Skocz do zawartości

Nickson

Użytkownik
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. Nickson

    Malawi bez filtra BIO

    Mjunszajn nie poddawaj sie !!! Żart całkiem niezły opowiem znajomym na najbliższej imprezie. Jeśli kotś chce odp na moje idiotyczne pytania z poprzedniego wpisu to bardzo prosze jeśli nie to niech nastanie błoga cisza
  2. Nickson

    Malawi bez filtra BIO

    Chciałem z początku inne rybki ale trzymając się zasad te inne żyją w środowisku zielonym a tam znowu trzeba miec butle z co2 wiec pomyślałem pyszczaki. Zwracacie uwage na moj mały zbiornik ja o tym wiem i polecam duże zbiorniki ale już wytłumaczyłem moja sytuacje. Jak ktos mieszka na np wsi ma duży dom a nawet pokoj akwarytyczny to jemu ryba może mieć zamaszyste projekty wtedy tylko problem z gotówka pojawić sie moze. Myśle że nie jeden z was by mogł sie uderzyć w pierś bo zaczynał od 112l brutto wsadzał tam bóg wie co grube tła strukturalne i 10cm piasku. Przeglądałem troche to forum i nie jeden ma np 120-150l i rybek ponad 10szt gatunków większych i bardziej wymagających od Saulosi. Często są baniaki robiące litry w góre a tak naprawe piszecie że ważniesza jest długość zbiornika. To takie moje spostrzeżenia. Wracając do tematu dziękuje ża merytoryczną pomoc i pytam Czy całym problemem sa odchody ryb? I jakimś rozwiązaniem (oczywiście nie propagowanym zalecanym ale mniejszym złem) jest zastosowaie mocnego filtra z w miare spora gąbką i częste odmulanie podmiana wody? Jeśli tak to pytanie techniczne Jak czesto przepłukiwac taką gąbke i jak często odmulać/podmieniać wode? Czy strumien np Atmana203 nie bedzie za silny dla rybek? nabe Jeśli zawracam gitare to chyba jednak nie chce wszystkiego zrobić po swojemu. Nuroslaw właśnie przeczytałem Twojego posta dzięki za rzeczową porade Zbiornika za cholere nie powiększe jedynie co moge zrobić to hodować saulosi sztuk 4 1+3 Co poniektórzy obawiają sie że ten post kogokolwiek namowi do rezygnacji z prawie bezobsługowych kubełków wg mnie wręcz przeciwnie pokaże ile wiecej pracy trzeba wkładać w zbiornik który takiego filtra nie posiada a efekt końcowy (kondycja wody) będzie gorszy. Panowie a może troche faktów pomiary parametry wody dopuszczalne wachania ktoś robił testy w akwa bez kubełka? Oczywiście zamiast BIO czesciej podmienial wode i stosował mocniejsza filtracje? Tak naprawde część mędrców wie że nie można i tylko tyle.
  3. Nickson

    Malawi bez filtra BIO

    MateuszT to może czytaj z uwaga i zrozumieniem !? Gdzie ja komuś coś sugeruje? Jaką rewolucje? Gdzie ja robie przewrót ogolnych zasad? Człowieku jesteś przewrażliwiony! Tak specjalnie dla Ciebie robie cos odwrotnie żebyś gula dostał. Ja tylko pytam!!! Nie zawsze wszystko sie da zrobić Nie zawsze każdy ma warunki żeby obstawić sie dokoła filtrami szczegolnie jak 2 osoby musza sie pomieścić w pokoju 12m2. Chciałbym mieć Saaulosi i mimo wszystko myśle że zorganizuje im całkiem znośne warunki. A kolega niech idzie zbawiać świat i niech bedzie tam gdzie naprawde sie dzieje krzywda rybom czy całej faunie Polski a może i świata. Ja z pokorą przyjmuje wszelkie uwagi. Akwarium jest zabudowane w mebel i praktycznie nie mam wiecej miejsca niż ta wnęka na zbiornik. Właśnie gdybym był ignorantem to bym sobie wsadził bylejaki filtr wewnetrzny i nikogo o nic nie pytał. Oczywiście najprościej napsiać kup sobie kubeł Nic to nie żrazam się i czytam dalej. PS Ortodoksi przynajmniej mają pożywke z mojego postu
  4. Nickson

