Skocz do zawartości

kado

Użytkownik
  • Postów

    984
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kado

  1. Sinice w żadnym wypadku nie są pożądane w akwarium i przeważnie są objawem, że coś złego dzieje się z naszą wodą. Jako ciekawostkę wklejam z Wikipedii gdzie mają zastosowanie.

    Spirulina – handlowa nazwa sinic (cyjanobakterii) należących do rzędu Oscillatoriales. Należy do niego gatunek Arthrospira platensis.

    Spirulina jest bardzo bogata w białko – zawartość białka w suchej masie wynosi ok. 70%. Zawiera także witaminy A, B, C, D, E, K i inne. Spirulina jest bogata w magnez i beta-karoten[.

    Stosowana do produkcji kosmetyków, suplementów żywieniowych oraz pokarmów dla glonożernych ryb akwariowych.

    • Lubię to 1
  2. 13 godzin temu, Morganelo napisał:

     

    Kurde jak ja nie znoszę testów JBL, ta ich kolorystyka jest tylko rozpoznawalna dla kobiet. Dwa chłopy i kurde nie wiedzieli który w 100% kolor na skali był w próbce. Pomijając fakt, że wykonaliśmy go o godzinie 18 pod stacją BP :)...

     

     

     

    Nie wiem jaki macie problem z testami JBL. Ja nawet nie wyciągam tych szablonów z kolorami. Jak robiłem pomiar np. NO2 , to zwracałem uwagę czy jest ciemny róż, jasny róż, czy słomkowy. Podobnie z całą resztą .

  3. 6 minut temu, pozner napisał:

    Spuść całą wodę, nie płucz filtrów, piachu, spuść po prostu tylko wodę. Dodaj kilka ampułek Prodibio do świeżej wody i rób pomiary. Ten amoniak w piachu i filtrach powinien wystarczyć do startu. 

    W sobotę wymienił 50% wody , a w niedzielę 60% z hakiem i zero efektów. Nie wiadomo ile jest tego amoniaku w filtrach i piasku, więc zanim to przerobią bakterie

    może trwać bardzo dłuuuuuuugo. 

  4. Zapowiada się świetne mbunarium. Miałem mbunę przez kilka lat. Obecnie od kilku dni pływają u mnie Aulonki  i Frejek. Coś tam pewnie jeszcze dojdzie z non mbuny.

    Póki co jest taki spokój jakbym miał w akwa paletki :) Nie myślałeś żeby dorzucić P. demasoni . Spokojnie dadzą sobie radę z większą mbuna ?

  5. W dniu 26.02.2020 o 17:06, przemo-h napisał:

    Wnioski są już wyciągnięte odnośnie tego startu, ale wspomnę tylko o tych gąbkach z mechaników, które są bezużyteczne.

    Moim zdaniem są użyteczne i to bardzo. Jak zapewne niektórzy wiedzą w moim zbiorniku nie ma w ogóle ceramiki, a zbiornik wystartowałem na niewielkiej ilości gąbki i od razu zarybiłem podrośniętą obsadą. Dokładniej była to gąbka Hamburga ze zbiornika 112l. Ze starej dekoracji pozostało tylko kilka garści piachu. Parametry po starcie regularnie sprawdzałem i NO2 nawet nie drgnęło. Dla mnie ceramika to też business😉

    Dokładnie. Ja też nie daję żadnej ceramiki w filtry, bo to ma jedynie sens jak się chce taką ceramikę przenieść np. do nowego akwa, co jest dużo łatwiejsze  niż część podłoża, czy kamieni. Większość biologii mamy w samym akwa ; żwirek , kamienie, wystrój itd. a nie w biologach i ceramice. 

    • Lubię to 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.