Powitać,
Czy w jednym zbiorniku można łączyć różne gatunki Aulonocar?
Szperam, szperam i nie mogę nigdzie na takie info natrafić a ciekawi mnie ten fakt.
A można prosić o jakieś foto baniaka za dnia i gdy jest już ciemno a baniak jest oświetlony :?:
Może nie na temat ale mam dostęp właśnie tylko do dolomitu i jestem ciekawy jak to będzie wyglądało
Też tak mnie właśnie interesowało czy czasami nie wpada nic za tło....
A jakby je tak przykleić silikonem akwarystycznym to tylnej szyby tak aby woda nie dostałą się za tło :?:
Tło wytrzyma napór wody z przodu :?:
Ewentualnie co zrobić aby brudy nie dostawały się za tło :?:
Tak ogólnie to bawić się w tło strukturalne w baniaku czy lepiej zrobić standardowo czarne przyklejane na tylną szybę od zewnątrz :?:
Nikt nie mówi że kaskada będzie tam na wieki wieków amen
Zobaczymy czy będzie kręcić tak jak powinna jeśli nie to kupi się normalny cyrkulator..... a tak swoją drogą ciekawe jak sprawdziły by się falowniki od morskiego :?: hmmmm
Fakt nie przesadzać by nie zrobić pralki w baniaku... ale tak myślę, że pomysł niekonwencjonalny ale całkiem fajny
Kaskadę właśnie już mam z morskiego
Dokładnie kaskada ma wyprofilowaną taką łopatkę na całości wylotu więc woda idzie równolegle do tafli wody.
W morskim spokojnie mieszała i rozpuszczała 2-3 kilogramy soli w 1-2 godziny.
Skoro już mam to zamontujemy i zobaczymy czy da radę... do odważnych świat należy przynajmniej będą wnioski dla przyszłych pokoleń
Teoretycznie najlepszym wyjściem byłoby świecenie wedle własnego uznania
A do Malawki to lepsze są świetlówki T5 czy T8?
Oraz czy jest jakiś przelicznik ilości Wat na Litr tak jak w morskim?
Jako początkujący mam pytanie odnośnie oświetlenia akwarium w ciągu doby.
Wiadomo że w nocy raczej akwarium pozostaje nieoświetlone jednak jak ma być akwarium oświetlane rano, w ciągu dnia i wieczorem?
Od której godziny akwarium powinno się już oświetlać?
Czy w ciągu dnia akwarium powinno być też oświetlone?
Jak jest z wieczorem? Jak długo powinno być akwarium oświecane?
ps. Nie natrafiłem nigdzie na podobny wątek no chyba że mi umknął.