    Malawi bez filtra BIO

    nabe jestem turbodymoman i Cie zawstydze kupie 300l Serio to chyba nie zamecze 6 rybek saulosi w 100l Troche słabo się orientuje w nomenklaturze akwarystycznej. Co mianowicie miałeś na myśli? Czy do filtra teoretycznie mechanicznego warto coś dodakowo wrzucić? Jaki filtr wewnętrzny w mojej sytuacji bedzie najlepszy Mam starą Tetre IN800 ale to chyba sie nie nada.
  5. Nickson

    Malawi bez filtra BIO

    Witam. Za bardzo nie wiem w jakiej kategorii zamieścić post Jak ćoś to proszę o przeniesienie. Jestem na starcie tworzenia małego zbiornika dł 85cm (100l netto) pod Saulosi. Może ortodoksów zbulwersuje ale najprawdopodobniej nie bede miał kubła zewnętrznego tylko jeden filtr wewnętrzny. Co w takim przypadku zalecacie prócz nie tworzenia akwarium ? Czy w takim przypadku zalecana jest częstsza podmiana wody? Czym zrekompensować te braki w filtracji. Moj znajomy miał kiedyś akwa z pyszczakami bez BIO i wydaje mi sie że nie miał problemów z hodowlą. Pozdrawiam.
  6. Wszystko się wyjaśniło i to przestroga i informacja dla początkujących nie wpadać w pańke nie odrywac foli białe zacieki i praktycznie wszędzie biała mgiełka (widoczne po podświetleniu bezpośrednio na szybe) znikaja po 24h od przyklejenia . Ja niestety żeby się o tym dowiedzieć zmarnowałem jeden arkusz foli dziś kupie nowy Pozdrawiam.
  7. Witam Mam problem mianowicie po przyklejeniu czarnej matowej foli ORACAL pomiedzy folia a szybą widac prawie wszszedzie szarawą mgiełke i gdzieniegdzie zacieki. Szyba byla starannie oczyszczona do przyklejania uzyłem plynu i wody destylowanej (pierwsze klejenie było ze zwykła woda zerwalem wtedy ją myslałem że to wina wody) Problem najlepiej widać gdy na szybe skierujemy swiatło np latarką. Czy to aby nie problem foili i kleju? Fole reklamowe sa raczej do stosowania zewnętrznego wiec moze producentowi nie zalezy na idealnym przejrzystym efekcie pod klejem... co innego folie do przyciemniania szyb ktorych klej nie moze sie rozpuszczac i zostawiac śladów. Nie wiem co robic jestem w kropce moze te slady zejdą za dzień dwa?!
  8. ok ale luwik nic nie pomoze na tą mgiełke i zacieki wydaje mi sie ze moja folia ma lipny klej. Zakladam nowy watek.
  9. hmm to sie zastanowie nad tym oklejaniem Mam jeszcze jedno pytanko Nie chce zakladac nowego wątku Mam problem z czystym przyklejeniem czarnej foli Szyba oczyszczona uzyłem do klejenia wody destylowanej a po przyklejeniu i podswietleniu szyby latarka prawie wszszedzie jest nieregularna szara mgiałka :/ czy to zniknie? czy cos robie źle? Juz raz przyklejałem ale uzylem zwyklej wody wiec pomyslalem ze to dlategoi.
  10. no tak tylko czy efekt lustra to cos zlego? czy lepsza złudna przestrzeń czy nagłe ciach ściana w końcu w bocznych sciankach nic sie nie odbije z poza zbiornika
  11. Witam To moj pierwszy post właśnie aranżuje sobie zbiornik pod saulosi i oklejam tylną ściankę czarna folią. Chciałbym pzonac wasza opinie na temat oklejania bocznych ścianek czarną folią. Wg mnie chyba lepiej nie oklejac zostawic efekt lustra co optycznie nieograniczy akwa Tylna ściana to co innego. Widziałem w galerii akwa z oklejonymi bokami i jakoś tak sceptycznie do tego podchodze akwa wyglada jakby bylo ograniczone zamkniete. W moim przypadku boki będa niewidoczne jest to zabudowa w mebel. Podsumowywując oklejać czy nie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.