robertj1
Użytkownik-
Postów
102 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
24O robertj1
- Urodziny 31.12.1965
Informacje o profilu
-
Lokalizacja
Częstochowa
-
Zainteresowania
akwarystyka, muzyka filmowa
-
Zawód
urzędnik państwowy
-
Moje akwarium
Akwarium 180x60x55 (w tym panel boczny)
Labidochromis caeurelus yellow
Placidochrois phenochilus Mdoka White Lips
Aulonocara spec. Rubin Red -
Płeć
Mężczyzna
-
Mam zbiornik 180x60x55h, wykonany ze szkła grubości 10mm. Funkcjonuje od ponad dwóch lat i jest OK. Moim zdaniem bez obaw możesz zamawiać ze szkła 10mm.
-
To co pisze kolega Deccorativo rozwiąże Twój problem. Strumienie trzeba po prostu rozproszyć i "zmieszać" np. mleczną pleksą. Sprawdzone
-
Ja poproszę Veggie 100 g, Cichlid 100 g - 2 mm
-
Cinek i moje początki z malawi
robertj1 odpowiedział(a) na cinekdrago temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Pozwolę sobie wtrącić swoje .... grosze odnośnie piasku o którym tak dużo w tym temacie. Zdecydowanie potwierdzam; jest piasek/żwirek naturalny barwiony na kolor czarny, brązowy. Barwienie odbywa się metodą wysokotemperaturową z użyciem żywic. W swoim zbiorniku miałem przez dwa lata taki piasek o granulacji 0,8-1,2 mm w kolorze czarnym. Ryby przekopywały go jak chciały, a w mojej ocenie ten piasek jest łagodniejszy w dotyku od typowego tzn. niebarwionego. Można powiedzieć, że jest bardziej delikatny. Tyle zalet. Wada (duża) - wygląda bardzo nienaturalnie. -
Zgadzam się z kolegą Dedccorativo. Nawet gdyby ten przelew był jak należy to bez komór taka filtracja moim zdaniem raczej byłaby słaba. Kaseciak wsunięty w tą jedną komorę plus dodatkowy otwór w grodzi to optymalne rozwiązanie. Przy okazji: obejrzałem projekt całego zbiornika (dostępny w innym temacie) który wysłałeś do wykonawcy. Moim zdaniem przelew został wykonany zgodnie z tym projektem, niestety został źle zaprojektowany.
-
A... teraz rozumiem. Czyli w panelu nie ma komór. Jeśli tak to wycięcie "grodzi" panela jest znacznie prostsze! W tej sytuacji zdecydowanie proponuję negocjowanie z Przemkiem wykonanie tego "zabiegu"
-
Nie rozumiem Twojej koncepcji tej filtracji. Jeżeli przelew na całej szerokości to jak chcesz wydzielić komorę pompy? Przecież trzeba jakoś "zmusić" wodę do przepłynięcia przez media filtracyjne, a nie "najłatwiejszą i najkrótszą" drogą.
-
Jeżeli chodzi Ci o różnicę poziomów to jako taka musi być; na tym przecież polega istota tej filtracji. Oczywiście mam na myśli różnicę między poziomem w pierwszej komorze a poziomem w ostatniej komorze. Odnośnie wycinania wzmocnień; moim zdaniem jeżeli już to powinien to zrobić producent, ale przeklejanie wzmocnień wyżej to raczej kiepski pomysł. Jak już wycinać to taflę przelewu. Pisałeś, że klejona z kilku części to może będzie łatwiej.
-
No raczej się nie zgadzam; pompa wypompuje wodę z komory pompy, a "naczynia połączone" zajmą się ponownym napełnieniem komór filtra i tak dalej. Normalna sprawa - moim zdaniem nie ma znaczenia czy woda przelewa się tylko grzebieniem poziomym , pionowym, otworem czy czym tak jeszcze. Proszę mi wyjaśnić dlaczego poziom wody nie będzie stały?
-
Proponuję wykonać otwór o średnicy 30-40 mm (dobrany do posiadanego sita) w komorze z przelewem, powiedzmy 20-30 cm od dna zbiornika. Dodatkowa korzyść takiego rozwiązania to zbieranie wody również ze słupa wody. W swoim zbiorniku tak mam i filtracja działa OK.
-
U mnie jest podobnie, właśnie rozglądam się w sieci za dobrym źródłem.
-
Ja również stosuję mięso ze świeżego dorsza lub mintaja. Siekam bardzo drobno, mieszam z sokiem z czosnku i zamrażam w kulki o średnicy ok. 5 - 7 mm (czasem robię "płatki"). Karmię tym średnio raz w tygodniu. Radości jaka wtedy panuje wśród moich Mdok i Fryeri nie zobaczy się przy żadnej innej karmie, a używam większość z wymienionych w temacie "marek". Więc ja uważam że jest sens. (no może bez tych witamin, żelatyny !?! itp.)
-
No tak, przyznaję zdjęcia z początku wątku jakoś mi umknęły. Może dlatego, że są tylko linki na dole postu. Po obejrzeniu przyznaję, że temat rozpracowany jest solidnie. Pozdrawiam!
-
Projekcik zapowiada się okazale! Mnie osobiście trochę nie przekonuje ten stelaż, a właściwie jego zamocowanie do ściany. Nie wiem jak to jest zakotwione,ale to będzie sporo ważyć! (bynajmniej nie chcę straszyć, albo się czepiać).
-
To bardzo dobry przekrój! Na fotografii przewody nie wyglądały na taki przekrój. Sprawiały wrażenie "kabelków". Powodzenia!