Jump to content

Moja wanienka -1271 litrów.

harisimi
 Share


Mój ukochany zbiorniczek. Klimat jak i jego właściciel surowy i nastawiony na to co pływa tutaj, szczegóły: Pojemność: 1271 litrów + sump 220 litrów; Wymiary: 208 cm x 97 cm x 63 cm; Filtracja: - biologiczna – sump o wymiarach 105 cm x 70 cm x 30 cm z przepływem poziomym wypełniony ceramiką ( 2 komory ) i grysem koralowym ( 1 komora ) o wymiarach zasilany pompą grundfos 25-40, woda przelewa się prze komin zasypany dodatkowo biobalami - mechaniczna – filtr narurowy z 2 komorami zasilany przez pompę grundfos 25-40, pierwsza komora wypełniona gąbkami druga watą ; Oświetlenie: w wymienionej kolejności licząc od frontu akwarium następujące świetlówki T8 w 2 belkach oświetleniowych: Sylwania Aquastar 58W Power Glo 65 W Power Glo 40W Narva Oceanic Blue 36W Podłoże: piasek kwarcowy; Dekoracje: czarny serpentynit; Obsada: - Protomelas taeniolatus Boadzulu Red F1 - 4 samce 3 samice; samce do redukcji - Copadichromis borleyi Mbenji F1 - 5 samców i 5 samic ; samce do redukcji samice do uzupełnienia - Pseudotropheus sp. elongatus luhuchi - 1 samiec - emeryt odłów, popływa póki sił mu stanie - Buccochromis rhoadesi "yellow" F1 6 szt.; docelowo 1+2 lub 1+1 - Astatotilapia sp. "calliptera chizumulu" F1 3 samce i 5 samic; Coś tam jeszcze będzie pływać: 2 gatunki, mniejszy drapieżnik i grzebacz.

  • Dziękuję 2

From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

I tak dla uzupełnienia. Fotka jest sprzed kilku miesięcy gdzieś ją zarchiwizowałem i nie mogłem odnaleźć. Fotka robiona w nocy i tak dopracowana przez fotografa czyli MARS-a. Mój sprzęt nie obejmie baniaka więc mogę liczyć tylko na Mariusza gdy zawita z walizką ;). Obecnie ryb jest więcej i w lewym narożniku trochę więcej skał ... poza tym nic się nie zmieniło.

Link to comment

Bo tą fotę robił lepszy fotograf, może też jako spec troszkę podciągnął barwy ;) ... ja robię fotki z fleszem a MARS bez, to jest podstawowa różnica. W baniaku jak rybsko wpłynie pod Power - glo to wygląda bajecznie jak jest daleko już gorzej jak jest z przodu to tez ciutke gorzej. W każdym razie jest cudny ;)

Link to comment

To dziwne. Bo to zdjecie http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=9777 ma datę zamieszczenia 2006-10-11 15:24 A na pewno nie jest to inne akwarium... :D

Link to comment

Ja i akwarium to samo tyle, że poprosiłem kiedyś Nabe, żeby zaktualizował moją fotę w Albumie tamto było ze starym akwarium, jak on to zrobił to najlepiej wie on sam ;). To data wstawienia analogicznej fotografii ze mną z moją 450ką :D.

Link to comment

Wiem Staszku wiem to dyskusja z Sir_Yaro bardziej dotyczyła Protomelasa :D. Foty baniaka nie zrobię bez flesza bo mam za słaby sprzęt. Dlatego baniaki będą się pokazywały tylko gdy pojawi się u mnie przyjaciel z odpowiednim oprzyrządowaniem ;)

Link to comment

Nie żebym grymasił, bo akwarium mi się podoba, ale nie bardzo widać jego głębię (szerokość 97cm). W podobnych zbiornikach w naszej galerii wielkość trzeciego wymiaru podkreślał spadek podłoża. "Pomocne" byłoby też przesunięcie skałek do tylniej szyby. Chyba, że nie zależy Ci na podkreśleniu efektu głębi.

Link to comment

Może nie tyle że nie zależy mi na podkreśleniu głębi tylko nie potrzebuje wiecej skałek ale na żywo widac głębie bo piasek idzie ze spadkiem czego fota jako coś z natury płaskiego nie oddaje. Jednak pewnego rodzaju błędem było zamkniecie baniaka czarnym tłem. kolega miał ciemno niebieskie i jednak robiło to wrażenie jakby jeszce coś tam dalej było. Dlatego tez teraz na tył dałem narwę Oceanic Blue która robi czarne tło lekko niebieskawe i wydaje mi się ze jest jeszcze lepiej choć powiem szczerze, że i tak nawet z czarnego jestem zadowolony ;)

Link to comment

Ja też byłbym zadowolony:D Powiększyłem sobie zdjęcie - widać nawet różnicę odcieni niebieskiego, mordek Protomelasa i Copadichromisa !

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.