Skocz do zawartości

Ervin

Użytkownik
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ervin

  1. nie mam kamieni w baniaku, co widać na zdjęciu w galerii.
  2. próbowałem juz tego kilka razy. nie wygląda mi to na zapowietrzony filtr, prędzej moglo cos sie dostac do wirnika jakis maly kamyczek albo cos w tym stylu.
  3. tak to wygląda po starcie: http://galeria.klub-malawi.pl/data/media/5/4.02.2011_forum.jpg ten jbl mnie troche zawiódł, słychać delikatny stukot wydobywający się z wirnika, wsadziłem go do półki pod akwa i dopero teraz jest znośnie, nie wiem byc moze trafił mi się taki egzemplarz, ale jesli chodzi o pozostałe kwestie to póki co zdaje egzamin. wypełniłem cały ceramiką. mechanik u mnie to aquael circulator 1100, ale jesli miałbym komuś coś proponowac to poleciłbym coś mocniejszego, jak założe gęsta gąbkę (zalecana przez wielu) to go dosyć poważnie muli. obsada aktualnie to sporej wielkości Saulosi 2+6, ale ciągle zastanawiam się nad zmianą, młode ryby to chyba to co chciałbym mieć.
  4. Ervin

    300l i kilka pytań

    3 koszyki z gąbką i jeden na spodzie z ceramiką w standardzie. mam go od kilku dni i nie jestem w pełni zadowolony. musiałem go schować do półki, bo irytował dziwny dzwięk prawdopodobnie wydobywający się z wirnika.
  5. Ervin

    Korzenne Malawi

    dzięki za pierwsze opinie. nowe zestawienie świetlówek w drodze. rośliny zostawie poki co w takiej formie, jak anubias będzie marniał to się wtedy go pozbędę i zostawie tylko nurzańce. p.s. termometr wyjmę przy najbliższej ingerencji w baniaku (obiecuję!), nie chciałem stresować ryb taka błahostką.
  6. Ervin

    Korzenne Malawi

    Pojemność : 200l. Wymiary : 100x40x50 Filtracja : JBL e900, Aquael Circulator 1100 Oświetlenie : Phillips TLD 840 (tył), AquaGlo (przód) Podłoże : piasek, czarny żwirek Dekoracje : korzenie Obsada : Pseudotropheus Saulosi 2+6
  7. racja, tego dowiedziałem sie po fakcie
  8. 27 dni po zalaniu zbiornika. parametry wody: NO2 - 0 mg/l NO3 - 8 mg/l KH - 13 stopni niem. pH - 8 czekam na jbl e900 i cyrkulator jedyne rozsądne rozwiązanie jesli chodzi o kupno tego filtra to zakupy przez net, ceny w zoologach powalają. tutaj rodzi sie watpliwosc, czy po podlączeniu tego sprzętu zaburze biologie w baniaku ?
  9. a ja już wykręcałem numer do hodowcy z pytaniem o dostępność tej łagodnej i potulnej chilumby :x
  10. ciekawych rzeczy się dowiaduje. ja jako raczkujący malawista sądziłem, że nie ma mniejszych i łagodniejszych pysków niż saulosi.
  11. Ervin

    Akwarium - inkubator

    a miałeś wcześniej te same ryby bez napowietrzania, jedynie ruch wody ? imho nie ma znaczenia, obydwie opcje poprawne, jak któs lubi bąbelki w baniaku to proszę bardzo
  12. Ervin

    Inkubujący samiec?

    pytasz o dzień tygodnia ?! jeśli nie, to już Ci kolega odpowiadał. proszę:
  13. Ervin

    Inkubujący samiec?

