Skocz do zawartości

mnichu

Użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mnichu

  1. Będę robił redukcję w kilku innych gatunkach gdzie już dość dokładnie widać różnicę np. u red reda i afry uda mi się zrobić chyba już docelową selekcję. Przy okazji wyjmowania kamieni a jest to sporo roboty i stresu dla ryb chciałem też odłowić najwięcej ryb jednorazowo stąd moje pytanie o crabro ale skoro nie ma możliwości rozróżnić płci przy tym rozmiarze to chyba nie będę tego gatunku na razie ruszał.
  2. barthez2 a czy zauważyłeś np. jakieś różnice w zakończeniu płetw? Chodzi mi o to czy samice mają bardziej zaokrąglone a samce bardziej w szpic. Bo u mnie jak na razie wszystkie mają płetwy dość podobne i nie wiem czy ten gatunek tak ma czy też trafiły mi się same samce ale przy 20 sztukach to chyba mało prawdopodobne.
  3. Największe mają ok. 6 cm. Z tego co gdzieś wyczytałem to zmiana koloru na czarny występuje tylko okresowo w zależności od nastroju (chyba).
  4. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak rozpoznać pleć u crabro? Mam pierwszy raz ten gatunek i jakoś nie bardzo widzę różnicę pomiędzy poszczególnymi osobnikami które u mnie pływają. Jeśli ma ktoś doświadczenie z tym gatunkiem to proszę o pomoc bo pojutrze robię redukcję w zbiorniku.
  5. Dzięki Melonia,opisywanie własnych doświadczeń z danym gatunkiem jest bardzo cenne. Temat nadal otwarty;venustus czy acei? Który gatunek bardziej pasuje a może który i dlaczego nie pasuje?
  6. Widzę,że o acei nikt nie ma nic do powiedzenia (oprócz tego z jakiej litery piszemy )...szkoda. Może zapytam inaczej. Który gatunek bardziej by pasował do mojej obsady; Pseudotropheus acei (z małej litery ) czy venustus? Jeden z tych gatunków chciałbym dołączyć do mojej obsady lub wymienić z jednym z gatunków które już u mnie pływają. Wszelkie rady i sugestie mile widziane. Dziękuję z góry.
  7. Jeszcze mam pytanko o Pseudotropheus Acei, jakie ma preferencje żywieniowe i czy pasowały by do mojej obsady (np. zamiast któregoś gatunku)? Co o tym myślicie? Podobno lubią dużo pływać co na pewno ożywia zbiornik no i chyba pasowałoby mi tam coś niebieskiego.
  8. Z tego co wyczytałem to mpanga żeruje też w toni wodnej na planktonie...a tak na marginesie to w tej nazwie nie ma "h" więc piszemy mpanga a nie mphanga. Po co takie udziwnianie nazw.
  9. Ale yellowa to chyba by mogło zostac więcej samców?
  10. Nawet nie wiesz jak mnie ucieszyła Twoja wypowiedz bo właśnie z tych gatunków najmniej zależy mi na Lombardzkim. Czy wszystkie pozostałe gatunki dadzą radę w takim zbiorniku? Widzę,że stawiasz na układ z jednym samcem z gatunku?
  11. Właśnie z tym mam problem...Yaro czy możesz mi napisac które z moich gatunków są mięso a które roślinożerne? Które z nich i ile będzie pasowało do mojego zbiornika.Myślę,że 180x60 to dośc zacna powierzchnia do pływania?
  12. Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym skonsultowac docelową obsadę do mojego zbiornika o wym.180x60x40. Ponad dwa miesiące temu wpuściłem kilka gatunków bardzo młodych rybek ok.2cm. Ryby ładnie rosną więc zaczynam powoli przygotowywac się do redukcji. Ryb wpuszczałem po 20 sztuk z gatunku (yellowków jest jeszcze więcej) po to żeby pewnośc,że będą samice. Oto gatunki które u mnie pływają: Yellow Maingano Afra mbenji Elongatus mpanga Crabro Red red Lombardoi Chciałbym poznac Wasze opinie jakie i ile gatunków zostawic i w jakich proporcjach płci? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.