania "atramentu" skłoniło mnie: primo - narastanie jakiegoś zielonego "dziadostwa" na wapieniu którego nawet helmety nie jedzą a mam ich 14 sztuk (narosło jeszcze coś szarego na innym wapieniu wiem lamer ze mnie najpierw zidentyfikuj a później zwalczaj), secundo -wynik pomiaru PO4 który wskazał mi że fosforany mogą być odpowiedzialne za glony. Spokojnie Panowie bez nerwów zrobię kolejny pomiar PO4 w sobotę i zapodam ewentualnie 12ml "fioletowego zajzajeru", mając w pogotowiu wąż do podmiany wody, jak znowu nastąpi przyducha to już nie wiem. Nie omieszkam podzielić się z wami obserwacjami z eksperymentu. Temperatura wody spadła do 24 C więc rozpuszczalność gazów w wodzie nieznacznie wzrosła ale wzrosła(Prawo Henry'ego) Pozdrawiam
  9. Furano

    Reakcja po "atramencie".

    Witam Stosuję do niwelacji PO4 potocznie zwanego "atramentu". Użyłem go już kilkukrotnie ale to co się wydarzyło dwa dni temu zmroziło mi krew w żyłach. Zmierzyłem PO4 testem JBL'a wynik powyżej 0,8 czyli według opinii Henryka pomnożyć razy 3 i wynik rzeczywisty 2,4. Zapodałem pierwszą dawkę 15ml zbiornik 400l wody netto, ryby jak zwykle zmulone z przyspieszoną pracą skrzeli. Podniosłem przepływ wody na falowniku i włączyłem napowietrzanie po około 2 godzinach sytuacja się ustabilizowała. Po dwóch dniach powtórzyłem zabieg nadmienię tylko że był upał a woda w akwarium 27,4 C, zapodałem 15ml "atramentu" podniosłem przepływ falownika, włączyłem napowietrzacz i zasiadłem do obiadu. W akwarium nastała nagle totalna przyducha piękny samiec jacobfreibergi zaczął się przewracać wyłowiłem go i wrzuciłem do innego małego zbiornika, następnie kolejne dwa red rubiny odłowione i do małego zbiornika. Jacobfreibergi nie dał rady, ryba śnięta, red rubiny doszły do siebie. Podmieniłem międzyczasie 1/2 zbiornika wody, reszta ryb przetrwała. Teraz pytanie do was koledzy czy mieliście takie perypetie z tym środkiem, czy ja coś źle zrobiłem, zbyt wysoka temperatura podczas stosowania "atramentu". Doradźcie coś bo mam obawy przed kolejnym stosowaniem tego preparatu. Pozdrawiam
  10. Jest OK policzyłem ile złotych kosztuje w moim przypadku prąd to jest jakieś 16 złotych na dwa miesiące w trybie pracy 16/24 na trzecim biegu. Krzywdy nie ma. U mnie pompuje 16 godzin ze względu że rybom na noc chcę dać trochę luzu od walki z prądem "rzecznym"
  11. Koledzy ja tego nie mierzyłem zacytowałem tylko opis forumowicza "stan" który to zmierzył. Jego post jest na naszym forum.
  12. Producent podaje na swojej stronie prawdziwe parametry http://www.jecod.com/en/displayproduct001.html?proID=1045365 to na stronach polskich dystrybutorów nastąpiło jakieś przekłamanie.
  13. Ktoś na forum robił pomiar poboru mocy dla RW-15 "stan napisał: Właśnie zrobiłem pomiar. 1- 22 W 2- 24W 3- 27W 4- 29W 5- 31W 6- 36W 7- 41W 8- 45W Tak się przedstawia pomiar prądu Jebao RW15" Jest moc jest pobór to nie lodówka że "nie je nie pije a żyje"
  14. Witam

    Chce zbudować identyczny blok absorbera na rurze fi 75mm, czy  mógł byś podać jakich elementów rur użyłeś, rura, mufa, zatyczki. Jakich  złączek użyłeś na wejściu i wyjściu bloku(najlepiej link do produktu) i czy użyłeś jakieś przejściówki na złączu hydor pico aby to połączyć czy ten czarny wężyk pasuje bez potrzeby modyfikacji.

