Skocz do zawartości

jackstronka

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jackstronka

  1. Cześć Łobuz, chciałem zapytać o ten pojemnik multikani, a mianowicie jak wygląda czyszczenie tego? Jest tam jakiś zawór? Myślałem nad zaworem podwójnym rozłączanym dla wygody, tyle że znowu dla multikani są dziwne fi, a mianowicie fi 14 / fi 19. Ja mam w filtr zewnętrzny JBL ze średnicą węzy 16/22.
  2. Witajcie, temat zakładam ponieważ, czytając i czytając człowiek ma coraz większy mętlik w głowie. Ale do sedna. Jakiś czas temu kupiłem swoje upragnione akwarium 200l. Akwarium jeszcze bez rybek, stoi i sobie dojrzewa (w sumie pływa jeden tester). Mój problem dotyczy filtracji. Aktualnie posiadam JBL 1501 jako biolog (jestem średnio zadowolony ze względu na hałas) oraz filtr wewnętrzny (mechanik) Aquael 1500. Wkurza mnie przy nim czyszczenie i ogólnie, że jest w środku akwarium. Chciałbym zastąpić go albo jakimś filtrem zewnętrznym albo jakimś korpusem narurowym. Opcja 1) Jeśli chodzi o filtr zewnętrzny, to zależy mi na cichej pracy, małych wymiarach i dobrym przepływie oraz jakości. Może ma ktoś coś wypróbowanego? Opcja 2) Myślałem również o filtrze HW-602A (zraziły mnie opinie ludzi) + jakaś pompa przepływowa. Opcja 3) Korpus narurowy. Tylko jaki? i co do tego? Czy to ma działać na zasadzie filtra zewnętrznego (korpus) + jakaś pompa przepływowa? Czy są jakieś gotowe zestawy na zasadzie Plug&Play? Damy radę coś zdziałać?
  3. coś w okolicy 0.2 w/l tylko w przypadku ledów raczej nie bym nie patrzył na taki współczynnik, ledy to zupełnie inna bajka
  4. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co do zakupów to jeszcze trochę czasu musi upłynąć zanim nastąpią Spory wydatek to trzeba przycisnąć pasa i zacząć zbierać kaskę. Ale teraz wiem mniej więcej na jaką sumę się szykować. Tak, masz rację założyłem takie tematy na kilku forach akwarystycznych. Teraz widzę, gdzie i jak ludzie odpowiadają Pozdrawiam chłopaki PS. mama fajnie rozrośniętego anubiasa z aktualnego akwarium, da radę pod ledami?
  5. no właśnie ja lubię na bąbelki sobie popatrzeć czasami, a i przyjemne dla ucha a napowietrzacz leży sobie na półeczce właściwie
  6. OK, ale jakby co to można wykorzystać czy pyszczaki nie lubią zbytnio natlenionej wody?
  7. Jeszcze raz dzięki za namiar. Liczę się z tym, że trzeba będzie poczekać trochę czasu, ale też nigdzie mi się nie spieszy
  8. DIY zawsze jest tańsze, np. w moim aktualnym modyfikowałem pokrywę i dodawałem świetlówkę, tyle że cierpię na notoryczny brak czasu..... Dziękuję za namiar, apropo akwarium. W sklepach też widziałem w okolicach tej ceny co pisałem. Jaka jest różnica w stosunku do proponowanego pana? -- dołączony post: Nie, akwarium ma już być takie docelowe. Tester PH mam elektroniczny, (kropelkowy też gdzieś jeszcze pewnie w szafce leży). Oprócz testów kropelkowych w sensie sprzętowym już nic? A co powiesz o kubełku z UV, sprawdza się to?
  9. Siemka wszystkim fanom akwarystyki, Przejdę od razu do rzeczy, planuję zakup akwarium i akcesoriów pod pyszczaki. Miałem kilka lat akwarium, ale w czasie remontu poszło do ojca, i tak już tam zostało. Trochę brakuje mi akwarium w pokoju, to wymyśliłem, że można by sprawić sobie nowe Smile Aktualnie jestem w trakcie zbierania kasy, ale muszę wiedzieć ile mniej więcej będę musiał uzbierać, stąd ten post. SPRZĘT: aktualnie posiadam: szafka Juwel 100 SB ,Wymiary szafki: 101x41x73cm, więc akwarium to będzie 200l napowietrzacz tetry APS 300 planowane: grzałka 150W - do 80zł (ogólnie pokój mam ciepły) filtr wewnętrzny - do 100zł filtr zewnętrzny - do 520zł akwarium ze szkłem optiwhite - coś w okolicy 800zł (jest sporo sklepów mocno różniących się ceną) oświetlenie - spory dylemat, do wyboru: POKRYWA 100x40 AquaLux Oświetlenie T5 2x39W lub POKRYWA 100x40 AquaLux Oświetlenie LED LED ma sporo możliwości sterowania oświetleniem, mniejsze zużycie prądu, ale gdzie jest haczyk? A może coś jeszcze innego? Co należało by dokupić jeszcze ze sprzętu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.