Skocz do zawartości

Andrzej Głuszyca

Użytkownik
  • Postów

    15630
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11020

O Andrzej Głuszyca

  • Urodziny 27 Lipca

Informacje o profilu

  • Biografia
    Akwarystyką zajmuję się od 1977r
  • Lokalizacja
    dolny śląsk
  • Zainteresowania
    Fotografia i praca na radiu.
  • Zawód
    RDS W DUŻEJ FIRMIE
  • Moje akwarium
    Akwarium duże i dużo kolorowych ryb :)
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Andrzej

Ostatnie wizyty

52758 wyświetleń profilu
  1. Szkoda , że nic o nim nie napisałeś.
  2. @Tomash Wpisz w SZUKAJ słowo ŚMIERDZĄCA , zaznacz WSZĘDZIE . Z najdziesz parę tematów z podobnym problemem. Może tam znajdziesz podpowiedz. Masz link do strony na wszelki wypadek: https://forum.klub-malawi.pl/search/?q=śmierdząca&quick=1
  3. Czyli jeszcze start biologiczny mógł się nie zacząć. Co to znaczy w normie? Podaj konkretne wyniki bo samo pH akurat jest OK. Błąd. W trakcie dojrzewania wody w akwarium nie rób podmian. Może faktycznie te kamienie są przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Kamienie gipsowe faktycznie podnoszą pH wody. Sprawdź pH wody w kranie. Trudno mi to ocenić . Może jednak warto dać inne kamienie ? Choćby serpentynit ? Lub otoczaki?
  4. Podobnych wyliczeń czyli norm branżowych trzymają się producenci zbiorników. Jeżeli masz obawy to możesz sam wkleić lub poprosić przy zamawianiu dodatkową spinkę. Weź tylko pod uwagę to , że dokładając spinkę ograniczasz w pewien sposób pole manewru jeżeli chodzi o wkładanie tła czy dużych kamieni. Ale i na to jest sposób więc tym się nie przejmuj. Jak będziesz potrzebował to się spytaj a doradzimy Tobie. Jeżeli chcesz to możesz sam ja wkleić to już będziesz miał o połowę mniej kłopotów a najwyżej przy wyciąganiu aranżacji. Ale jak już pisałem to żaden kłopot.
  5. @diesel9751rzuć okiem na tę tabelę: https://akwarium.info.pl/artykuly/jaka-powinna-byc-grubosc-szyby-w-akwarium
  6. Andrzej Głuszyca

    Temperatura wody

    Zbyt wysoka temperatura w akwarium to ryzyko spadku ilości tlenu a wiadomo co za tym idzie. Natomiast zbyt niska temperatura wody w akwarium to ryzyko np. pleśniawki. Dlatego trzeba zapewnić rybom temperaturę mniej więcej taką w jakiej żyją oczywiście z pewną tolerancją.
  7. Andrzej Głuszyca

    Temperatura wody

    Patrząc na dostępne ryby z jeziora Malawi to mniej więcej 23-27 C. Ta którą masz w swoim akwa w porze zimowej jest OK. Ja u siebie w zimę miałem 26 a w lato 27C. W lato zaczynałem obniżać gdy przekraczała 30C. teraz nawet w lato nie przekracza 30C. Jak na razie masz komfortowe warunki. Zobaczysz jeszcze w lato. Taka dziwna rozpiętość temperatur u mnie wynikała z tego , że zmieniałem często miejsce zamieszkania. Teraz też się szykuje powrót do Wrocławia i znowu będę miał inne warunki.
  8. Andrzej Głuszyca

    Temperatura wody

    W tym przypadku grzałka jest zbędna. Niekoniecznie. Pamiętaj , że pracujące sprzęty podnoszą temperaturę w akwarium , oświetlenie , zamknięta pokrywa też ma wpływ na podniesienie temp. Przekonasz się w lato. Ale lepiej mieć niższą i podnieść jak będzie potrzeba jak obniżyć bo to już większy kłopot.
  9. @VrzechuWarto poczytać poniższy temat. Ilu akwarystów tyle różnych teorii.
  10. W tej hodowli ryb więcej nie kupuj. Nie mówię , że to zła hodowla ale ryby ma wątpliwej jakości. Pewnie nie wszystkie. Wprawny hodowca potrafi szybko zauważyć ryby złej jakości i pozbyć się ich. Ale życie życiem. Co do samego lecenia trudno coś Ci doradzić. Ale walcz...
  11. Akwa...bajkowe. Po prostu super. Lubię takie klimaty.
  12. Dokładnie tak jest jak mówisz. Ale to wynika z niewiedzy a nie z jakiejś technicznej nieudolności .
  13. Dlatego jak nowicjusz chce stawiać akwa z naszym biotopem to ma do poczytania tematy w dziale PODSTAWY . Wiem..nie każdy czyta. To po to ma forum aby pytać. Bartku..nie wiem czemu ustawienie aranżacji pod tafle jest niewykonalne dla nowicjusz. Chyba , że sam będzie to robić bez konsultacji. Ja jednak uważam , że Demasoni jest dla nowicjusza z naszym biotopem z zachowaniem warunków które wszyscy opisaliśmy. W końcu akwarysta to też człowiek myślący.
  14. Jeżeli do tego tła dasz przemyślane oświetlenie czyli takie aby było sporo po bokach półmroku to będziesz miał bajkowe akwarium. Ciemne klimaty i kolory Twoich ryb będą cieszyć oczy.
  15. @VrzechuBardzo ładnie to ująłeś i mam nadzieję , że Twoje pytanie dotyczy ryb z naszego biotopu a nie innych ryb , które wymagają czasami " skomplikowanych" choćby parametrów wody, które mogą sprawiać początkującemu akwaryście problemy. Powtórzę to co pisałem ja i inni koledzy włącznie z Tobą: muszą być spełnione warunki siedliskowe ( obsada, aranż ) , żywieniowe no i odpowiednia wielkość akwarium . Często czytam na forum , że jakieś tam dwa czy nawet trzy gatunki można trzymać w akwarium np. 240 litrowym. Owszwm ..można. Ale my jednak mający jakieś doświadczenie zawsze polecamy większe i wtedy zaczynają się dyskusje ( zbędne) . W takich dyskusjach często brakuje argumentacji swoich racji. bo odpowiedź , że można trzymać czy nie można niczego nie tłumaczy. Uzasadnienie swoich wypowiedzi czasami wymaga czasu czy chęci bo pytania się powtarzają. Dlatego @Vrzechubardzo dobrze zrobiłeś zakładając ten temat. Proponuję aby Bartek @Bartek_Dego podwiesił i niech będzie widoczny. A tak na marginesie to w swoim życiu prowadziłem akwa które wymagały wiedzy wtedy niedostępnej w internecie bo go nie było. O "pyszczakach" nie myślałem . Ale właśnie z tego względu , że prowadzenie akwa z naszym biotopem jest bardzo łatwe ( moje zdanie) w porównaniu do innych , dlatego zdecydowałem się na ten biotop. Potem wróciłem do innych biotopów ale chyba wrócę jednak do Malawi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.