    to skąd niby ikra jak samic brakuje ?
  14. Wielkie dzięki za pomoc. Wiele mi się wyjaśniło. Dojrzewanie wody w trakcie, czekam tylko na powrót o domu i przechodze do działania. Gwarantuję, że jak będę miał jeszcze jakieś kwestie do obgadania (a na pewno dot. wody) to je tu opisze, tak łatwo mnie się nie pozbędziecie .
  15. W zestawie z jaką drugą świetlówką dać JBL Marin Day, czy może zostawić tą jedną ? O Callainos'ach slyszałem właśnie, dokładnie to co napisałeś, więc odpadają. Będę się starał o C. Afra Cobwe i Saulosi, może się uda to zdobyć .
  16. wszystko zalezy od wymagań właściciela. dla jednego wazne jest zachowanie, wychów młodych czy agresywność ryby, dla innego kolor czy piękne płetwy. ja na przykład nie zdecydowałbym się na gatunek, który mi się nie podoba, nawet gdyby to były ryby z odłowu, bo wtedy akwa nie cieszyło by mnie tak jak z gatunkiem, który mnie urzekł, który sam sobie wybrałem. pozdr.
  17. Drogi Perez'ie, nie trzeba mnie przekonywać, to wszystko co ja sobie ułożyłem to taki wstępny plan na zagospodarowanie mojego baniaka. Wszystko można zmienić jeżeli tylko jest taka potrzeba i wyjdzie mi to na dobre. Tak jak napisałem wyżej, widziałęm ten zestaw w jednym ze zbiorników w klubowej galerii i wyglądało to świetnie, stąd ten wybór. Jezeli ma to wyglądać nieciekawie (co innego zdjęcia a co innego na zywo) to proszę o jakąś propozycję zestawu jarzeniówek dla mnie . Afra Cobwe i Metriaclima Callainos to dwa gatunki, które mnie ostatnio urzekły, a ryb przejrzałem już dużo. Przypuszczam, że właśnie z tych czterech (C. Afra Cobwe, M. Callainos, P. Saulosi, L. caeruleus) wybiore dwa, które zamieszkają akwen.
  18. Jak dla mnie to oświetlenie będzie zbyt różowe... http://www.klub-malawi.pl/mambots/content/dynamicImage/cache/-1866545661_450_337_450_337.5_0_0_80_prezentacje_robertlopusiak420l_akwa_ogolny.jpg tutaj to wygląda genialnie, a jest ten zestaw świetlówek zamontowany Pomijając ewentualny wpływ na wodę,jak chcesz oprócz kamieni upchać aż tyle drzewa w tak niewielkim baniaku? planuje ustawić je tak by utworzyć jakieś schronienia, "groty" Dlaczego nie zalałeś całego baniaka od razu? kupiłem używane chciałem zobaczyć w jakim jest stanie Oj,te ryby będą miały problem z nawrotem...kamienie,korzenie,rośliny...nie za dużo tego? cenna uwaga, racja. Będziesz miał same żółte ryby,oprócz samca saulosi... Powiem Ci ze nie przeszkadza mi to specjalnie, podobaja mi sie oba gatunki, a na poczatek sadze ze sa odpowiednie. Chętnie wysłucham innych rozwiązań na temat obsady, podoba mi się bardzo Cynotilapia Afra, piękna ryba.
  19. Witam, to mój debiutancki post tutaj na forum. Czytałem jednak sporo. Planuje przygotowania pod pierwszy baniak Malawi więc chciałbym przedyskutować kilka kwestii. Litraż: 200l. Wymiary: 100x40x50 Oświetlenie: AquaGlo (tymczasowo); docelowo - Sylvania Grolux (przód), Hagen Power Glo (tył) Filtracja: AquaEl Uni 1000 (aktualnie pracuje); docelowo - JBL e900 (biologiczny), Pompa Aquael Circulator 1100 (mechaniczny) Podłoże: 40% piasek budowlany, 60% jasny piasek (oddzielone od siebie) Dekoracje: skałki (prawdopodobnie będzie serpentynit), 3 korzenie (wiem, nie powinno ich tu być, jednak mama swoją wizję i jezeli nie bedą wplywały na obniżenie pH to zostaną), sporo do poprawienia w tej kwestii Parametry wody: woda dojrzewa od 3.01.2011r.,zalałem początkowo 3/4 akwa, od dzisiaj (tj. 14.01.) uzupełniam pozostałą objętość wodą odstaną - 10l. dziennie; nie mam obecnie możliwości przeprowadzić testów Gatunki roślin: anubias, docelowo - Vallissneria gigantea Gatunki ryb: w przyszłości zamieszka tu Pseudotropeus Saulosi, Labidochromis caeurelus, młodzież w obydwu przypadkach Proszę o wskazanie błędów jeżeli takowe występują. Głównie chciałbym przedyskutować z Wami wszystkie kwestie, ale jesli nikt danego zagadnienia nie poruszy to uznam je jako prawidłowo zaplanowane. Jesli chodzi o oświetlenie to widziałem ten zestaw świetlówek w jednej z prezentacji akwa członka Klubu Malawi i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Aktualnie nie mam dostępu do akwa, zalałem zbiornik i musiałem wyjechać, zostawiając go pod opieką domowników, dlatego też nie moge podać żadnych parametrów, powiedzcie tylko czy dobrze robie tak jak opisane wyżej. Liczę, że na początku lutego już będąc w domu będą mógł wpuścić ryby . Z góry dziękuję za pomoc. pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.