Skocz do zawartości

pewex

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pewex

  1. stan76 zazwyczaj tak to wygląda, podłączasz i masz. Zwykle sprzedawane są naświetlacze bez tych stabilizatorów. Jednak u mnie były problemy i trudno było znaleźć rozwiązanie na necie. Załączam zdjęcie z wyglądem tego stabilizatora, który był problemem (to w zielonym kółku).
  2. Sprawa się wyjaśniła z tymi moimi naświetlaczami. Osoba, która się lepiej zna na tych sprawach niż ja rozgryzła problem. Otóż naświetlacze, które posiadam, czyli TE (dla potomnych - napisane jest na nich super led poland 10W, cena ok 30zł) posiadają STABILIZATOR, który jest wymagany, aby móc podłączyć je do ściemniacza. Stabilizator ten jest źródłem problemów o których pisałem (słabe świecenie). Gdy się go usunie naświetlacze świecą "pełną parą". Świecą znacznie mocniej i są jak najbardziej ok. Naświetlacze mam podłączone bez użycia ściemniaczy. Być może podłączenie ich do ściemniacza wystarczy, aby zaczęły działać dobrze i nie trzeba będzie usuwać stabilizatora. Jednak tego nie wiem, nie sprawdzałem.
  3. Witam. Mam akwarium 100x50x50 i do tego dwa takie naświetlacze led 10W. Niby do takiego akwa powinny wystarczyć, ale według mnie jest ciemno. Tymczasowo zamontowany jest sam kompakt 23W i jak na moje oko świecił on ze 3 razy mocniejszym światłem. Bez problemu naświetla do dna z czym bardzo słabo radzą sobie te dwa naświetlacze. Naświetlacze mają taką przypadłość, że w momencie włączania rozbłyskują naprawdę mocnym, jasnym światłem i momentalnie się mocno ściemniają (słychać przy tym jakiś taki dźwięk w stylu piknięcia, które się wycisza). Orientuje się ktoś czy to tak powinno być, czy może jest coś z nimi nie tak? Może uszkodzone albo coś z podłączeniem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.