Skocz do zawartości

Slawek-meszek

Użytkownik
  • Postów

    3753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1341

O Slawek-meszek

  • Urodziny 22.09.1972

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Wrocław
  • Zainteresowania
    sport
  • Moje akwarium
    720l Mbuna- NonMbuna
  • Płeć
    Mężczyzna

Kontakt

  • GG
    42990597

Ostatnie wizyty

1254 wyświetleń profilu
  1. No PIKNE PANOCKU P I K N I E. Jest moc Gratulacje. Wszystko na swoim miejscu dobrze to przemyślałeś. Warto chyba było Przemku czekać tyle czasu? Teraz browarek i zacieszesz przed zbiornikiem??
  2. Napisała to osoba która ma 5 gatunków u siebie w 180cm.
  3. Naprawdę. @Szysnie rezygnuj z P acei jest to piękna ryba i na pewno nadaje się do Twojego zbiornika.Oczywiście mowa o jednym samcu. Bo nie wyobrażam sobie dwóch samców Maisona. Pseudotropheus acie spokojnie można mieć dwa samce gdyż jeden i tak będzie prawie jak samica Nie długo tą rybę będą polecać co niektórzy co 250cm a co tam do 300cm bo rośnie do 18cm. I oczywiście najlepiej trzy gatunki do takiego zbiornika ewentualnie, jeszcze raz powtórzę ewentualnie cztery. Wiem że dbajmy o masze ryby i chcemy jak najlepiej ale popadanie w skrajność to już przesada. Nie długo nikt nie będzie czytał i pytał się o obsadę, jak poleca się do 180cm cztery gatunki. Idąc dalej takim tokiem rozumowania do 150cm będzie polecane 3 gatunki a już do 120cm tylko dwa.
  4. Ciesze się, że spodobała się ta propozycja. W mojej propozycji jest pięć gatunków, Ch saulosi, M Maison Reef, P acei, Labeo simonae i Metriaclima OB. Masz dość duży zbiornik i na pewno dałbym te pięć gatunków. Nie popadałbym w skrajność z czterema gatunkami. Cztery gatunki proponowane są do 375l lub do 450l gdzie długość jest 150cm. Tak naprawdę będzie tylko dwa większe gatunki M Maison, P acei. Labeo trewavasaea i Metriaclima OB są średniakami a Ch saulosi maluch.
  5. Osobiście zostawi lbym saulosi a C hara odsprzedał. W miejsce Hary dałbym właśnie rybę która Ci się podoba M Maison Reef jest dużą majestatyczną rybą, ewentualnie masz bardzo podobne ryby takie jak M Luwino Reef czy M Katale. Do tego P acei nie widzę tak dużego akwarium bez tej ryby. Labeotropheus simonae oczywiście też możesz mieć lub innego kulfonka " ze śmiesznym nosem". Red reda nie dawałbym ze względu, że już masz żółty kolor u samic Saulosi, ale w to miejsce proponuję Metriaclime OB poniżej zdjęcia kolegi @Przezda i @przemo-h
  6. @BezprymSławku nie będzie typowo biotopowe. Jest tak dużo wspaniałych ryb, że ciężko się zdecydować. A po za tym z biotopu Nakantenga ciężko jest dostać ryby. Zostaje M estherae Minos Reef, M pyrsonotos Nakantenga, L fueleborni, i do tego M auratus Nakantenga P acei i M Kawanga MC/OB z jednym samcem standard
  7. Tak właśnie o to chodzi. Musisz zobaczyć czy pompa będzie cała zakryta. Powiem tak to dla Ciebie plus bo nie będziesz dawał przedłużki a jak już to króciutka