    Dzięki pozdrawiam

  15. Rozrysowałem cyrkulację w moim zbiorniku 450l. Odchody ryb praktycznie nie zalegają wszystko wciąga prefiltr na 2075 i pewnie trochę 2424.
  16. JemioloSeba jak długo posiadasz RW-15 bo jestem ciekaw czy potwierdza się stwierdzenie z filmu z YouTube na temat tego że po pół roku przepływ drastycznie spada.
  17. Witam kolegów. Zamontowałem RW-15 jest rewelacyjny. Ustawiłem go po przekątnej zbiornika na wysokości połowy ściany bocznej w kierunku lustra wody. Pracuje na 3 biegu i niczego nie zamiata, zamiata dopiero na piątym biegu więc jest oczekiwany przeze mnie zapas mocy. Zalegające kupska w zakamarkach kamieni zniknęły po około 20 min. Klubowicz Ptoszek musi popracować nad ustawieniem a na pewno osiągnie sukces. RW-15 jest porównywalny gabarytami z JVP-102 ale wyrabia przepływ pierwszego biegu RW, 5000l JVP to jakiś Chiński żart. Pozdrawiam wszystkich
  18. Dziś zamówiłem RW-15, mam nadzieje że nie będzie za mocny. Kolega okazało się zamówił kilka dni temu RW-8 i dziś podszedłem obejrzeć jego pracę w akwa 120 cm. Dmucha u niego na 3 biegu więc RW-15 powinno być ok do mojego zbiornika tak jak pisał JemioloSeba. Jak zamontuje falownik w akwa to zdam sprawę z jego pracy. Dzięki za odzew. Pozdrawiam.
  19. Panowie chodzi o to czy RW-15 na pierwszym biegu nie będzie rwał podłoża i zamiatał wszystko na jedną "kupę", a nie będę już miał możliwości zredukowania ciągu falownika. Różnica w cenie 50 pln nie jest wyznacznikiem wyboru. Jeszcze jedno pytanie do JemioloSeba czy występuje różnica w głośności pracy pomiędzy RW-8 a RW-15, i jaki masz podkład bo ja mam piasek z Castoramy Kreisel dlatego się trochę obawiam nadmiaru mocy.
  20. Witam Na początek przedstawię stan sytuacji. Akwarium 450 litrów (150x50x60) obsada to chwilowo jakieś 70 sztuk 8 miesięcznych aulonocar które stopniowo redukuję z samic, wewnątrz jest kilka dużych i średnich kamieni których objętość nie przekracza 20-30% powierzchni dna, natomiast filtracja: Eheim 2075; Eheim 2424 ze skimerem na zasysie; JVP-102; Chcę wymienić falownik bo jvp już jest za słaby (ryby rosną i strzelają coraz większe kupy) na Jebao teraz pozostał mi tylko dobór modelu RW-8 czy RW-15. Nie chcę aby falownik był za silny ani za słaby wybór padł na Jebao ze względu na możność regulacji wielkości strumienia wody, teraz nie wiem który będzie odpowiedni. Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi produktami i możecie coś doradzić to wielkie dzięki. Pozdrawiam.
  21. Witam Posiadam zbiornik 450l o wymiarach 150/50/60 potrzebuje dobrać oświetlenie LED i liczę na wasza pomoc. Przestudiowałem wszystkie wpisy i ciągle nie mogę się zdecydować. Wiem że chcę wykorzystać 5630 zimny biały i 5050 niebieski ze ściemniaczem. Proszę o konkretne wskazanie co do ilości led'ów i ich układzie na ilu belkach (rzędach), czy tez na jednym szerokim ceowniku. Światła chciałbym mieć nadmiar w zbiorniku i regulować nadwyżkę za pomocą ściemniacza. Za udzielone porady z góry dziękuje. Wymiary pokrywy 150x50x10. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.