Skocz do zawartości

piotrekwro

Użytkownik
  • Postów

    135
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotrekwro

  1. Najwcześniej po 10ciu dniach, sprawdz wodę testami kropelkowymi jest szansa że będzie już można wpuscić pierwsze ryby ale ja dla pewności poczekałbym te 3 tygodnie( sama przyjemność zakładania akwa ). Węgiel niepotrzebny w ogóle, używaj go ewentualnie po leczeniu rybek ( patrz dodanie chemii do zbiornika i nie trzyma sie go w filtrze dłużej niz 2/3 tygodnie).Najprościej cały kubełek wypełń ceramiką.
  2. Do malawi zdecydowanie piasek, moze byc kwarcowy ( bedzie ladnie wygladal), a jesli krucho z kasa to moze byc nawet zwykly ze sklepu budowlanego.
  3. Dzięki juz kumam .... więc tak eheim 2215 z deszczownią juz ładnie porusza taflą( akwa zalane wczoraj wieczorem), zakupię aquaela 1500 powinien styknąć, bo baniak na pewno nie ma 280 netto ( czy aquaela odpalac jak najwczesniej czy dopiero przed wpuszczeniem pierwszych rybek). http://imageshack.us/photo/my-images/37/imag0422y.jpg/ Wstawiam zdjecie bo chcialbym się zapytać gdzie bedzie najlepiej zamontować aquaela ( wlot z kubła jest po lewej stronie na tylnej , deszczownia na tylnej po prawej stronie cała zalana i strumyki ustawione ku górze, grzałka w prawym tylnym rogu). Czekam na światło, będzie to zestaw 1 x 39W T5 HO 10000k plus 1 x 39W T5 HO Actinic Blue, co wy na to?Oczywiście dojdzie jeszcze tło, ciemne obrazujace kamole. Jakieś sugestie? Krytyka mile widziana -- A co myślicie o fluval pre filter, czy warto ułożyć tego na dno kubła i resztę ceramiką? Czy jedynie ceramika?
  4. Ok dzięki ale muszę sie jeszcze coś zapytać bo nie kumam do końca....aquael cyrkulator 1500 to będzie mój filtr mechaniczny w środku akwa czy on będzie odpowiadał tylko za ruch wody i napowietrzanie a dodatkowo muszę umieścić inny filtr wewnętrzny żeby zbierał zanieczyszczenia? Nigdy jeszcze nie stosowalem wewnetrznych, same kubly więc jestem zielony i proszę o wyjasnienie?
  5. Witam moje akwa to ok 280 litrów ciężko obliczyć bo ma niecodzienny kształt literki b ( akrylowe ) posiadam do niego filtr zewnetrzny eheim classic 2215 z deszczownią, mam go zamiar obsadzić ceramiką ( czy gąbki, waty, bedą potrzebne ?). Czy ten filtr może byc do tego litrażu i co zakupić do wewnątrz jakiegoś fluvala u3 czy pompa aquaela 1500 bedzię lepsza zamiast niego? Bedzie to moje 1wzsze malawi, niewiele wiem wiec pytam. z góry dzieki za odp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.