Skocz do zawartości

oleey

Użytkownik
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O oleey

  • Urodziny 18.04.1980

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Zawód
    Wolny ;)
  1. oleey

    zielona woda

    Polecam lampę UV. Po kilku dobach świecenia cała zawiesina zniknie.
  2. Działa genialnie. Woda po 48h ciągłego świecenia zrobiła się krystaliczna. Kupować w ciemno
  3. Właśnie problem w tym, że te glony są cały czas tej samej wielkości. Jest to zielony nalot, bez widocznych dłuższych "kłaczków" i niemożliwy do usunięcia paznokciem. Tak jest od ok. 2 tygodni. Mierzę cały czas tymi samymi testami NO2 i NO3 - kropelki sera. A co do startu to wydawało mi się, że te 100 ml uryny to przysłowiowa kropla w morzu. Stąd też rybki startowe. Mój błąd... Edit: poobserwuję jeszcze parametey przez tydzień zanim wpuszczę cokolwiek. A co myślicie o teorii samoczynnej denitryfikacji? Edit2: właśnie zmierzyłem NH3/NH4 i wynik dla obu to 0.0. Test sera kropelki.
  4. Wybacz nabe ale trochę nie rozumiem Twojego zdziwienia. To podczas skoku NO2 miałem wyciągać rybki startowe? Zdaję sobie sprawę, że w czasie dojrzewania baniaka parametry skaczą ponad normę i to może zaszkodzić startówkom ale wszyscy piszą żeby kupić wytrzymałe ryby tak, żeby przeżyły dojrzewanie. Akwa odpalane ok. 100 ml uryny + dwie tanie rybki. A wracając do tematu to dziwi mnie jedynie to, że NO3 spadało łagodnie przez 3 dni. Nie sądzę aby dwie podmiany po 20% w odstępie 3 dni usunęły całe NO3...
  5. Mój baniak dojrzewa już 34 dni. Parametry zmieniały się wręcz książkowo do czasu gdy u jednej z dwóch startowych rybek pojawiły się objawy zatrucia azotanami oraz pleśniawka (przy NO2=5, NO3=50). Szkoda mi było rybki więc podałem CMF, po 3 dniach podmieniłem 20% wody (po podmianie NO2=4, NO3=b.d.), potem znowu 3 dni i podmiana 20% wody (po podmianie NO2=0.7, NO3=25). Po każdej podmianie uzupełniałem CMF zgodnie z instrukcją na opakowaniu. I teraz zaczyna się zagadka. Dziś mija trzeci dzień od ostatniej podmiany i przez te 3 dni NO2 wędrowało 0.7->0.4->0.0 a NO3 25->10->0.0. Czy to jest możliwe? Bo rozumiem gdyby po ostatniej podmianie zatrzymało się na NO3=25 lub rosło... Poza podaniem CMF nic innego nie było podawane. Dodam tylko, że bardzo ładnie rosną zielenice na kamieniach a chora rybka ma się wręcz idealnie. Akwa:500L Filtracja: 2x JBL e900 + aquael circulator 1100
  6. Ja też mam taką kopalnię blisko siebie ale nie zdecydowałem się na piasek z niej. Z bardzo prostego powodu. Nie miałbym żadnej pewności jaką wielkość ziaren dostanę. Natomiast piach z marketu wydaje się wstępnie przesiany.
  7. Wg. mnie rok to max. Fachowe pisma mówią nawet o tym by po pół roku wymieniać świetlówkę ale to chyba lekka przesada.
  8. Mam Aquamedic RW 15000 i jest bardzo w porządku. Dla miłośników troszkę bardziej niebieskiego światła.
  9. Ok czyli na razie nic nie robię. Zacząłem tylko mniej świecić żeby ograniczyć zarastanie akwa glonami. Boję się zakwitu wody.
  10. W moim dojrzewającym od 3 tygodni akwarium parametry wyglądają następująco: pH: 8 (JBL kropelki) No2: 5 (Sera kropelki) No3: 50 (Sera kropelki) Innych parametrów na razie nie mierzyłem. Kilka dni temu woda z krystalicznie czystej stała się lekko mętna. Zaczął się silny wzrost zielenic i okrzemek. Kamienie, a nawet piasek pokryły się zielenią. Od razu uprzedzam pytania odnośnie sinic - zielone na piasku nie skleja go, piasek jest sypki, a z kamienia nie da się usunąć nawet paznokciem. W akwa pływają mieczyk i molinezja oraz około 15 świderków. Co robić z tymi parametrami? Podmieniać wodę? EDIT: filtry 2x JBL e900 (jeden z ceramiką, drugi ceramika/gąbka), Aquael Circulator 1100 z gąbką
  11. To ja mam pokrewne pytanie. Jaką maksymalną temperaturę mieliście w akwa? Teraz przy upałach u mnie dobiło do 30.
  12. Ta gąbka wygląda ciekawie. Widział to ktoś na żywo?
  13. Wyczytałem gdzieś, że żyją tam jeszcze małże...?
  14. Tak. Co oprócz ryb żyje w Malawi?
  15. Nie znalazłem podobnego tematu, a informacje na ten temat są rozrzucone po różnych tematach. A pytanie brzmi co, oprócz pyszczaków, może żyć w biotopie Malawi? Po lekturze forum wiem, że mogą to być świderki. Co jeszcze? Do zadania tego pytania zainspirował mnie prawie pusty dojrzewający zbiornik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.