Skocz do zawartości

r3b

Użytkownik
  • Postów

    288
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

44

O r3b

  • Urodziny 22.01.1986

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Moje akwarium
    200l plan 360l

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Cześć, potrzebuję Waszej pomocy w trudnej decyzji. Jedna z moich Rdzawych dostała straszny łomot, dosłownie nie ma kawałka głowy, odseparowałem ją od reszty, ryba jeszcze żyje, ale czy w ogóle ma szanse dojść do siebie czy muszę zrobić najgorsze i jej ulżyć? Edit: Rybka zaczęła pływać do góry brzuchem, więc niestety musiałem zrobić to co najgorsze...
  2. Przepływowe aktualnie już mocno potaniały i ja przy ostatnim remoncie właśnie w taka poszedłem. Niestety ciężko mi się wypowiedzieć na jej temat bo pracuje od miesiąca, a w zasadzie to jedynie wykrywa, ze temperatura jest wyższa niż ustawiona.
  3. Po przeprowadzce miałem drobne problemy z biologia, woda zmętniała. Całe szczęście akwarium samo sobie z tym poradziło przy pomocy małych codziennych podmian. Projekt na chwilę obecna jest gotowy w 90%. Czekam jeszcze na lampę. W każdym razie dziś udało mi się w końcu znaleźć czas na przygotowanie obudowy stelaża. Fajne jest to, że bok akwarium i widok jego głębi z tej perspektywy wita wszystkich wchodzących do mieszkania.
  4. Ostatecznie stanęło na FX4 i Ultramax 1000. FX4 obrabia tylko mechanikę, natomiast aquael ma wsadzoną watę w prefiltrze i zajmuje się biologia.
  5. Dołożyłem kilka mniejszych kamieni i porobiłem „norki”. Przeniosłem całą wodę ze starego akwarium i złoża biologiczne. Rybki już pływają w nowym zbiorniku, nabrały barw i zachowują się bardzo dobrze, nawet już zaczęły walczyć o nowe rewiry
  6. Dzięki za sugestie i konstruktywną krytykę. Kamieni nie dołożę bo tak mi się podoba, ale postaram się wyszykować więcej szczelin między kamieniami, tak aby ryby miały więcej kryjówek.
  7. Ok, udrożnię trochę szczelin. Nie mniej nie chcę też za dużo ich robić, bo miałem spore gruzowisko w poprzednim akwarium i przez to problemy z cyrkulacją i bardzo szybkim wzrostem liczebności. Aktualną aranżację kierowałem w stronę takiej strefy jeziora:
  8. Będzie mbuna, co do „skalniaka” to jest moim zdaniem optymalny, nie chce też za dużo włożyć. To zdjęcie nie do końca oddaje realnie jak to gruzowisko wygląda. Nie mniej sztucznych norek robić nie będę. W naturze kamienie tez bardziej płasko koło siebie leżą. Załączę trochę bliższych zdjęć, bo na żywo wyglada to zupełnie inaczej.
  9. Jak Wam się widzi taka kompozycja? Oświetlenie tymczasowe:-) lampa Aqua Dreams w trakcie produkcji.
  10. Czy waszym zdaniem da się przeprowadzić obsadę w trybie ekspresowym przy założeniu że przelewam całą wodę ze starego akwarium i przenoszę wszystkie wkłady biologiczne do nowego filtra, a następnie stopniowo powiedzmy przez 7 dni będę dolewać uzdatnioną wodę. Mowa o przeprowadzeniu 200l do nowego zbiornika 360l, czyli połowa akwarium na starcie będzie zalana
  11. Mój zestaw był budowany akurat przez Aqua Wojtal Designers z Poznania. O wyborze tej firmy zdecydował głównie sposób w jaki wykonują oni pokrywę. Jest ona zrobiona z dibond i frezowana CNC. Akwarium jest wykonane bardzo starannie, klejenia są równe bez nadmiaru silikonu (dwie szyby mam Opti). Co do stelaża miałem na początku mieszane uczucia, ale po dłuższym zastanowieniu to w sumie może i to dobry patent - nie ma opcji aby popełnić błąd przy spawaniu, a same łączniki z metalowym insertem są bardzo wytrzymałe i nie powinny stanowić żadnego problemu w użytkowaniu. Poza tym sama wysokość stelaża powodowała, że musiałem go mocować do ściany dla bezpieczeństwa.
  12. Co do stelaża to w sumie prosta, lekka i nierdzewna konstrukcja. Łączniki są specjalnie dobrane z metalowymi insertami i każdy może przenieść 400kg. Niestety przy metrze wysokości brakowało trochę jakichś spinek skośnych do pełnej sztywności, ale zamocowanie go do ściany całkowicie rozwiązało problem, nie ma najmniejszego ruchu teraz. Filtracja z zapasem bo nie chce mieć mechaniki żadnej w środku. A co do obsady to będzie to Maingano, Yellow i Rdzawy bo takie tez towarzystwo oczekuje w starym 200l zbiorniku.
  13. Bezpośrednio o szkło lepiej nie opierać, ale nie dlatego, ze pęknie, a raczej dlatego, ze się porysuje. Ja w swoim akwarium miałem kamienie oparte o spienione pcv i przez 6 lat bez problemu stały.
  14. Prace powoli postępują, ponieważ rybki maja gdzie jeszcze mieszkać staram się ich nowy dom wyszykować bez błędów które popełniłem przy pierwszym zbiorniku. Komora filtracyjno-grzewcza gotowa. Aquael będzie biologiem, i będzie grzał wodę, natomiast FX4 będzie robił tylko mechanikę. Doszły też tła
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.