  8. Niby dlaczego by się miał zatykać?? nie ma takiej opcji aby szybko się zapychał. Teraz zadam pytanie dlaczego myślisz, że im większa pompa to szybciej się zatka. Jeżeli w module za tłem się nie zatyka a koledzy z tego co wiem mają nawet 7000l/h i jest ok?? Może Ty masz na mysli jakiś mały modył na myśli. U mnie jest taki moduł Pewnie, że jest taka opcja ale jak duża musiałaby być głowica. I wystrój musiałby być skąpy w skały, gruzowiska.
  9. @Wojtasny Wojtku u siebie miałem głowice i przedłużkę z rurki która przechodziła przez gąbkę jak wspomniała @suricadeCzyli dziurka przez gąbkę. A co do falownika Wojtku masz nie typowe akwarium wszystko trzeba robić metodą prób i błędów. Do falownika nie możesz już dołożyć żadnej rurkibo straci moc. @AndrzejGłuszycawspomniał że Twoja pompa ma regulację i jesteś w domu.
  10. Zawsze można zmienić pompę na falownik i będzie na in + bo mniej prądożerny będzie. To chyba dobrze, że zaznaczyłem że może zrobić pralkę. I jak zauważyłeś od samego początku polecam koledze zrobić test a tak na marginesie jestem ciekaw jak będzie funkcjonowało Twoje Bartku rozwiązanie. Jak żyję takiego rozwiązania filtracji jeszcze nie widziadłem ale być może to ma sens
  11. @Wojtasny Tak dokładnie tak. Zaobserwujesz czy nie podbija piachu i jak się będzie woda rozchodzić. Jeżeli zrobisz taki test to nasyp odrobinę karmy i zobaczysz jak się to ma. Jeżeli to się nie sprawdzi lub z jakiegoś powodu nie bedziesz zadowolony zrobisz test z kolankiem .
  12. @Wojtasnyszczerze powiem że te 2000l/h przy 80cm będzie robiło pralkę. Ale to moje zdanie musisz sprawdzić.
  13. @Wojtasnymoja rada taka. Ustaw coś co Ci będzie napędzać Hamburga na wprost na szybę przednią. Zaobserwujesz co się będzie działo. Szybko dojdziesz czy trzeba kolanko czy nie. A wylot ja miałem umiejscowiony jakieś 9-10cm pod taflą. Też będziesz musiał sobie to sprawdzić. Jednym to się podoba i wystarcza innym nie. Po prostu weź głowice i bez gąbki sprawdź sobie.
  14. Zbiornik 720l obsada mbuna Filtracja w module DIY dość duży bo 45 wysokości tzn od tafli wody do 10 cm nad dnem tam znajduje się zasys. Gąbka ppi30 pocięta na kawałki około 6x5cm. Pompa jaka obsługuje na chwilę obecną to at 203 czyli 2000 l/h i falownik jvp 102 czyli 6000l/h. W hamburgu miałelm pompę 3000l/h ale się spaliła i dlatego testuję 2000l/h. Parametry wody mam od 7/8 lat NO3 - 10. NO2 niewykrywalne. PH 7.8
  15. Panowie skąd takie przekonanie , że filtracja BTN jest lepsze niż ta w module??. Jak już wszyscy chyba wiedzą miałem Hamburga, którego troszkę przerobiłem (tzn zrobiłem obudowę ze spienionego PCV z trzech stron a przód i spód była gąbka)i wyszedł Hamburg w module . Te filtracja była u mbuna a jak i non mbuna. Była z dużymi rybami jaki i "watahą" małych ryb i sobie spokojnie radziła. Tak więc ciężko powiedzieć co jest lepsze. Przecież to jest ta sama zasada działania. A jak będzie różinca w module a za tłem. Przecież tło też jest modułem. Moja filtracja jest oparta na module gdzie pociłem gąbkę z Hamburga. Przenosząc tą gąbkę (która była nie czyszczona przez 3 miesiące) do modułu lekko ją tylko przepłukałem Zbiornik hula nie było żadnego wahnięcia parametrów. Woda kryształ, ryby chyba zadowolone nic tylko oglądać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.