Skocz do zawartości

Joasia

Użytkownik
  • Postów

    28
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Joasia

  1. Powoli przygotowuje się do zakupu akwarium 240 litrów (standardowe wymiary) no i oczywiście całego sprzętu.

    W akwa chciała bym trzymać yellowki (które już posiadam), maylandia estherae red red i ewentualnie trzeci gatunek : coś niebieskiego (zarówno same jak i samice), mało agresywnego, i nie rosnącego bardzo dużego :) Tak więc proszę o poradę dotyczacą doboru trzeciego gatunku w akwarium.

  2. Wracając do tematu ... mój znajomy w ostatnim czasie zakupił red-redy w sklepie zoologicznym, z ciekawości zbadał parametry wody z woreczka, w którym znajdowały się ryby ...

    pH: 6,4 - 6,8

    NO2: 0

    NO3: 100

    KH: 3-6

    GH: 14-21

    Rozbieżności pomiarów są takie, ponieważ parametry mierzone były testem paskowym :/ Ale takie wartości z nieba się nie wzieły! Ryby w tym zoologu pływały w ponad 300 litrowym baniaku (całe szczęście, że nie w 50 litrach), zachowywały się normalnie i wyglądały na okazy zdrowia.

  3. Z rybkami narazie wszystko dobrze i nic złego się nie dzieje:) Myśle nad większym akwa ok. 200 litrów w niedalekiej przyszłości (póki yellowki jeszcze są małe to chyba przez pare miesięcy mogą być w tych 112 litrach?), ale musze wygospodarować troche miejsca w pokoju, a 240 nie wiem po prostu czy mi sie zmieści:/ bo na długośc to by wychodziło jakieś 20 cm różnicy

  4. Rybki hoduję od ok.5 lat, a pyszczaki od kilku tygodni i nigdy nie zdarzyo mi sie, aby rybki padały jedna po drugiej:/

    Jestem zdania, że wilelkość ryb i ich temperament trzeba dostosować do wielkości akwarium, oczywiście im większe tym lepsze :) Ale jeśli ktoś nie ma miejsca, odpowiednich warunków albo kasy to niestety...

    Narazie cała 6 pływa wesoło i nie widze żadnych niepokojących objawów:) a rybki kupiłam w hurtowni, wydaje mi sie, że było to dobre miejsce, bo pyszczaki trzymane były w dobrych warunkach i w dużym akwarium - ponad 200 l, a nie tak jak w niektórych sklepach zoologicznych w 40 l:/

  5. Moja pomyłka, chodziło o NO2 i NO3 - za błąd przepraszam. Filtr zewnętrzny mam Aquaela Mini Kani 120, a od razu nie mogłam podać pełnej nazwy bo zwyczajnie nie było mnie w domu i pisałam nie ze swojego kompa :evil:

    Temat nie jest chyba "beton" bo zwyczajnie proszę o porade doświadczonych kolegów,bo coś niedobrego dzieje się z moją rybką. Jak ktoś nie ma ochoty sie wypowiadać albo potępiać to po co w ogóle pisze ???

    Podobno akwa dla pyszczaków to min 112 l ??? To w takim razie może kolega slawekosw powie jakie pyszczaki nadają się do takiego zbiornika ??? Obsada i tak będzie to redukcji - mam zamiar zostawić 1+3(4).

  6. Witam. Od tygodnia posiadam 8 sztuk yellowków (3-4cm) z czego jedna rybka padła po 2 dniach :/ Od wczoraj jedna yellow (najbardziej wybarwiona z całego stadka - na 99% samiec) chowa się pod kamieniami, ,,ciężko" pływa i oddycha, nie posiada żadnych widocznych objawów choroby, ani ran na ciele. Pokarm jadla tylko wczoraj wieczorem. Zauważyłam również, że inna rybka - jedna z większych, w ogóle nie wybarwiona gania pozostałe yellowki - czy może to mieć związek z tą wybarwioną, co cały czas sie chowa?

    Akwarium jest jednogatunkowe, 112 l, parametry wody w normie. proszę o pomoc co może być przyczyną takiego zachowania ???

    Post przenoszę do właściwego działu. Zwracałem Ci już uwagę na formę zadawania pytań dotyczących chorób. Podaj wymagane informacje [pokarm, filtracja,parametry!!!!!] w przeciwnym razie post zostanie usunięty. mutra

  7. Hej, w niedziele zakupiłam 10 3-4 cm yellowków do 112l. Wszytkie wyglądały na zdrowe, pływały po calym akwarium w stadku:) oprócz jednej sztuki, która przez większość czasu siedziala pod kamieniem - wyglądala na dosyć mocno wystraszoną. Na szczęście jadła bez większych problemów i "jeżyła" się na inne rybki kiedy to przepływały przez jej grote. Dzisiaj rano jedna z rybek leżała na dnie na boku i już niestety nie żyła. Była to niestety ta rybka, która ciągle się chowała. Jak myslicie, czyże padła ona ze względu na stres, albo z przyczyn naturalnych? Pozostałe rybki są w jak najlepszej formie, a parametry wody w normie.

    Zasady zadawania pytań w dziale choroby zostały opisane w podwieszonym wątku. Proszę się z nimi zapoznać i wtedy zadać pytanie. wątek zamykam. mutra

  8. Witam, zakupiłam filtr wewnętrzny Aqua Szut Senior N750 do akwarium 112 litrów. Filtr oczyszcza wodę z zanieczczeń w sposób mechaniczny i biologiczny, wydajność 750l/h. Czy filtr ten wystarczy do moje akwa ? Czy potrzebny jest jeszcze jakiś inny np. kubełkowy? Mam jeszcze w akwa napowietrzacz w postaci kurtyny.

  9. Zadaje pytania, bo jako początkująca nie chce popelnić błędów, w konsekwencji czego ucierpią moje przyszle rybki. Dokładnie zapoznałam się z tabelą i mam nadzieje,że rybcie będą zadwolone z menu jakie dla nich przygotowałam :)

    Dzięki :)

  10. Jestem początkująca jeśli chodzi o Malawi. Co było do przeczytania w necie to już chyba wszystko przeczytałam, ale każdy pisze co innego:/ Chce zapewnić moim przyszłym podopiecznym jak najlepsze warunki do życia, dlatego moje pytanie jest skierowane do tych osób które chodują yellowki i wiedza co im służy, a co szkodzi.

  11. Pomijając mięsko - wiadomo, że będzie, ale to już świeżutkie kupie :) Chodzi mi o suche pokarmy ... zakupić ,,roślinne" np. Sera Flora, Granulate Menu, Granugren, czy jakieś ,,mięsne'' np. Sera Gran Meat, Vipagran, Cichlid Sticks ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.