Skocz do zawartości

Konrad-skorpion

Użytkownik
  • Postów

    835
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Konrad-skorpion

  1. Jest to taki meszek delikatny. A te zielenice to szkodliwe?
  2. Witam Chodzi mi o te zielone na kamieniach i te w kolorze bordowym Zdjęcie przesyłam w załączniku Proszę o pomoc w identyfikacji
  3. A powiem Ci że kupiłem 2 glonojady syjam (złoty i szary) - około 12cm i moment. PO 2 dniach oddałem szarego a juz miesiąc pływa złoty, ale to dlatego że ma temperamencik. Obserwuje i nic. Nie wchodzą sobie w paradę. A po brunatnicy zostały mi kamienie i tło jak nowe a tam gdzie nie dotarł delikatnie pojawia się zielony piekny i delikatny glonik
  4. To wyłącz te napowietrzacze. Zostaw ruch wody z zewnętrznego i Cie się rozproszą po całym zbiorniku. Ja też bym się czuł w takich bąbelkach jak stado śledzi na Alasce przed atakiem waleni
  5. Glonojad syjamski załatwi to w jeden dzień. Moim zdaniem to brunatnica. Miałem podobne przy obiektach najbliższej oświetlenia. Ale może u mnie bylo co innego. Mi glonojad załatwił sprawę w dobę. 240l
  6. Kolego bierz filtr WEIPRO TC-1000 lub 1500 albo fluval 4 plus lub u4. Ne wydaję mi się abyś potrzebował ponad 1500 l/h i robił morskie fale. Ja posiadam taki sam baniak 240l i przy biologu fluval 406 oraz mechaniku fluval 4plus - 1000l/h mam porządek. Rym mam około 30 i na dnie nic po 2 godzinach od karmienia. Moim zdaniem aquale to tandeta i głośna. Ale zawsze możesz kupić tego poloneza.
  7. Witam Dzisiaj zapuscilem 2 glonojady syjamskie do baniaka 240l z 24-ma "pyszczakami" . redy, yelowki, maingano, soulosi, Syjamy - okolo 15 cm (prawie dorosle) Pyszczaki - średnie, jeszcze nie dokladnie wybarwione (od 8-12cm) Jak kazdy na poczatku mialem problemy z uzyskaniem biologi. Kiedy sie juz pojawila po prawie 2 misiacach i parametry wszystkie spadly do "0" pojawily sie glony brunatnicy. Delikatne meszki brazowe na tle i kamieniach podatne na solar swietlowek.... stad moje glonojady. Coekaw jestem, czy ktos probowal takiej zuchwalej i niemoralnej postawy jak ja. Nie oczekuje pochwal, ale tez nie prosze o krytyke. Mile przyjme na klate opinie doswiadczonych z podobnym doswiadczeniem Pozdrawiam] Konrad:evil:
  8. Dziękuje wszystkim. Pozdrawiam
  9. a jaki kapien utrzymuje dobre PH?
  10. Witam W obsadzie malawi mam za skałki otoczak grafitowy. Nie mogę nigdzie odszukać właściwości wapiennych tych skał.. Czy nadają sie do malawi aby utrzymywały wysokie PH wody jak łupek , czy np. wapień filipiński i inne typowe wapienie? Bardzo proszę o właściwości tego otoczaka Z góry dziękuje
  11. Witam Szanownych dyskutantów. Miło mi jest pisać na Waszym wspaniałym forum pierwszy raz, oficjalnie. Mam krótkie i konkretne pytanie.... Czy ktoś może mi przesłać schemat graficzny cyrkulacji wody z wylotów dwóch filtrów ( 1 zew i 2 wew) aby była dobra filtracja ?? Filtry ustawione są na przeciw siebie przy bocznych ścianach. Baniak 120x40x50. Fluval 406 zew (prawa strona ) i fluval 4 plus(lewa). Będę miło zaskoczony za konkretną odpowiedź a mniejsze poruszanie braku mojego doświadczenia, ;>
  12. Mam na imię Konrad i mieszkam w Lublinie. Czytam od dzisiaj w nocy Wasze recenzję z hodowli Malawi i nie mogę się oderwać, Zacząłem od zakupu baniaka 120x40x50 oraz filtr Fluval 406i zaczynam z Wami tą wspaniałą przygodę. Wiem, że czekają mnie inne wydatki i dzięki Wam wiem co kupić i jak rozpocząć, Myślę, że po miesiącu zaprezentuję moje "oczko" Pozdrawiam serdecznie Konrad
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.