Skocz do zawartości

quantic

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. U mnie stało się tak u wszystkich młodych. Moim zdaniem intensywność tych czarnych pasków jest głównie zależna od tego ile dana ryba zjadła pokarmu bo przecież nie każda zje tyle samo oraz od jakichś tam predyspozycji.
  2. Potwierdzam, u mnie po veggie fx również pojawiły sie czarne pręgi.
  3. elozox a jak to wygląda cenowo ?
  4. Nawet jeśli rybom nie robiłoby to różnicy to ja musiałbym niemalze całkowicie zrezygnowac z podłoża to raz, a dwa jakby wygladały takie dwie "latarki" w akwa :roll: i ryby pływające między nimi ale za to mogłbym zrobić coś takiego na suficie Tak czy siak efekt "tętniacego życiem" akwarium wybiegającego poza szklaną konstrukcje wydaje mi się być bardzo ciekawy i myśle że bede coś kombinował w tym kierunku
  5. Nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać, ale conajmniej dziwnie i nie potrafiłbym zafundować rybom takich "atrakcji". Chyba że masz jakiś ciekawy pomysł, który nie naruszałby odwiecznych praw natury że światło swieci z góry
  6. Na suficie ale to raczej nierealne aby taki efekt osiągnąć "za pomocą" akwarium z punktu czysto technicznego. Jezeli chciałbym uzyskać efekt fal na suficie to oświetlenie musiałoby zostać umieszczone pod spodem akwarium. Pozostaje zbudowanie specjalnego projektora.
  7. Piękny efekt, który zaobserwowałem tylko w akwariach morskich. Mi chodzi po głowie uzyskanie odwrotnego efektu, a mianowicie odbicia fal na suficie. Wygląda to mniej więcej tak: ale nie wiem jak miałbym go uzyskać w akwa.
  8. Coś na trasie Warszawa - Wyszków.
  9. Witam. Zacznijmy od tego że posiadam filtr aquael fan 2 i grzałkę 100 watt również tej firmy. Zafascynowany biotopem malawi postanowiłem takowy stworzyć (chociaż namiastkę). Pierwszym problemem jest to że powyższy sprzęt wystarczałby mi jedynie na 112 L maksymalnie co miałem poczatkowo w planach bo będzie to moje pierwsze akwa. Jednak potem stwierdziłem że mogę żałować tego kroku i wolę od razu kupic jakiś większy baniak 160 - 200 może 240 L. Czy w tym wypadku mogę jakoś wykorzystać owy sprzęt ? np dokladajac drugi, zewnetrzy filtr - tylko jaki ? Rozumiem że grzałka bedzie musiała iść w odstawkę choć pewnosci nie mam wiec pytam czy się nada lub czy da się ją jakoś wykorzystać, a jesli nie to co byście proponowali. Drążąc temat dalej - akwarium. Mam dylemat odnośnie wymiarów myślę o 100x40x40 jednak przeczytałem tu gdzieś wypowiedź że o wiele lepsze byłoby 100x50x50 czy rzeczywiście jest to aż taka (opłacalna) różnica ? Zastanawiam się również jaka będzie odpowiednia grubość szkła jeżeli będzie ono mieć od czasu do czasu "kontakt z muzyką". Kolejna sprawa to waga akwarium. Mieszkam w domu jednorodzinnym, a akwarium miałoby stać na pierwszym piętrze więc czy te 300 - 400 kg stojace w jednym miejscu uciskajace tak mały obszar to nie za duże obciążenie ? I ostatnie pytanie dotyczące samego baniaka, czy moglibyscie polecić jakieś sprawdzone sklepy, które oferują optymalne ceny akwariów oraz bezpieczny transport ? Bo ceny w moim miasteczku porażają odrobinę. Czytałem FAQ jednak nie znalazłem odpowiedzi, a raczej przebiegu dla laików co tak na prawdę jest potrzebne od zera aby przeprowadzić prawidłowo instalację zbiornika oraz adaptację ryb. Czy gdzieś na forum znajduje się taki topic ? Czy po prostu trzeba przekopywać forum ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.