Witam posiadam juz zakupione akwarium 240l standard 120/40/50 odnawiam przygode z akwarystyką po wielu latach,ale tym razem Malawi:D .
Posiadam:
-akwarium j/w wzmocnione aluminiowymi listwami zab.wszystkie narożniki szyb-ladny efekt z obudową
-obudowa aluminiowa z oświetleniem T5-2x39W
-grzałka 300W (średnia w pokoju 20stopni C)
-kubełki HW303W(uv+deszczownia w orginale) oraz Fluval305-każdy po 3 kosze
-szafka kupiona w sklepie pod wymiar
-podłoże ,to mam na razie sporo żwiru rzecznego też ze sklepu a pisek jeszcze nie kupiony
-skałki to 4 białe koralowe oraz sporo kg kwarcytu
Przede wszystkim moje akwarium będzie nie tyle obustronne ,co trójstronne Nie wiem,czy ma tu ktoś doświadczenie z takim,ale widziałem w pewnym sklepie i ono mnie zachęciło do powtórnej przygody z akwarystyką !
Moje zasadnicze pytanie dotyczy filtracji z tymi kubełkami jak je najlepiej rozmieścić ,czym zasypać poszczególne kosze i jak najlepiej rozmieścić wloty i wyloty?Oraz ,czy tę deszczownię w ogóle warto uruchamiać?
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wasze porady